Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mikor alakult ki benned hogy...

Mikor alakult ki benned hogy nem szereted a testvéred, felnőtt korban változott a dolog?

Figyelt kérdés

Már akiknél így van, arra lennék kíváncsi.

Mi okozta?


2020. jan. 4. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi okozta. Valamiért így alakult.
2020. jan. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

Bátyám 4 évvel idősebb nálam, és ez a korkülönbség meghatározta, hogy gyakorlatilag sohasem érdeklődtünk ugyanazon játékok iránt, más könyvek, más filmek voltak érdekesek számunkra. Amikor ő már elsős volt, én még csak 2. Amikor ő már felsős volt, én épp csak elkezdtem az elsőt. Amikor ő 15 evesen a csajokat nézegette titkon, én a legóval voltam boldog, épp csak 11 evesen.

Ráadásul, anyámék mindig terrorizáltak őt, hogy hagyjon engem érvényesülni, mert én meg kicsi vagyok. Mire én is 16-18 éves lettem, és nagyjából eltűntek az életkorból adódó mindenféle különbségek, addigra a folyamat visszafordíthatatlanná vált. Soha nem voltunk jó testvérek, gondolom, már nem is leszünk. Én nem "nem szeretem" őt, csak, mivel ő mindig korlátozva volt miattam, és emiatt ő féltékeny volt és titkon elnyomott harag volt benne irántam, én hiába próbáltam a bátyust utánozni és nagyfiú lenni, mint ő.

Én nem haragszom rá, és nem "nem szeretem", de gyakorlatilag idegenek vagyunk egymás számára.

2020. jan. 4. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Nekem nincs testvérem, de fel sem tudom fogni, hogy miért nem szeretik az emberek a testvérüket. Annyira ferde, beteg világban élünk :(
2020. jan. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Mikor megtudtam hogy anya terhes és nem, nem változott, most is utálom.
2020. jan. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem húgom dolgai hidegen hagynak nagyon soha nem voltunk jobban ,már gyerekként sem,felnőttként még úgy sem.
2020. jan. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

Öcsémmel (-3 év, de amúgy mára ő az öregebb, én csak az idősebb) a viszonyunk olyan távolságtartóan szeretetteljes. Megsértette az érdekeimet (csokoládélopás, stb), és szépszóra nem javult. Meg akartam verni, de anyám azt mondta, hogy nem szabad a kisebbet bántani, meg okos enged blablabla. Én meg akartam felelni anyámnak, és öcsém ezt kihasználta, Elkanászodott, zsarolt stb. Emiatt 18-35 éves korom között igen-igen keveset beszéltünk stb. Természetesen az is az én hibám anyám szerint, hogy nem vertem meg öcsémet, mert úm. "Nem gondoltam, hogy nem vered, amikor nem látjuk." De Anyu bammeg, képzeld, nem vertem.

A következménye egy gyenge önbecsülés, gyenge magamért kiállás, korlátos önbizalom lett. Most építem fel.

Mostmár anyám nagyjából teljesen, öcsém ímmel-ámmal látta be a vétkét.

2020. jan. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ja. Ez olyan 6-7 éves koromban indult kb.
2020. jan. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerettem a testvéremet, jobban, mint ő engem. Mindent megtettem volna érte, ő semmit. Akkor változott meg az egész, amikor rájöttem, hogy ő csak használ és kihasznál, neki természetes, hogy létezik és nekem KELL mindent felvállalnom és megtennem helyette.


Többet nem írok, mert től személyes. Rendkívül kegyetlen családom volt, az agresszorkkal (szülők) együtt az öcsém is "meghalt".


Ps: ne írj privátot, nem válaszolok.

2020. jan. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk 5 év van és ellenkező neműek vagyunk. Kissebb koromban soha nem foglalkoztam vele mert idegesített. Később is folyton veszekedtünk. Én most sem vagyok hú de idős, de már benne vagyok a huszas éveimben. Azt gondolom most is hogy nem vagyunk minta tesók. De azzal hogy ő is értelmes tinédzser lett én probaltam kommunikalni vele es lett eredménye. Mindig ő volt a kisteso, az anyuci pici babaja, akire csúnyán sem lehetett nézni. Mai napig dupláját kapja szeretetből, törődésből, anyagiakból. Viszont en küzdöttem azért hogy lassa a szüleink rossz oldalát (pontosabban anyam) es hogy velem mit tettek. Szerencsémre meghallgatott es mwg ia értett
2020. jan. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Alapjába véve szeretem,csak a szüleim...

A szüleim mindig őt védik. Mindig. Nem lehetett egy rossz szót sem hozzá,mert rögtön én lenni hibás.

És mi lett az eredménye? Neki mindent szabad,ha nem muszály napokig még az udvarra se megy ki,viszont ha én egy óránál tovább vagyok a szobámba, rögtön én vagyok a lusta dög.

2020. jan. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!