Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha a testvérem...

Mit tegyek, ha a testvérem lekezelően bánik velem?

Figyelt kérdés

Teljesen különbözőek vagyunk. Ő nagy társaságokba jár, sok barátja van, én pont az ellenkezője, nem járok bulizni, nehezebben hívok valakit barátomnak, úgyis mondhatjuk hogy el vagyok csendben egy kis sarokban. A lényeg, hogy középiskolás kora óta lenézett, mert gyengébb voltam matekból, fizikából, közepes átlagom volt, azért is sokat tanultam, míg ő alig tanult valamit és kitűnő volt. Most mindketten egyetemre járunk más-más városban. Évfolyam első. Nem vagyok irrígy, félreértés ne essék, nagyon örülök neki, hogy jól megy az egyetem, megtalálta helyét, stb, DE: lenézi az egyetememet, mert nálunk "könnyebb" az egyetem, hátam mögött azt mondta hogy lusta vagyok, pedig többet segítek itthon, ő egész hétvégéket a barátnőjénél van szinte, haza csak látogatóba jön, meg azt is mondta a hátam mögött hogy én 0-24 órákat a szobámban vagyok, ami megint nem igaz, mert ő honnan tudná mikor sose van itthon, segítek is, néha elmegyek ide-oda,különben meg hol legyek, ha nem szeretek bulizni, stb? Meg le antiszociálisozott, mert nem járok bulizni, nincs annyi barátom, stb. Pedig szimplán csak nyugodtabb természetű vagyok, és nekem több kell ahhoz, hogy valakit barátomnak nevezzek. Megbeszélni nem tudom vele, mert akkor jön az önsajnálattal hogy megint ő a rossz, és ez csak fokozná ezt a viszonyt. Valaki volt már hasonló helyzetben? Hogyan oldottátok meg?

Ö 21 éves fiú, én 23 lány.



2020. febr. 17. 14:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Tojd le.
2020. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Hát ez nehéz kérdés. A fiúk általában eleve később érnek "agyilag". Ha nem írod le a sztorit ennyire részletesen, azt gondoltam volna, hogy a külön élés majd talán jobban összehoz. De az elmondottak alapján az sem segített, így azt gondolom, érdemes erről beszélned a szüleiddel is, ha már vele nem sikerül. Az idő azért remélhetőleg meg fogja ezt oldani, de a legtisztább egy őszinte beszélgetés lenne vele, elmondani neki, hogy ti más személyiség vagytok amivel egyébként semmi baj nincs, attól még teljes mértékben ugyan olyan értékes emberek vagytok.
2020. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 TR75 ***** válasza:
100%

Amikor mondja, hogy antiszociális vagy, nyugodtan elmagyarázhatod neki, hogy ő meg sajnos műveletlen sutyerák, és ebből a két tulajdonságából, úgy látszik, nem is akar kitörni.

Én azt mondom, mérgező ember, a mérgező emberek pedig nagyon gyakran nem is akarnak megváltozni. Szembesítsd ezzel nyugodtan (bár valószínűleg ki fog akadni).

Amennyire lehet, kerüld. A kérdésedből nem derül ki, hogy milyen típusba tartozik (már a mérgezést tekintve), lehet, hogy kompenzál valamit (alacsony önértékelés, szülői elnyomás, irigység vagy akármi), vagy szeret kavarni, vagy csak egyszerűen rossz ember.

Nyilván könnyű ezt mondani, de amennyire lehet, ignoráld. Nem az számít, hogy hozzá képest te hol tartasz, mit hogy csinálsz. Hanem az, hogy te mit gondolsz magadról, ha megpróbálod objektíven átnézni az életedet. Jó helyen vagy? Van még célod? Van még javítanivalód? Meg miegyéb.

Valószínűleg ő extrovertált, te pedig introvertált vagy (vagy kevert), emiatt sok szempontból nem, vagy csak nehezen értitek meg egymást.

2020. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Megkérdezném tőle, hogy miért beszél velem így, és tisztában van-e azzal, hogy ezzel bánt engem.


"jön az önsajnálattal hogy megint ő a rossz"


Nem ő a rossz, hanem az, amit csinál, történetesen, hogy lekezel téged. Ha másként viszonyul hozzád, nem lesz "rossz".


(Egyébként ebből látszik, hogy komoly személyiségproblémái vannak, és valószínűleg ezzel kompenzál.)

2020. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha el is probalnad neki magyarazni,esz ervekkel,h o mit csinal fel se fogna.

2. Igazabol nem kell mindenkinek ugyanolyannak lenni,akkor sem ha tesok. Mi ikrek vgyunj tesommal es kb ugyanez zajlik nalunk....mundenkepp probalj elzarkozni tole.

Magadhoz kepest mérd az eleted es ne hozza,h hol tartasz.

Nemtudom h hallottal es szemelyisegtipusokrol... van introvertalt es extrovertalt azon belul is még rengeteg. Ha gondolod olvasgass :)) [link]

2020. febr. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


#2, sajnos a szüleimmel való beszélgetés sem segít, mert velük is kevés időt tölt, amint írtam, szinte csak látogatóban van itthon, ami a szüleinket is zavarja. De igazad van, talán az idő majd megoldja.


#3, "Valószínűleg ő extrovertált, te pedig introvertált vagy (vagy kevert), emiatt sok szempontból nem, vagy csak nehezen értitek meg egymást." - igazad van, valóban ez egy hatalmas különbség köztünk, de ennek ellenére én soha nem nyavajgok neki hogy nekem ez nem jó. Vannak céljaim, szeretném befejezni az egyetemet (amire ő azt mondta hogy nem is igazi egyetem). Én szeretem ezt az egyetemet, mert olyan szakmát tanulok, amit szeretek, és nagy vágyam, hogy ebben a szakmában helyezkedjek el. Azért sem nyavajgok soha, hogy nincsennek barátaim, stb. Nekem jó a bőrömben. Persze örülök, ha beszélgetek 1-1 emberrel, de nem emészt fel, ha egyedül vagyok. Ilyen vagyok, így születtem. Nem tehetek semmit.

2020. febr. 17. 15:48
 7/16 A kérdező kommentje:
#5, köszönöm szépen neked is a válaszod! Igen, amíg ezen nem változtat, nem tehetek mást mint figyelmen kívánt hagyom az ilyen viselkedést.
2020. febr. 17. 15:51
 8/16 A kérdező kommentje:
*figyelmen kívánt hagyom, bocsi rosszul írtam.
2020. febr. 17. 15:53
 9/16 A kérdező kommentje:
*figyelmen kívűl, majdcsak :D
2020. febr. 17. 15:54
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőmnek hasonló a testvére, undorító módon beszél róla.

Egy nagyképű s-ggfej, aki lenéz mindenkit, aki nem instamodell vagy nem tehetős férfi. Miközben neki mindent a feneke alá toltak a szülők, a nagy ház is amivel dicsekszik, azt a nagyijuktól örökölte- barátnőm semmit nem kapott.

Akármennyire "elitnek" hiszi magát, egy prosztó hülyegyerek. Egyszer volt szerencsém hallani, szerinte a nő maximum 50 kiló lehet és persze ezeket folyamatosan nyomatja a barátnőmnek, akinek eleve kevés az önbecsülése. Ugyanígy beszél róla, amiket írtál.

Barátnőm úgy oldotta meg, hogy a lehető legkevesebbet találkozik vele. :/

Sajnos máshogyan nem lehet,

2020. febr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!