Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pünkösdi-karizmatikus...

CzeneGalaxy kérdése:

A pünkösdi-karizmatikus gyülekezetek csak manipulatív és káros szekták? Nektek mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
Nem csak a Hit gyülekezetére gondolok, hanem pl. az "apostoli" vagy milyen egyházra is. Nektek mi a tapasztalatotok róla, van olyan köztetek, aki ilyen gyülekezetbe jár? Vagy ismer valaki olyan embert, aki ilyen helyre jár? Én eléggé szkeptikus vagyok ezeket a gyülekezeteket illetően, szerintem a legtöbb szekta-jellegű. Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezekről?

2019. szept. 6. 14:48
 1/8 anonim válasza:
74%
Én (bár tiniként) jártam a fent megemlített gyülekezetbe, és pont azokkal a negatívumokkal nem találkoztam, amikkel illetni szokták őket (pl pénzt követel a híveitől). Összességében összetartó, mégis befogadó a közösség, sok rászorulónak segít, egyáltalán nem kötelez senkit semmire, amennyire én megtapasztaltam, tehát nyílt, és szabadságot ad. Ami viszont számomra negatívum volt, hogy sok jómódú család járt oda, és sokszor szinte divatbemutatót rendeztek, szerintem túlságosan rongyrázósak voltak, főként a nők. Csak egy helyi közösségben jártam, szóval más helyen valószínűleg nincs ilyen probléma.
2019. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Csak olyanok. Aljas férgek lakják mindegyiket.
2019. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem kicsit bolondok, de egyáltalán nem károsak vagy kártékonyak.
2019. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Igen, a gyülekezetek csak manipulatív és káros szekták.
2019. szept. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván sajátos, a Szentírásból kiragadott 2-3 tanításra (azoknak is néha a félrefordítására vagy félreértelmezésére) építik az egész gyülekezetet, tehát ilyen szempontból szekták. Ráadásul szintén jellemző, hogy aki nem olyan karizmatikus, mint ők, az nem is keresztény igazán.

Hogy káros-e? Nyilván gyülekezettől is függ. Egy példa: én nagyon messze állok a hitgyüli tanításától, kapok is tőlük általában minden hideget-meleget, de ha azt nézzük, hogy vannak köztük többen is, akik ez kellett, hogy le tudják tenni a drogokat vagy alkoholt, akkor inkább legyen valaki hitgyülis, mint egy lesüllyedt szenvedélybeteg.

2019. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 fxmaster ***** válasza:
65%
Igen manipulativak es karosak is mert eretneksegeket hirdetnek es persze szidjak az igaz krisztusi egyhazat(katolikus)en voltam par alkalmon a hit gyuliben de csak azert mert a volt baratnom akarta mondjuk azert szeretnek olyan kapcsolatot ahol tenyleg dicsoitsuk egyut Istent es legyen jo barati kapcsolatom mas felekezetel is nekem nincs semmi bajom mas nezetu vallasal meg ha nem is ertek egyet velluk mert en szerintem a katolikus egyhaz az igaz egyhaza Krisztusnak. De ebben a hit gyuliben csak azt ereztem a gyuloletet mas vallasual csusagoltak (foleg a katolikusokal) mindig az adakozas duma na meg a hab a tortan pedig az a ''szent szellem betoltekezesuk'' az tenyleg valami sotet tevekenyseg.
2019. szept. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tislerics Máté ***** válasza:

A vallások olyan szekták, amiket sokan követnek...


A kereszténység szerintetek minek indult 2000 éve? Egyből világvallás lett? Nem! egy szánalmas kis Ábrahámi egyistenhívő szekta volt, mint a többi...

2019. szept. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem nem szabad az egész pünkösdi mozgalmat egy kalap alá venni, mivel több százezer-több millió követőjük van a világon. Nem a mozgalom önmagában kizsákmányoló szekta, hanem egyes gyülekezetek, vezetők szektáns jellegűek. Sajnos vannak belőlük, mivel a pünkösdisták között sok a könnyen befolyásolható ember. De mondom mégegyszer, szerintem nem szabad általánosítani.
2020. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!