Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi a teendo ha a testveremmel...

Mi a teendo ha a testveremmel allando a konfliktus mert nem hajlando elfogadni hogy a kutya nem johet be a hazba?

Figyelt kérdés

Kertes hazban lakunk, oriasi fuves terulettel. Mivel testverem is itt nott fel, tudja , hogy nalunk a kutyanak kint a helye.

O mar elkoltozott alberletbe, igy a kutya allandoan bent van nala.

Akarhanyszor atjon hozzank, semmibe veszi a keresunket, hogy legyen a kutya kint, legalabb tavasszal/nyaron, amikor jo ido van, ha mas nem!!( kozepes testu kutyarol van szo).

Probaltunk kompromisszumot ajanlani: pl hogy nyugodtan bent lehet a kutya, de akkor porszivozzon fel legalabb mielott elmegy, hogy ne nekunk keljen nagytakaritast csinalni utanuk. A valasza az volt , hogy soha tobbet nem jon foleg nem a kutyaval.

Odaig fajult, hogy mar 2 hete nem beszel a csaladdal mert megsertodott.

Szerintetek ez jogos?

Anyukam bocsanatot akar kerni, es megmondani hogy nyugodtan hozza a kutyat, nem kell utana takaritani stb.

De szerintem ez nem fair ..

Mit kellene csinalni hogy megmaradjon a csaladi beke?


2019. máj. 29. 08:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Pedig ez jo kompromisszum lehetett volna, hogy beviheti a kutyát, ha feltakarít utána, bár nálam alap, hogy nem más porszívózik az állataim után. Szerintem hagyjatok neki időt, gondolom annyi veszekedés volt ebből, hogy most nincs már kedve ezen rugózni, vagy nem azzal volt a baja, amit mondtatok, hanem a hangnem volt nem megfelelő, amit megütöttetek vele szemben, nem lehet ez?
2019. máj. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

A testvéred elmondta, miért akarja bevinni a házba? Lehet hogy félti. Erről nem írtál semmit.

A kompromisszum nem volt rossz ötlet. De ha a testvéred nem partner, rá kell hagyni. Azt mondjuk nem hiszem el, hogy a testvéred a kutyát mocskosan, sárosan viszi be. Csak megmosdatja kicsit előtte.

2019. máj. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nem a sarral van a baj, hanem a szorrel es a “kutyaszaggal”. Nyilvan tiszta allatrol van szo, de egy olyan haztartasban ahol soha sincs bent a kutya igenis zavaro a szor es a kutyaszag.

Nem hiszem hogy a hangnemmel lett volna baj, mert nem tamadoan mondtuk vagy veszekedve, hanem tok nyugisan megkertuk szepen hogy porszivozzon ki legalabb, es igy mindket fel “boldog”.

Erre o felkapta a taskajat es a kutyat es elment azzal, hogy sohatobbet nem jon.

2019. máj. 29. 08:59
 4/21 A kérdező kommentje:
Nem feltesbol akarja beengedni, hanem azert mert o egy “benti” kutya es ha be szeretne jonni akkor bejon, ehez van hozzaszoktatva. Felengedi az agyra, kanapera, amikor eszunk az etkezoasztal alatt kunyeral mindenkitol stb stb
2019. máj. 29. 09:00
 5/21 A kérdező kommentje:
Nyilvan ha egy kistestu szobakutyarol lenne szo, valahol meg meg is ertenem hogy bent akarja tartani, de nem errol van szo. Egy kozepes testu keverek kutyarol van szo.
2019. máj. 29. 09:02
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Anyukád vajszívét még csak megértem, de -pontozzátok le- én bsznám ki a tesómat a kutyájával együtt. Aztán vállvetve duzzoghatnának kint az udvaron.

Ha normálisan megkéred rá, de figyelmen kívül hagyja, akkor gyökér. Ha még ő sértődik meg, az minősíthetelen. Meg kell neki mondani, hogy van egy alap házirend, ami mindenkire vonatkozik és ez is beletartozik.

Persze tesód is meg lehet érteni, hogy hozzá van nőve a kutya, de ezt ő vállalta. Próbálja meg megoldani (mondjuk ne legyen nálatok napokig)

2019. máj. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem, ha valakihez látogatóba megyek, akkor az ő szabályai érvényesek rám. Elköltözött onnan, akkor rá is ugyanazok a szabályok érvényesek. Ha ti úgy döntötök a ti házatokban ez és ez van, akkor neki illene alkalmazkodnia.
2019. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Én is benti kutya párti vagyok, de szerintem tök korrekt kompromisszum ez, hogy porszívózzon ki, mielőtt elmegy.

Szerintem nem kell neki könyörögni, egyszer el lehet mondani, hogy továbbra is szívesen látjátok kutyástól is, de próbáljon meg tekintettel lenni az otthoni szokásokra is.

Aztán majd jelentkezik, ha lenyugszik.

2019. máj. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%
tehát a tesód a saját kutyáját viszi magával hozzátok, mikor látogat? mondjuk ez irreleváns, ha a kutya nálatok kint van, akkor kint van, és kész. mi sem engedünk be kutyát a házba (nekünk nincs), mert ez nem egy kutyás ház, mi nem fogjuk elviselni a szőrt meg a szagot.
2019. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
A tesód az a tipikus ember aki azt hiszi körülötte forog a világ. Az ő házában úgy csinálja a dolgokat ahogy akarja. De attól mert a családi házban nőtt fel, nem ő szabja a családi házban a szabályokat. ÉRTELMES EMBER nem várja el hogy hozzá meg a kutyajahoz alkalmazkodjon a világ amikor néha haza látogat. A testvéred egy bunkó egoista ember. Bezzeg a saját kutyája után takarítani az már derogál neki. Pedig így lenne a természetes. Ha már megengeditek neki hogy a kutya bemenjen akkor takarítson el utána. Ha ez nem tetszik neki lehet megsértődni. Aztán két hete nem beszél a családdal, egy ilyen emberért megsugom, nem kár.... Ha pedig anyukád beadja a derekát, akkor a drága tesoka eléri amit elejétől kezdve akart. A kutya bent lesz, de neki gondja nem lesz vele, majd takarít utána más. Anyukádnak NEM szabad beadni a a derekát. Tartson ki az elvei mellett. Ha most enged, onnan nincs vissza út, úgy fog a kis tesó innentől rángatni titeket ahogy akar. Eszem megall milyen önző bunko emberek vannak. És még neki áll feljebb és ő sértődik meg. Pff..
2019. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!