Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A húgom sosem hagy aludni, a...

A húgom sosem hagy aludni, a szüleink lesz@rják, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Középiskolába járok, minden nap kimerülten érek haza a tanulás meg a sok utazás miatt, és esténként is áthallatszik, amikor TV-t néz. Meg hétvégén is, amikor végre aludhatnék sokáig, már 8-kor vagy még korábban arra ébredek, hogy rádiót hallgat, TV-zik vagy más zajforrást keres. A szüleinknek is szóltam már, de egyszerűen tesznek rá. A húgom meg nem hallgat rám. Mit csináljak?

2016. szept. 11. 08:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%

Ha a szép szóbol nem ért, akkor kicsit határozottabban szólj rá.

Amúgy meg mi az, hogy lesz@rják a szüleid? Azért ez hosszú távon nem vicc, romolhat a tanulmányi teljesítményed!

2016. szept. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egyszer szólnak neki, de ő ugyanúgy csinálja tovább, én megint szólok, de akkor már nem szólnak, mondván, hogy majd csak abbahagyja.
2016. szept. 11. 08:56
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Ezesetben vedd kézbe a dolgokat, egy-egy nyakleves után hátha megérti.

Vagy fogd meg azt a rádiót, és dugd el, de úgy, hogy még te se találj rá többet. :D

2016. szept. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Vegyél füldugót, ha nincs más megoldás.
2016. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ezekre már én is gondoltam, lehet, hogy végül eldugom :D köszönöm a válaszokat! :)
2016. szept. 11. 09:03
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Dugd el a kábeleket a tv-ből, vagy amikor ő alszik, menj be a szobájába, és ébreszd fel mondjuk fedőkkel vagy ilyesmi. Ezt a szüleid sem fogják díjazni, de nyugodtan mondd meg neki, hogy muszáj neked kézbe venned a dolgokat, mert úgy látszik, ők szarnak rá, hogy te nem tudsz aludni.
2016. szept. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem eldugni kellene a cuccokat. A tesód használhatna fejhallgatót (van vezeték nélküli is) . Ő így úgy üvöltethetné amit néz ahogy akarja, te meg tudnál pihenni.
2016. szept. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem is azt kellene kitalálnotok a tesóddal, hogy mit csináljon amíg neked pihenned kell. Fejhallgató tényleg jó. Vagy mi más lehet, ami leköti, de téged sem zavar. A fülhallgatót neked azért nem javaslom, mert szerintem nem jó rászokni az azzal való alvásra minden napra. Az arra jó, ha egy rövidebb időszakra valami zaj van. De arra, hogy örökké arra nem szerintem.


Szóval szerintem vele próbáld meg megbeszélni. Ne azt hangsúlyozd, hogy ő ezt ne csinálja. Mert azt lehet azt veszi le a szituból, hogy más akarja megmondani, hogy neki mit kell és van egy ilyen önfejűsége, hogy ezt nem hagyja. Hanem arról beszélj neki, hogy milyen ez neked. Hogy rossz neked nem kialudva, hogy nem vagy magadnál, hogy szenvedsz nap közben, hogy rossz a közérzeted, hogy ingerült vagy, hogy nem tudsz másokkal kedves lenni. Vagy ami tényleg van benned. Az emberek nem szívesen bántanak másokat. Szóval azt kell elérned, hogy az amit csinál az nagyon össze legyen kötve benne azzal, hogy neked most árt, téged most bánt.

2016. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
68%
Ba.zd fejbe egy serpenyővel vagy egy húsdarálóval
2016. szept. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én felkelteném párszor, amikor édesen alukál, csak hogy érezze, milyen kellemes az, amit csinál.
2016. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!