Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan dolog, tulajdonság...

Van olyan dolog, tulajdonság vagy cselekedet, ami miatt a már felnőtt gyerekedet nem tudnád szeretni?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg elég hozzá az, hogy szimplán nem olyan személyiségű ember lett, mint amilyennek elképzelted?

Engem nem szeret az anyukám, és azt mondja, azért, mert "ő nem ilyennek nevelt". Mert miért hosszú a hajam, amikor neki rövid és az úgy a jó, mert miért itthonról dolgozom kötetlen munkaidőben, mert miért állok ki akárkiért, ha igazságtalanság éri, mert miért olyan társat választottam, aki nem tudja megszerelni a fűtést, stb.

Gyereket tervezünk a párommal, és nagyon félek, hogy öntudatlanul is követni fogom a rossz szülői mintát.

Mennyire általános, hogy valaki csak azért nem szereti a gyerekét, mert nem olyan, "mint amilyennek szerinte lennie kellene"?



2014. jún. 13. 10:23
1 2
 1/19 Őszödi Ferenc ***** válasza:
31%
Kitagadnám, ha a fideszre szavazna!
2014. jún. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem szeret, mert hosszú a hajad??? Remélem ezt csak nagyon-nagyon hülyén fogalmazta meg!


Vannak dolgok, amik miatt egy szülő mérges lehet a gyerekére, sőt bizonyos esetekben csalódhat is benne, de brutális nagy dolognak kell történnie, hogy ne tudja szeretni többé! Még a gyilkosokat is szeretik az anyjuk.


(A fent leírtak természetesen csak a normális anyákra érvényesek. Kivételek mindig akadnak.)

2014. jún. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nyilván ez csak egy kiragadott példa arról a nagyon hosszú, tételes listáról, ami azt taglalja, hogy miben vagyok más, mint amilyennek lennem "kellene". És ő azt mondja, hogy ez a rengeteg "hibám" együtt eredményezte azt, hogy ő nem tud szeretni engem.
2014. jún. 13. 10:34
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Aki igazan szeret az a hibaiddal egyutt is elfogad...

ugy mint a szulo,vagy a parkapcsolati dolgok...nekem is vannak hibaim ( kinek nincs. az itt jelezze..) de az edesanyam szeret! ha csunya vagy ha idos ha beteg ha gyilkos egy igazi anya szeret teged! max megemliti h a hosszu hajad nem all jol ilyesmi.

2014. jún. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

A nem ilyennek neveltek, tipikus példa...

Köszönöm nem egy idomított pincsi vagyok, van személyiségem, önálló gondolataim.

A szüleim minden újat nehezen fogadnak el, értenek meg, minden ami új az rossz kb.

Ehhez képest leszbikus vagyok...nem mondják, de tudom, hogy e miatt kevesebbre tartanak.

2014. jún. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez amit anyud csinál veled szimplán érzelmi manipuláció, persze ettől még káros.

Elképzelni nem tudom, hogy ne szeressem azért a gyerekemet mert nem felel meg az elvárásaimnak. Erre élő példa a kamasz lányom, akivel egyre nehezebb együtt élni, de ettől még szeretem.

Szerintem az igazi szeretetet nem lehet megtörni semmivel. Még ha az életemre törne is szeretném, csak iszonyatosan haragos és csalódott lennék.

2014. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos benne van a pakliban, hogy idővel eltávolodtok egymástól vagy nem alakul ki jó viszony.. rosszabb esetben pedig kifejezetten rossz.


Együtt éltek 20-30 évig, természetes, hogy lesznek konfliktusok. De elsősorban te vagy felelős a gyereked személyiségének kialakulásárt, ezért elsősorban rajtad áll, hogy milyen lesz a viszonyotok. Persze ezt szinte lehetetlen megavlósítani.


Én pl. nem vagyok különösebben jó viszonyban a szüleimmel, másfajta személyiségeket szeretek. Nem vagyok velük rosszban sem, de unom magam mellettük és nem igazán tudok megnyílni nekik.

2014. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írtál, azoktól még ugyanúgy szeretném.

Egyébként meg, pont olyan vagy, amilyennek neveltek :) Hiszen ők neveltek fel.

(Szerintem inkább jók, amiket leírtál, nem tudom, ez miért baj nekik. Pl. tök jó, hogy kötetlen a munkaidőd, és nagyon becsülendő, hogy kiállsz másokért.)


De nyilván van olyan, ami miatt nem úgy szeretném, de azok nagyon durva dolgok, pl. súlyosabb bűncselekmények, más emberek, állatok kínzása, bántása.

2014. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Jó, ez a kiállok másokért-dolog azért néha már tényleg durva. Nagyon nagy a szám, és képes vagyok vadidegenekkel hülye vitákba belemenni nyilvános helyen, ha valakit igazságtalanság ér. Például a múltkor a BKV-n elküldtem egy nyugdíjas nénit melegebb éghajlatra, mert fel akart állítani egy 14 év körüli a srácot a helyéről, pedig volt még egy csomó üres ülés, de neki épp az kellett. :D

Szóval oké, nem vagyok tökéletes, de azért nem gondolom úgy, hogy ezzel kiérdemeltem volna, hogy anyukám ne szeressen.

2014. jún. 13. 11:09
 10/19 anonim ***** válasza:

Biztosan szeret.

Csak ahogy idősödik az ember sokan máshogy gondolkoznak, ragaszkodnak a saját kis dolgaikhoz.

2014. jún. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!