Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mitévő legyek, ha a húgom egy...

Mitévő legyek, ha a húgom egy igazi zsarnok?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. A költözés egyelőre anyagi okokból kifolyólag nem opció.

A 13 éves húgom konkrétan azt hiszi, hogyha valahol személyzet van, akkor azok szolgák, és most nem viccelek. Bármiben is kap segítséget bárkitől, egy köszönömöt sem ereszt meg, közben meg egy szendvicset képtelen csinálni magának ennyi idősen. Szereztem neki telefont, mert az volt a szíve vágya, egy csomót segítek neki, ő meg annyira nem képes, hogy időben elmenjen zuhanyozni, hogy nekem ne éjfélkor kelljen, ha hazaérek munka után. Tegnap jött haza az osztálykirándulásról, és KFC-s kajáról álmodozott, szóval vettem egy nagy kosarat, amiben hús, meg krumpli van. Annak a felét megkapta. (Annyival a felnőtt barátom is jól lakik simán, tehát nem kevés adag.) Erre mi volt a reakciója, amikor meglátta? "Csak ennyi?! Azt hittem, hamburgert is kapok!" És meg se köszönte. Rémálom. Mit csináljak? A szüleimet is csak rabszolgának tekinti, apámmal üvölt a telefonba, hogy jöjjön érte iskola után kocsival, stb.



2019. máj. 10. 08:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Bocs de en már tuti meg rángattam volna térjen már észhez hogy ki mennyi idős.
2019. máj. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Hát, igen. Ráférne... De mégsem verhetem meg a szentemet :/
2019. máj. 10. 09:04
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Neem kell neki mindent egy szóra megadni.

Telefont akart, veszel neki.

Megkíván egy kaját, te már hozod is.

Meg kéne, hogy tanulja, hogy ha akar valamit azért tenni is kell.

2019. máj. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%
Azért viselkedik így, mert megteheti. Te is csak adod alá a lovat.
2019. máj. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A telefonját azt nem én vettem, csak segítettem neki kedvező áron venni, meg kicsit kipótoltam az összeget. Hát, ja. Megpróbáltam jó tesó lenni. De nem érdemli meg.
2019. máj. 10. 09:20
 6/28 anonymousreview60 ***** válasza:
78%

1. Meg kell követelni a kellő tiszteletet.

2. Következetesség: Először csak finoman utalni arra, hogy hogyan illik kérni stb. Utána mondani neki. Aztán nem reagálni, amíg megfelelőeen nem viselkedik. A jó viselkedést jutalmazni. Lesznek feszült pillanatok, de vagy megjavul vagy rájön, hogy téged nem ugráltathat.

3. A húgod kreténsége a szülők hanyagságából fakad. A genetikailag kódolt személyisége is benne van, de alapvetően a szülők hanyagsága, töketlensége a húgod viselkedésének oka.


Miért lett ő a kis hercegnő? (Az, hiszen elnézik ezt a viselkedést neki.) Te becsúsztál, őt várták?

2019. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%
Simán csak ne ugráld körbe. Nem kell 360 fokos fordulat, ha jó kedved van akkor egy kicsit foglalkozol vele, ha meg nem akkor simán csak lepattintod. Ha meg beszólogat, azt kezeld úgy, mintha csak egy beszélő papagáj produkálná magát.
2019. máj. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Viszont a feltétel nélküli kiszolgálását legalább te beszüntethetnéd. Ha semmi visszajelzést nem kap arról, hogy bunkó módon viselkedik, ugyan miből venné magát észre?

Ha eddig senki nem figyelmeztette a kérem és köszönöm szavak használatára, itt az idő, hogy elkezdjétek.

Írd ki a fürdőszobaajtóra, hogy 22.00-22.30-ig te zuhanyozol, 21.00-tól és 22.30-tól hagyj üres rubrikákat. Kérd meg a szüleidet, hogy ők is írják be a nevüket, legjobb, ha együtt leültök, és elosztjátok az időpontokat. Még az is lehet, hogy ilyen egyértelműen megfogalmazott szabályhoz képes lesz tartani magát a kislány. De ha a te idődben áll a zuhany alatt, kirakhatod azon szappanosan. Majd ha végeztél, leöblíti. Esetleg megvárod, míg végez, mert jófej vagy, de akkor büntetést fizet neked a zsebpénzéből. A szankcióban persze előre meg kell állapodni, és az mindenkire vonatkozik.

Ha elfelejti megköszönni, amit kap, nyugodtan vissza lehet venni. "Nem, hamburgert sajos nem hoztam. Ezt hoztam, de elfelejtettél valamit." És nem adod oda, amíg ki nem nyögi, hogy köszönöm.

Ha szeretne valamit, akkor is nyugodtan meg lehet várni, míg hozzáteszi, hogy légy szíves. Nem szokta meg, tehát eleinte nyilván figyelmeztetni kell. "Kérlek, mondd a varázsszót!" Azt is meg lehet mondani, hogy a kiabálásra sajnos te nem hallgatsz. Legyen szíves kedvesen kérni.

A szüleidnek érdemes lenne felkeresni a hajdani nevelési tanácsadót (új nevén pedagógiai szakszolgálat), és elbeszélgetni egy szakemberrel, miért alakult így a kislánnyal a kapcsolatuk. Mit akarnak ennyire jóvátenni, hogy mindent eltűrnek ettől a gyerektől? Sok minden lehet a háttérben, a nemkívánt terhességtől, a korábban elvesztett babán át, valami súlyos betegség amit a gyerek átvészelt, de a szülők lelkileg még mindig nem heverték ki, stb. Tényleg utána kellene menni, mert most ti szenvedtek ettől a helyzettől, de ha a kislány személyisége ebbe az irányba fejlődik tovább, nem jósolok neki boldog életet. Pedig a szüleidnek nyilván ez lenne a fő törekvése, hogy te, és a testvéred is boldog, elégedett felnőtt életet éljetek idővel. A húgod pedig nem erre halad.

2019. máj. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%

Ha szereted, akkor az ő érdekében ne ugrálj neki.


"Szeretnék egy telefont" - oké, vegyél magadnak, dolgozz meg érte.

2019. máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem attól leszel jó tesó, ha ugrasz minden kívánságát teljesíteni. Látod a szüleid sem lettek jó szülők ezzel a felfogással...


Ha valamit szeretne, kérni kell. Ha valamit megkap, meg kell köszönni.

Ha ezt még nem mondta neki senki, akkor el kell neki magyarázni, hogy egy büdös bunkó, és ezen jó lenne ha változtatna.


Ha szívességet kér, azért cserébe neki is szívességet kell tennie.


Addig viselkedik így, amíg megteheti. Változtassatok!

2019. máj. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!