Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A lányom egyszerűen kifordult...

A lányom egyszerűen kifordult önmagából, nem tudom mit tehetnék vele?!

Figyelt kérdés

16 éves, van neki barátja már 1 éve körübelül, eddig minden rendben volt. A srácnak új baráti köre lett, a lányom mondta is, hogy nem szereti a fiú barátait, mert füveznek, isznak, minden hétvégén más csajokat fektetnek le. Mondtam a lányomnak, hogy engem nem zavar, hogy a barátai a fiújának milyenek, őt viszont féltem, nehogy ilyen legyen. Ő megmondta a fiúnak, hogy ha nem változtat, vagy esetleg ő is belekerül az ilyen dolgokba elhagyja. A lányom ezután lett teljesen más. Hétvégente sosincs itthon, már nem mondja el, hogy hova megy vagy kivel, eddig mindent megbeszéltünk, most semmit nem mond el nekem, pedig eddig inkább barátnői viszonyban voltunk. Rákérdeztem, hogy a fiú barátai az oka? Ő azt mondta, hogy "Nem, de haggyál már a hülye kérdéseiddel".

Multkór nem engedtem el hétvégén, mert nem mondta el hova megy, aztán mentem be a szobájába 10 órakor, hogy ha akar éjfélig kimehet, arra meg nem volt már a szobájába - kiszökött. Bezárni nem tudom és nem is szeretném, mert az nem megoldás semmire, a barátjától sem tiltom el, mert avval csak engem utálna meg. Szerintetek mit tudnék vele csinálni? Nagyon aggódom érte, de nem szeretnék rossz anya lenni.


2010. ápr. 7. 16:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
54%
Én nem vagyok sem anya sem 16 éves. De biztosan van valami problémája, amit nem szeretne elmondani vagy magában szeretné megoldani. Mindenképpen az a legjobb megoldás szerintem, hogy őszintén leülsz vele beszélgetni. Ha otthon nem megy, találj ki valami programot, ha ez sem működik a közös ruha vásárlás biztos bejönn. Akkor lesz alkalmad vele beszélgetni, kedvesen nem akaratosan, követelőzve. Ha régen nagyon jóban voltatok és mindent elmondott biztosan most is elfogja. Aztán pedig próbáld megbeszélni vele, hogy aggódsz miatta, és 16 évesen még igenis te felesz érte és kutya kötelessége beszámolni arról, hogy hol van és meddig marad!
2010. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%
Egyszerűen csak belekeveredett a rossz társaságba. Még most beszélgess el vele, mert tényleg az lesz a vége, hogy elkezd inni, cigizni, kábítószerezni.
2010. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Apukája mit szól hozzá? Azért egy apai elbeszélgetés lehet, hogy hatásosabb. A drága kis barátjával is, nem véletlenül titkolja el kivel van, jajj szegény lány :( Ne hagyd, hogy így menjen tovább, mert ennek jó vége nem lehet :(
2010. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok híve a gyermekbántalmazásnak, sőt elítélem, és sokszor felszólaltam már ellene különböző helyeken, de ennek a kiscsajnak két k.urva nagy pofon és pár hónap szobafogság a SAJÁT ÉRDEKÉBEN. Tök jó lesz, ha majd a drogelvonón vagy 5 részeg állattól a domboldalon megerőszakolva "jófej anyának" fog tartani, mert elengedted mindenhova. Mindig az olyan gyerekek kallódnak el, akikkel túl "jófejek" akartak lenni a szüleik, és mindent megengedtek nekik.
2010. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek teljes mértékben az utolsó válaszolóval.
2010. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Már ne haragudj de mi az hogy nem tudod hol van a 16 éves lányod hétvégente? Meg, kb ez igy olyan mintha ő lenne a szülő. Ha megsértődik az ő baja! Igenis nevelni kell nem szabadjára engedni. 16 évesen nincs drogos fiatalok között a helye. Vagy mondja meg normálisan hová megy kivel vagy ne mennyen el. Neked kell fognod nem neki sakkba tartani azzal téged hogy majd megutál 16 éves kislány majd kinővi az utálatát. Ha majd ne adj isten megerőszakolják, terhes lesz vagy rászokik a drogra mondthatod hogy de legalább nem utál.Az én legnagyobb gyerekem már 19 éves de a mai napig elmondja hol van!

2010. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
54%
Most látom hogy kettővel előtte hasonlókat irtak!
2010. ápr. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

16 éves vagyok és az én anyám "jófej" akar lenni. és mindent megenged azt csinálok amikor akarok akkor megyek haza amikor akarok. és mégis élek nem kábitószerezem nem dohányzom nem iszom és még csak diszkókba sem járok.


Valószinű hogy a lányod bele keveredett télleg ebbe a társaságba és tudja hogy mit szolnál hozzá és ezért nem mondja el. ne utáltasd meg vele magad de ne is hagyd elkallódni

2010. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
én is egyetértek, holott 14 éves vagyok. de ha ilyen helyzetbe kerülnék jobban örülnék annak, ha 2 pofonnal időben helyre raknának, minthogy drogelvonóra vagy netán abortuszra hasonló helyekre kelljen később. hidd el ez az ő érdeke is:)
2010. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%

Én nem teljesen értek egyet az utolsókkal. Attól, hogy a szülők sokmindent megengednek a gyereküknek, még nembiztos, hogy elkallódik a gyermek. Persze ha rossz társaságba kerül, akkor sokszor ez lesz a vége, de még a rossz társaságból is ki lehet keveredni. Engem is sok helyre engedtek a szüleim, egyáltalán nem tartottak rövid pórázon, szerencsére nem kerültem sosem rossz társaságba, persze néhány őrültséget mi is csináltunk, fiatalok voltunk. Most 22 éves vagyok, egyetemre járok, most is remek társaságba járok, és nem kallódtam el.


Amúgy hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem mindenképp ülj le vele komolyan beszélgetni, vagy az édesapja üljön le vele. Magyarázd el neki, hogy benned megbízhat, és hogy te mellette állsz bármi is történik vele. Biztos vagyok benne, hogy megnyílik majd előtted. Én sem voltam képes sokáig titkolózni édesanyám előtt, pedig párszor megpróbáltam, mégis mindig nála kötöttem ki. :) Fantasztikus dolog az anya-lánya barátság, erre ébreszd rá őt is. Sok sikert!

2010. ápr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!