Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ne coming out-oljak sosem?

Ne coming out-oljak sosem?

Figyelt kérdés

A nővérem nyíltan hangoztatja, hogy nem tudja elfogadni a leszbikusokat és melegeket. A húgomnak nincs sok véleménye a dologról, de egyszer ő is megjegyezte, hogy a meleg fiúkkal jobban elvan, mint a leszbikusokkal. Anyukám olyan tabuként kezeli, bár kicsit felháborodott azon, hogy a Skywalker korában megcsókolja egymást a 2 nő. Szóval úgy érzem nem jó ötlet elmondani nekik, pedig úgy terveztem karácsony és szilveszter között vagy nem sokkal új èv után elmondom nekik. Már másodszor határoztam el komolysn a coming out-ot, de egyszerűen nem olyanok a családi körülmények, hogy meg merjem lépni.Már azon is gondolkodtam, hogy sosem mondom el nekik, de nem tudom hogy fogom örökké titokban tartani.

23/L


2019. dec. 29. 14:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ne valami családi vacsoránál vezesd elő, hanem egyenként mondd el mindegyiknek, így egyik sem fogja úgy érezni, hogy a többi családtag jelenléte miatt ellenszenvvel kell megnyilvánulnia, mert ez az elvárás.

Lehetőleg ugyanazon a napon, hogy mindenki tőled értesüljön róla és a legnehezebb esettel kezdd, nehogy a többiektől tudja meg!

2019. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
21%

Mennyivel szimpatikusabb lett volna, ha azt írtad volna:

- Ne mondjam meg sosem?

- Ne valljak színt sosem?

- Ne legyek őszinte sosem?


Így kissé nagyképűre, mondhatnám "boastful"-osra sikeredett!:)

2019. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%
Mit jelent a boastful magyarul?
2019. dec. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
44%

#13

Nagyképű.:)

2019. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
Köszönöm. Akkor kétszer írtad, hogy nagyképű, egyszer angolul, hogy mindenki értse...
2019. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%
A kérdező maga írja: nem olyanok a családi körülmények, hogy meg merje lépni a coming outot. Akkor talán nem kellene rábeszélni. Nagyon nehéz úgy élni, hogy megvetnek a családtagok, és nem igazán vigasztaló az a tudat, hogy ez talán csak pár évig fog tartani.
2019. dec. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%
A családnak coming out esetén, főleg ha ilyen homofóbok, idő kell a dolog felfogására. Sikoltozós, zokogós, ordibálós feldolgozás várható a szülők részéről. Újra és újra kérdőre vonják az illetőt, mért ragaszkodik a "ferdeségéhez", azzal a feltétellel fogadják el, hogy "kezelésre" megy, szakembert keres, aki ebből a "betegségből" kigyógyítja, jön a szöveg, hogy >>de azt, ugye, el se képzeled, lányom, hogy a bznyák társadat idehozzad<< - botrányok sorozata következik, nem egy hétvégére, nem pár hétre. Jöhet telefon rokontól, hogy édes lányom, beszéltem anyáddal, tönkreteszed egészen, mért nem térsz észre, nagyon nehéz lesz ezt mind elviselni. Csak az vállalja, akinek kötélidegei vannak, és van hová elvonulnia, ha nem bírja otthon a botrányt.
2019. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Mi lett kérdező?
2019. dec. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Mivel??
2019. dec. 29. 18:23
 20/23 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszel, mit is kérdeztél? Hogyhogy mivel?
2019. dec. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!