Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Darabokban minden. El kéne...

Darabokban minden. El kéne költöznöm? Hagyjam itt a tesóimat?

Figyelt kérdés

Szóval 4-en lakunk egy lakásban. Anyukám alkoholista és depressziós elég erősen :/ tudom, hogy szeret de kikészít már a folytonos manipulálásával és önsajnáltatásával. Folyton belemegy olyan parkapcsolatokba ahol a pasinak felesége van, és a kezdeti nagy romantika után a csávó épp a minimumot adja neki h még meg tudja őt fektetni..azért persze anyámat sem kell félteni, gyönyörűen játsza az áldozatszerepet és imádja ha sajnálják. 0-24 csak telefonálgat és kiönti a bánatát mindenkinek..ha épp véletlen nem telefonál nekem és a tesóimnak panaszkodik. Persze szeret ő, csak önző, egyrészről megértem mert borzasztó gyerekkora volt(durván alkoholista szülők, bántalmazás, ő nevelte fel az öccsét stb) de én ezt már nem bírom. Apukám jó ember de mentálisan kb ugyanannyira beszámítható mint anyum..és emellett elég agresszív és nagyon elhanyagolja magát és a házát is..magyarul mocsokban él. Nem is sokat törődik velünk, nem apának való ember ennyi. Szerencsére járok pszichológushoz, és mentálisan elég erős vagyok ahhoz, hogy még nem rokantam bele ebbe a helyzetbe, de tény hogy már rohadtul elegem van. Már feladtam hogy "megmentem" anyukám életét mert felesleges, neki igy teljesen jó, nem is akar változtatni. Most vagyok 12.es és a pszichológusom szerint el kéne mennem vidékre koliba, hogy kicsit megszabaduljak az itthoni gondoktól. Viszont nekem itt van a két húgom is. Most 16 és 17 évesek és nagyon jó a kapcsolatunk. Kb mintha legjobb barátok lennénk. Ők a mindenem..nem akarok távol kerülni tőlük. Meg attól félek ha elmegyek kiszorulok ebből a 3-mas csapatból :( viszont tudom hogy egyszer mindhárman el fogunk költözni, ez az élet rendje. És persze van egy csomó barátom is itt Budapesten. Hagyjam itt őket is? Viszont tekintve, hogy pszichológus szeretnék lenni nem ártana ha nem egy lelki roncs lennék mire végzek majd a mesterképzéssel 🤔😅 lehet tényleg jót tenne ha kiszakadnék kicsit. De persze a kolis életről sincs semmi tapasztalatom, félek cseverből vederbe kerülnék. Tudna valaki valamilyen tanácsot adni ha szépen megkérem, hogy mégis most mi a halált csináljak? 😅 nemsokára be kell adnom majd a jelentkezésem az egyetemekre de nem tudom, hogy a vidékieket vagy a Pestieket írjam be előbbre..illetve ha pl messze lakom pestiként egy Pesti egyetemtől koliba jelentkezhetek szerintetek? Mert akkor ez is egy járható út lenne pl 🤔

Köszi minden segítséget 🤗❤

19/L



2020. jan. 18. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
szerintem hallgass a pszichológusodra. és majd a húgaid is meneküljenek onnan, amint tudnak.
2020. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Add be vidékre is, a sorrenden változtathatsz nyárig!
2020. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Szegénykém :( Eleve érettségi után tűznék hajóra, vagy egyéb bentlakásos melóra és félretennék az egyetemei éveimre, mert egy pszichológia szakot meló mellett elvégezni kb. lehetetlen.


Hogy nem vettek el Titeket a szüleitektől?

2020. jan. 19. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Add be videkre. A hugaiddal mindennap beszelhetsz igy is, hetvegente hazamehetsz. Es szerencsere mar ok se kicsik, 1-2-3 ev mulva ok is mehetnek. Anyagilag lesz tamogatasod?
2020. jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ki kell szakadnod onnan, mert:

1. Erősebb tudsz lenni, és utána a tesóidnak is többet tudsz segíteni.

2. Ha ezzel terheled magadat, akkor nem marad elég energiád másokra hangolódni, ami a pszichológusnál alapkövetelmény.

3. A koli pont olyan mint 2 testvérrel lakni egy szobában, egy olyan lakótömbben, ahol csupa ilyen lakás van, alkoholista, akaratgyenge szülők nélkül.


Amilyen állapotban van ez az ország, még nincs elég rendes pszichológus.

Kolléganőm anyja ab ovo alkoholista. Most 70-nél szokott le a gyerekei segítségével.

Ha apád mocsokban él, akkor valamiféle depressziója van. Ezen a gyerekeként majd megpróbálhatsz segíteni, amikor önálló és erős leszel.

2020. jan. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat minednkinek, meg aki privátban írt azt is ❤❤

3-mas azért nem, mert attól még, hogy mentális problémái vannak nem hanyagolt el minket. Szeretni is szeret attol még. Azért állami gondozással sokkal rosszabbul jártunk volna szerintem :/

4-es háát szerintem a koliba az elején még biztosan beszállnának a szüleim, de biztos nem sokáig, anyagilag sem úgy állunk és van még 2 tesóm is, így ez érthető. Dolgozni fogok mellette biztosan, hogy tudjam fizetni a dolgokat. A diákhitel kérdéses még számomra sokan mondják,hogy nem éri meg mert még most is fizetik..szociális ösztöndíjat szerintem fogok kapni.

De azon is gondolkodtam, hogy mivel egyik pesti egyetem sincs közel hozzánk (másfél/2 óra az út) szerintetek pesti koliba felvennének?

2020. jan. 19. 17:44
 7/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A kollégiumba pontok alapján kerül az ember. Vagy nagyon jól tanul, és bekerül. Vagy nagyon... az anyagi helyzete (jövedelem/fő, testvérwk száma stb.) és bekerül. Ez a kisebbik hányad. A többiek a kettőt fugyelembe vevő pontszámok alapján.

A diákhitel jó dolog. Üzleti befektetés egy cégbe. Ez vagy te. Nem kötelező minden félévre igénybe venni. Menet közben is törlesztheted. De ha ez az egyetlen módja a képességeid és belső indíttatásod szerinti tanulmányoknak, akkor ne habozz, vedd fel!

2020. jan. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Az én budapesti terapeutám Debrecenben végzett.
2020. jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj! Ha tesóid is szabadulni akarnak, akkor majd követnek. Ráadásul példa leszel a szemükben, hogy igen, te megcsináltad és nekik menni fog majd!
2020. jan. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Menekülj, hogy megmaradj, az erőd is megmaradjon! Építsd magad, az életedet.

De a húgaidon legyen a szemed.

Ha lesz, sose adj pénzt.

Legfeljebb vegyél ruhát, cipőt nekik, ha szükséges.

Igen, van kollégium, ott nyilván nem egyedül laksz egy szobában, de ha szerencséd van, jó közösségbe kerülsz. Mellette dolgozol. Vágj bele! Így tönkremész. Ne áldozd fel magad, mert azzal a testvéreidnek sem segítesz és később sem tudsz nekik segíteni. Erőt adsz nekik is, hogy adandó alkalommal le tudjanak lépni, s látják a példádon, hogy járható út!

Tarts ki!

Csapj a lovak közé!

2020. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!