Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Elmondanátok a féltestvéretekn...

Elmondanátok a féltestvéreteknek hogy ki az igazi apja?

Figyelt kérdés
Van egy idősebb testvérem, és az anyukánk közös csak. Az anyám első házasságából van a testvérem. Anyám második házassága az apámmal volt, majd ők is elváltak. Miután elváltak, apu elmondta nekem amolyan titokként, hogy a tesóm apja nem anyám első férje hanem valaki más, meg is nevezte. Nem is hasonlít a tesóm anyám első férjére egyébként. A tesóm már 30 éves elmúlt, és az az ember akit az igazi apjának hisz nem tartja vele a kapcsolatot mióta anyámmal elvàltak. A tesóm odament a házához, és mondta neki anyám első férje hogy menjen el mert nem ő az igazi apja. Most teljesen össze van zavarodva. Anyám nem mondta el neki soha, viszont én tudom a titkot. Úgy érzem kötelességem lenne elmondani mert joga van tudni az igazságot, de nem akarom hogy nekiugorjon anyunak, illetve ki tudja mit tenne, és nem akarok családi viszályt kelteni, vagy hogy anyu megharagudjon rám. Mit tegyek?
2020. jan. 31. 13:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

"A tesóm odament a házához, és mondta neki anyám első férje hogy menjen el mert nem ő az igazi apja."


Tehát a legfontosabbat már tudja.

Szerintem mondj el neki mindent, amit te tudsz. Azt is, hogy mióta tudod, nehogy azt higgye, hogy gyerekkorodtól tudod.

Legyél vele nagyon megértő, legyél nagyon empatikus. Iszonyú helyzetben van most szegény!

A családi viszályért, ha lesz, nem te leszel a felelős. Hanem anyukád, aki egy életen át hazudott neki, és apukád, aki válásáig szintén hazudott neki. Utána pedig a lehető legbárdolatlanabb módon hozta a tudomására.


Könnyen lehet, hogy pszichológus segítsége kell neki, hogy le tudja reagálni ezt magában. Ha szüksége van erre, és nyitott rá, akkor segítsd ebben is, állj mellette, kísérd el, ha igényli.

Az elkövetkező hetekben, hónapokban beszélgessetek nagyon sokat. Állj a rendelkezésére, amikor csak tudsz, mert nagyon nehéz most neki.

2020. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Mindenkinek jogában áll/na tudnia, hogy ki az anyja-apja.

Nagy titkot már nem árulsz el a testvérednek, mert akit eddig apjának hitt, az lepattintotta, képébe kenve az igazságot.

Anyád dolga lenne elmondania neki, már csak azért is, mert vannak örökletes betegségek, lehet szükség transzplantációra és millió más egészségügyi kockázat is felmerülhet, amikor csak a szülő segíthet.

Amellett, ha a vér szerinti apja meghal, annak az örökségéből is jár a tesódnak, ha bebizonyosodik az apasága (DNS teszt)

Én megmondanám, ha tudom, az anyám rossz percei nem érdekelnének.

2020. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Joga van tudni a testvérednek, hogy ki az apja. Felnőtt ember!


Mivel most már tudja, hogy nem anyukád első férje, első útja úgy is anyukádhoz lenne. Szóval vagy várj, és hagyd hogy elmondja anyukád és apukád, vagy ha nem mondják el akkor mond el neki te.


Te is szeretnéd tudni, fordítva nem? Én személy szerint örülnék, ha a testvérem elmondaná, de nem támadnám le vele utána anyámat, hanem megpróbálnám megérteni.

2020. jan. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Két embernek van jiga ahhoz, hogy ezt elmondja: az anyjanak es az apjanak. Neked kozod nincs hozza.
2020. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Én is támogatom, hogy mond el neki.

Anyukádnak nem lenne szabad eltitkolni előtte.

2020. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

En biztos nem hagynam ketsegek kozott, de arra is szuksege van, hogy az erintett szemelyektol (is) hallja vegre az igazsagot.

Kb. annyit mondanek neki hogy "En azt hallottam, hogy XY az. De nem anya mondta, ugyhogy ot kellene megkerdezni."


Tenyleg fontos lenne, hogy ez utan anyukad ele alljon es neki szegezze a kerdest. Nem a verszerinti apukajan kell ezt szamonkernie, majd esetleg kesobb. De aki hazudott neki, az hozza helyre eloszor.

Meg ugye nem derul ki, de ha eppen vmi csaladtagrol van szo pl. anyukad sogora, vagy ilyesmi, akkor balhe is lehet belole. Ne ugorjon neki valakinek, esetlegesen felkavarva egy csaladot, amig nem 100%-ig biztos a valaszban.

2020. jan. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonymousreview60 ***** válasza:
#1 Goldmund73:+1
2020. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szerintem sem az én feladatom lenne elmondani, de ha én nem mondom akkor senki nem fogja. Anyám biztos nem. Anyám első férje fogalmam sincs, hogy tudja e hogy ki az igazi apa, de annyit biztosan tud hogy nem ő és ő kiszállt a képből régóta nem beszél se anyámmal se a testvéremmel szóval kiesett. Az igazi apàról semmit nem tudok, egyszer láttam, amikor apám elmesélte hogy ő a testvérem apja, bementem a boltba ahol dolgozik és megnéztem, de lehet hogy ő sem tudja hogy van még egy gyereke, szóval ezt a részét nem tudom. Én is örülnék ha ilyen helyzetben a testvérem elmondaná az igazat az biztos. De mi lesz ha összevesznek anyuval és anyu belebetegszik, vagy ha a tesóm betegszik bele, vagy én jövök majd ki a dologból úgy hogy megsértődik anyu rám. Illetve ki tudja miért nem mondták el eddig is, lehet van valami nagyobb oka amit én nem tudok. A tesóm már mástól is kérdezősködött és azt mondta nem is akarja elmondani anyunak ha megtudja az igazat csak tudni akarja ki az apja. Anyu nem is tudja, hogy a bátyám tudja. Szóval ha esetleg megígértetném vele hogy elmondom neki de ne csináljon botrányt az még úgy jó lenne.De ilyet is hogy lenne jogom kérni tőle? Ki tudja mit hoz ki belőle az egész, lehet kiborul mindenki és nagy banzâj lesz. Mindenesetre elegem van hogy nekem kell ezt a terhet a vállamra venni mert 3 felnőtt ember nem volt képes egy életen át kinyögni az igazat. Én nem félek elmondani, csak attól félek hogy valaki megharagszik vagy belebetegszik és én leszek a hibás.
2020. jan. 31. 15:50
 9/13 A kérdező kommentje:
Az egész dolog pikantériája, hogy senki nem tudja az igazat a családban csak én, de rám nem gondol a tesóm, tőlem nem kérdezősködik mert engem csak egy kis takonynak tart. Nem vagyunk rosszban, de nincs szoros kapcsolatunk, ezért gondoltam, hogy esetleg először az életben tehetnék felé egy ilyen bizalmi lépést és talán jobban megbecsülne. Tényleg fogalmam sincs mitévő legyek.
2020. jan. 31. 15:56
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Amennyire kedves édesanyád nemi erkölcseit a leírásodból vélelmezni lehet, a féltestvéred édesapja szinte bárki lehet, ahogyan a tiéd is. Nem érdemes felkeverni a fekáliát, mert egyre büdösebb lesz!
2020. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!