Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha nem akarok a...

Mit tegyek, ha nem akarok a testvéremmel menni?

Figyelt kérdés

Van egy ikertestvérem, mindketten 17 évesek vagyunk, 11-esek. Nyáron lesz ez az államilag támogatott nyelvtanfolyam, amin mindketten részt akarunk venni egyénileg.

Először úgy volt, hogy együtt megyünk Angliába. Viszont én rájöttem, hogy nem akarok mégsem vele menni, mert nem bírok ki vele 2 hetet. Bár ugyanannyi idősek vagyunk, ő mégis sokkal önállótlanabb, gyerekesebb (ez a szüleink hibája főleg, mert mindent megcsináltak helyette). Ha együtt mennénk akkor az igazából arról szólna, hogy nekem kell rá vigyázni, ígyis bárhová utazunk kettesben városon/országon belül mindig panaszkodik nekem, hogy ez fáj neki, meg ez nem jó neki, pisilnie kell, stb. folyamatosan csesztet.

Ráadásul én lehet inkább Franciaországba fogok menni, ugyanis angolból már van nyelvvizsgám, franciából még nincs.

Mióta közöltem a tesómmal, hogy nem akarok vele menni, azóta folyamatosan sír nekem, hogy dehát ő el fog veszni a reptéren, eltéved a városban, jaj mi lesz. Javasoltam neki, hogy akkor inkább menjen Ausztriába/Németországba, mert németül is tanul, ráadásul ez a két ország közelebb is van hozzánk (Ny-Mo.-n lakunk), vonattal is mehetne. De szerinte a német nyelvtudása annyira nem jó, úgyhogy oda nem megy.

Félek, hogy a szüleim csak vele együtt engednek el, viszont mint már írtam nem akarom 2 hétig a hisztizését hallgatni és bébicsőszködni felette.

Szerintetek mit tegyek?


2019. dec. 26. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
15%
Legalább néztél volna utána. Vagy Egyesült Kiralyság vagy Németország, szóval Ausztria, Fro kizárva, és csak az elsőnek tanult idegen nyelv szerintire mehetsz.
2019. dec. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tudom, az utazás nem önállóan történik, hanem iskolai csoporttal, kísérő tanárral. A tanáraiddal kell megbeszélni, hogy milyen lehetöségek vannak, és hogy másik turnusban akarsz menni mint a tesod.
2019. dec. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Lehet önállóan vagy csoportosan.

Lehet az Egyesült Királyság,Málta, Írország, Franciaország, Németország és Ausztria. És nemcsak az első, hanem a 2. tanult idegennyelv országát is lehet választani.


Tesódnak javaslom, hogy az iskolátokkal egyeztessen és a csoportos lehetőséget válassza.

2019. dec. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
78%

#1

Inkább neked kéne utánanézni rendesen a dolgoknak. A 3. válaszoló jól mondja. És még mielőtt közölnéd hogy én vagyok tudatlan hozzá, nekem is most van ez a lehetőség a suliban úgyhogy csak tudom valamennyire. Angol tanfolyamok vannak Angliában, Írországban, és Máltán, német tanfolyamok Ausztriában és Németországban, és lehet menni Franciaországban választva az egyéni, vagy csoportos szervezést, de mindkettőt az állam finanszírozza.

2019. dec. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sok okoskodó...

Lehet menni Franciaországba!

Beszélj a szüleiddel, hogy a nyámnyila tesód menjen csoporttal.

Te pedig toljad egyénileg.

2019. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!