Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A szüleim összevesztek a...

A szüleim összevesztek a testvéremmel, én két tűz között vagyok. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Van egy 20 éves húgom, aki még tanul és otthon él a szüleimmel. Az utóbbi időben már egyre jobban látszott rajta, hogy ő ezt már nem bírja és el akar menekülni otthonról. Sokat sírt, látszott rajta, hogy teljesen kedvtelen, semmi hangulata nem volt semmihez, nyúzott volt, nem akart beszélgetni, mindig azt kereste, hogy hová tud menni és mit tud csinálni csak, kivel tudna találkozni, hogy ne kelljen otthon lennie. Félreértés ne essék, soha nem bántották, mindent megadtak neki a szüleink stb., viszont én is azt látom, hogy kellő időt, figyelmet, törődést és szeretetet nem kapott tőlük és leginkább erre lett volna szüksége. Már idősebbek, türelmetlenek, nem érdeklik őket azok a dolgok, amik a húgomat foglalkoztatják, nem tudnak vele mit kezdeni stb., ezt pedig a húgom értelemszerűen nehezményezte. Próbálkozott, én is próbáltam neki segíteni, de nem lett eredménye sajnos. Jobb híján már nem tudtam én sem mit mondani csak azt, hogy fogadja el, mert ez már nem fog változni és ebből próbáljon meg valamit kihozni. Csak hát nyilván ettől még szegénynek nem lesz jobb. Sajnos barátai kapcsolatai sem nagyon voltak sokáig és kapcsolata sem volt, ami részben szintén a szüleinknek köszönhető, illetve egy világvégi kis településen laknak, ahol szintén nem érzi magát annyira jól, mert nem sok lehetőség van számára. Aztán egyre kevesebbet mesélt már, egyre kevesebbet járt haza és én akkor már éreztem, hogy itt valami van és valóban, mert megismerkedett egy fiúval. Egy 25 éves görög egyetemista a fiú, aki ugyanott tanul, mint a tesóm és ő most teljesen bele van habarodva. Picit megijedtem, azért tartottam tőle, hogy nehogy csak úgy bárkinek a karjába rohanjon, aki aztán kihasználja, bántja, rossz útra tereli stb., de alapvetően normálisnak tűnik a fiú (reménykedem benne, hogy így is van) és a tesómon is látom, hogy mennyivel jobban érzi magát, amióta a fiúval van. A szüleink viszont teljesen kiakadtak miatta, mert külföldi, mert idősebb, mert valamivel tehetősebb is mint mi, eleve minek van barátja, otthon lenne a helye stb., és a mai napon (a nagymamánk szülinapját ünnepeltük) az egész család körül is lett zengve azzal, hogy a húgom milyen egy hálátlan, szemét dög, aki fut a pasik után, mert csak a szórakozás, csak a pénz, csak a buli, drága ruhák stb., stb., mert biztosan mindent megvesz neki, ide viszi, oda viszi és hadd ne folytassam tovább... Nagyon mérgesek, ne is hozza majd haza a fiút, nem is akarják látni egy darabig a tesómat sem, menjen csak a fiúval, majd ő eltartja stb., stb. Most mindkét oldalról én vagyok elővéve, mert beszéljek a húgom fejével, térítsem észhez vagy mondjam meg neki, hogy akkor ne is jöjjön haza, mindenki őt szidja. A húgom pedig nekem sír és nekem panaszkodik, hogy segítsek neki és nyilván ő is mérges a szüleink reakciója miatt, illetve megijedt tőlük. Én nem tudom, hogy mit csináljak, mert picit én is féltem a húgomat, viszont őt is megértem.
2020. jan. 19. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid hülyék
2020. jan. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Egy kérdésem van. Te anyádék csicskája vagy? Úgy látom igen. Félsz ha kiállsz az egyértelműen igaza lévő húgod mellett majd téged is kinéznek és kibeszélnek? Szép csalad. Szép testvér. En ott baxnak szajba mindenkit aki bactatja a tesóm, akkor is ha az a rokonság, vagy a tulajdon szüleim, ha tudom hogy nincs igazuk.
2020. jan. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonymousreview60 ***** válasza:
97%

A csaj ki akar szabadulni az elnyomásból, a szürkeségből, depiből, és úgy akar élni,mint egy fiatal. Végre sikerül, végre nem depi, erre kapja az ívet a család felől. Ha férfi vagy, megvéded.

Mi a szüleid baja? Hogy esetleg ő is felnő?!

2020. jan. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát igen azok és nem vagyok a csicskájuk, csak valahol velük is egyet tudok érteni egy picikét, mert egyszerűen féltem őt. Most ez tudom, hogy nagyon csúnyán hangzik, de bennem van az, hogy csak azért jött össze valakivel, hogy otthonról el tudjon menni és ez azért ez nem egy annyira biztató dolog. Nem tartom a húgomat haszonlesőnek stb., mert alapból egyáltalán nem olyan a személyiség, nem ilyen mércék alapján ítél meg másokat és nem erre megy. Csak félek tőle, hogy annyira kétségbeesett stb., hogy már "bárki jobb" alapon tényleg egy rossz döntést hoz. Már korábban is voltak erre precedensek, csak úgy eltűnt otthonról, nem ment haza, el akart menni külföldre csak úgy a semmibe, hogy közünk se legyen hozzá, kiment az utcára és nem akart hazamenni, azt is megemlítette már, hogy bárkivel összejönne, bárki jó neki stb., ez azért aggaszt, mert szerintem ez annyira nem egészséges dolog és veszélyes is. Oké, a szüleinknek tényleg nem sikerült egy jó családi légkört megteremteni, sőt... ezt én nem is tagadom és megértem, hogy rossz neki. Viszont azért mindene megvan, mindenben támogatják, soha semmire nem mondtak neki nemet, mindig azt csinálhatott, amit csak akart és tényleg semmilyen dolgába nem szóltak bele. Tanul és kvázi minden rá van bízva, azt csinál, amit akar. A szüleimnek alapvetően szerintem itt sem az nem tetszik, hogy barátja van (mert már azzal korábban is csesztették, hogy miért nincsen...), hanem inkább attól félnek, hogy csak azért van, mert akkor a fiú majd pénzeli, elviszi ide-oda, eltartja stb., és elmegy otthonról a húgom. Oké, 20 éves, megteheti. Viszont még tanul, kvázi "gyerek" abból a szempontból, hogy nem lenne képes arra, hogy teljes mértékben önállóan gondoskodjon saját magáról és eltartsa magát, ha esetleg a fiú nem egészen annyira normális és rendes, kedves, amilyennek tűnik... a szüleim meg ki tudják, hogy hogyan reagálnának utána vagy a húgom hogyan viszonyulna hozzájuk. Én nyilván segítek neki, de nekem már van saját családom, külön élek, saját háztartásban, gyerekkel, szóval annyira nem egyszerű.
2020. jan. 20. 01:14
 5/14 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Most nem tökmindegy? Ha szétmegy a göröggel, akkor legrosszabb esetben hazamegy. A szülők meg ne csodálkoztanak, ha eddig a pasihiány miatt csesztették, hogy most akkor pasija van, akár "bárkit, de azonnal" alapon.
2020. jan. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont azért mindene megvan, mindenben támogatják, soha semmire nem mondtak neki nemet, mindig azt csinálhatott, amit csak akart és tényleg semmilyen dolgába nem szóltak bele"


Tja, csak éppen az életkedvét veszik el otthon, minek is az...


Támogasd a húgod, mert másra tényleg nem számíthat. Ismerd meg a görög fiút, nem a világ végéről jött.

2020. jan. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Én 3 hét után költöztem anno össze az exemmel, de ez azért nem egy általános jelenség, szóval azért ha 20 évesen randizni kezd valaki, az nem azt jelenti, hogy menekülni akar otthonról.


És sok év távlatából, az exem 21 volt, én 29, pont volt benne bőven abból, hogy az anyja egy idióta volt, ismerni sem ismert még és már mentek rám a megjegyzések. A szüleid csak egyet fognak ezzel elérni, menekülni fog a gyerek otthonról.

2020. jan. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Akkor itt a lehetőség hogy a begyöpösödött szüleidet helyretedd! Nem fröcsögni kell hanem nyugiba elmondani a problémákat.
2020. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Ments Isten, hogy ilyen tesom legyen mint te! Nem szenvedett eleget a tesod, most meg jossz te is, hogy keresztbetegyel neki! Az, hogy o kivel erzi jol magat, az kizarolag az o dolga! Egy biztos:veletek nem!

Gondolom azt szeretned, hogy elete vegeig egyedul kuksoljon otthon, mert az a biztos! Tudod mit? A magyar pasik kozott is akad normalis, de olyan is aki nem az! Amugy ha esetleg valami arabbal jott volna ossze, aki haza szeretne vinni a tedod es ott felesegul venni..na az kicsit para lenne, de ez szerintem rendben van. Vegre jol erzi magat, a szuleid viselkedese pedig minosithetetlen. Ha nem vagy kepes ezt belatni, akkor inkabb huzd meg magad es ne mondj semmit!

Nyalsz a szuleidnek, nehogy te is megkapd a magadet! Nem azt tartod szemelott, hogy mi a jo a tesodnak (a szuleidnek o nem art ezzel), hanem azt, hogy mindket fel elott jofejnek tuntesd fel magad, holott rohadtul nem vagy az! Gyava kis csicska!

2020. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
98%
A szüleid gerjesztik a problémát azzal,hogy nem támogatják a fiúval kapcsolatban,így ha a húgod szar helyzetbe kerül sem fog hazamenni. Ezzel a viselkedéssel pont az ellenkezőjét fogják elérni mint amit szeretnének,elüldözik szegény lányt.
2020. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!