Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek, ha a testvérem...

Mit tegyek, ha a testvérem lekezelően bánik velem?

Figyelt kérdés

Teljesen különbözőek vagyunk. Ő nagy társaságokba jár, sok barátja van, én pont az ellenkezője, nem járok bulizni, nehezebben hívok valakit barátomnak, úgyis mondhatjuk hogy el vagyok csendben egy kis sarokban. A lényeg, hogy középiskolás kora óta lenézett, mert gyengébb voltam matekból, fizikából, közepes átlagom volt, azért is sokat tanultam, míg ő alig tanult valamit és kitűnő volt. Most mindketten egyetemre járunk más-más városban. Évfolyam első. Nem vagyok irrígy, félreértés ne essék, nagyon örülök neki, hogy jól megy az egyetem, megtalálta helyét, stb, DE: lenézi az egyetememet, mert nálunk "könnyebb" az egyetem, hátam mögött azt mondta hogy lusta vagyok, pedig többet segítek itthon, ő egész hétvégéket a barátnőjénél van szinte, haza csak látogatóba jön, meg azt is mondta a hátam mögött hogy én 0-24 órákat a szobámban vagyok, ami megint nem igaz, mert ő honnan tudná mikor sose van itthon, segítek is, néha elmegyek ide-oda,különben meg hol legyek, ha nem szeretek bulizni, stb? Meg le antiszociálisozott, mert nem járok bulizni, nincs annyi barátom, stb. Pedig szimplán csak nyugodtabb természetű vagyok, és nekem több kell ahhoz, hogy valakit barátomnak nevezzek. Megbeszélni nem tudom vele, mert akkor jön az önsajnálattal hogy megint ő a rossz, és ez csak fokozná ezt a viszonyt. Valaki volt már hasonló helyzetben? Hogyan oldottátok meg?

Ö 21 éves fiú, én 23 lány.



2020. febr. 17. 14:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, hagyd rá a hülyeségeit.
2020. febr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
5os vagyok. :D ertettem mit akartal irni,csillag nelkul is. :) amugy nagyon nehez tudom...jah meg ez h o tudja h mitcsinalsz mikor otthon se vgy. Vicc. En lehet megmondanam neki h tévképzetei vannak.
2020. febr. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent sok embernek nehez elfogadni,h vannak olyan emberek akik,igenis jol erzik magukat egyrdul. Tesodnak ezt eleg nehez elfogadnia. Felfogni es megerteni. Valszeg tudat alatt zavarja ot...mert o meghalna kb egyedul. Es ezt a fusztraciojat a belso kimondatlan felelmet magan vezeti le
2020. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
33%

A proli családokban ez természetes, a szülők ill. a gyerekek utálják egymást, nincs ebben semmi rendkívüli.

Ez a természet rendje, nem kell és nem is lehet tenni semmit.

Főleg hogy lány vagy, azok a prolik szemében amúgy is teljesen értéktelenek.

2020. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
64% Ez megfigyelhető értelmiségi családoknál is. Évfolyamtársnőmet azért vegzálta az anyja, amikor ott voltam vendégségben, mert elsózta az ételt. A nagy fiúgyermeknek viszont mindent elnéztek, még azt is, hogy lop. Mindkét szülő diplomás, értelmes ember. Vagy tanár ismerősnél elvárás, hogy a lánygyerek takarítson a fiú után is.
2020. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#13, "Tesodnak ezt eleg nehez elfogadnia. Felfogni es megerteni. Valszeg tudat alatt zavarja ot...mert o meghalna kb egyedul. " - igen, jól látod, ez valóban így van, mert ő annyira társasági ember, hogy nem tudna egyedül meglenni. Ha itthon is van véletlenül 1 órát, nála özömlenek akkor is az üzenetek, barátnő, barát, akárki. Én is szeretek beszélgetni, örülök is ha beszélgetek valakivel, de egyedül is elvagyok. És ő ezt nem tudja elfogadni, ezért vagyok a szemében antiszociális.

2020. febr. 17. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!