Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egy igazi zsarnok a nővérem!...

Egy igazi zsarnok a nővérem! Mit tegyek? Help!

Figyelt kérdés

Nem merem senkinek se elmesélni mi megy nálunk, így gondoltam arc és név nélkül írom ki.


Akkor bele is kezdek.

3man vagyunk tesvérek. Mind 3man lányok vagyunk. (Van egy féltestvérem anyai ágon.)

Szüleink sokat veszekednek, és néha nagyon apróságokon is, de válni nem akarnak, pedig egyszer már úgyvolt hogy apukám elhagy minket egy ausztrál nőért. Lehet úgylett volna a legjobb. A féltesóm már nagyon nagyon régóta nem lakik velünk.

Régen a 2 nővéremet verte apukánk ha rosszak voltak, és nem csak pofont kaptak.. egyszer sajnos végig is néztem, akkor voltam 8-9éves. Szerencsére engem sosem vertek el.(lehet ez is a főprobléma okozója)

Na fő gond az hogy az idősebbik nővérem viselkedése nem illik egy 22éves nőéhez.

Anyukámat a nálam 4évvel idősebb tesómat és engem is terrorizál. Annó amikor 16-17-18éves volt akkor egy elég rossz társaságba került valószínűleg drogozott is.

Akkor folyamatosan ment a balhé itthon, állandóan bántalmazott engem és a másik nővérem. Szüleink sose csináltak semmit ez ellen. Ahogy nőttünk a másik nővéremmel így alább hagyott a bántalmazással(mert megbírtuk nagyjábol védeni magunkat.) De a szüleinl továbbra is veszekedtek. Nekem a 11-12-13 éves időszakom nagyon rossz volt mindenki szekált itthon, elhagytam magam. Minden látszólag minden jobbra fordult amikor a zsarnok tesóm nem járt haza. Ma már 15 vagyok, máshogy látom a dolgokat, de múlt gyötör. Sokszor mondják a családban hogy depressziós vagyok és bevallom vannak egy picit öngyilkos hajlamaim de leküzdöm, a 19 éves tesóm elköltözött vele tudtam egyedül beszélni. A zsarnok nővérem meg új erőre kapott és megint elkezdte, mindig szídja anyukánkat, engem is gyaláz, apa meg nem tesz semmit. És csodálkozik mindenki hogy magamba fordulok, és zárkozótt vagyok.

És nem bírom felfogni hogy 22 évesen hogy lehet ilyen valaki? Hogy a saját anyját sárbatiporja, túlsúlyos, igénytelen. Ide költöztette hozzánk a pasiját, annak is csak akkor jó minden ha alá tesszük a dolgokat. És nem vagyunk gazdagok, sokszor van hogy nem vehetünk meg dolgokat mert nem jönnénk ki a hónapvégéig.

Valami megoldás kéne, apukám az egyetlen aki tudna valamit tenni de nem tesz. Így én akarok valami lépést tenni, gondolkoztam azon hogy összegyüjtöm a pénzem és elszökök. Igen nem nagy dolgoknak hangzanak ezek, de csak felületesen írtam le, a dolgoknak voltak komolyabb hatásai az életekben. Minden tanácsot fogadok, csak legyen valami lépés.


(Ui. Sajnálom hogy összevissza van írva és lehet hogy érthetetlen is de nehéz volt ígyis összeszedni a gondolataim.)



2016. aug. 12. 20:07
 1/4 anonim ***** válasza:
legyél vele zsarnok
2016. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam, azt is hogy levegőnek nézem, de ez csak jobban adja alá a lovat..
2016. aug. 12. 20:26
 3/4 cecee válasza:
Igy az irasodbol ertelmes embernek nezlek :) hat figyelj! A rossz tarsasag nagyon tonkre tudja tenni az embert! De hat ennek ugy latom meg is van az eredmenye, ha igenytelen, bekepzelt stb. Ez ellen csak annyit lehet tenni hogy ha latna hogy valamelyik tesod vagy te viszi valamire, akkor megvaltozna szerintem. De ugye nem vagy kereso kepes igy nem lehet anyagilag vinni semmire, ugyhogy szerintem ha latna hogy tanulsz stb, hogy legyel valaki akkor szerintem fel nezne rad, es megvaltozna.
2016. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Beltazor91 ***** válasza:

az én öltettem vigyél haza egy pasit, mint barátod.

mutasd be mint egy sikeres embert

2016. aug. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!