Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Iszonyú rossz a kapcsolatom a...

Iszonyú rossz a kapcsolatom a tesómmal, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy sosem jöttem ki a nagyobbik testvéremmel (3an vagyunk, én vagyok a legkisebb).

Amikor kicsi voltam, mindig szekált, sose volt jó amit csináltam, valamiért mindig le lettem tolva. Amióta felnőttek lettünk, meg persze nem is lakunk már egy helyen, így ez megszűnt, viszont a nyoma nem múlt el.

Emiatt kialakult bennem egy ilyen tartás vele szemben, ha vele beszélek mindig úgy érzem, hogy egy vizsgán vagyok, és muszáj jól válaszolnom, különben megbukok.

Nem is nagyon beszélünk, csak ritkán, ünnepekkor, vagy egy-egy hétvégén ha szüleinknél vagyunk.

Nagyon rossz a kapcsolatunk, mivel nem tudok vele semmiről sem beszélni, nem is vagyunk egy világ, viszont azért jó lenne ha kicsit javulna a kapcsolatunk.

Ha valakinek van bármilyen ötlete, hogy mit lehet ilyenkor tenni azt szívesen fogadom, ill. ha hasonló helyzetben vagytok és megosztanátok a tapasztalaitokat azt is szívesen olvasom.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. júl. 4. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha ezeket így, ahogy itt leirtad, elmondanád neki? Talán nem is tudja, hogy így érzel.

Mondjuk azt nem írtad, hogy van e benne is hajlandóság, vagy egyáltalán zavarja e őt is ez a dolog.

2018. júl. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Együttérzek veled. Nekem sincs túl jó kapcsolatom a bátyámmal (féltesóm) (29 éves én meg 18). Kisebb koromban sem foglalkozott velem, most sem. Régebben drogozott, ami miatt is megromlott a köztünk lévő viszony. Anyám csak engem szid le, ha nem akarok a bátyám társaságában lenni, pedig próbálok hozzá jó testvér módján beszélgetni, ezt persze ő semmibe veszi. Én már úgy vagyok vele, hogy ha látom akkor köszönök, ha hozzámszól válaszolok és azért én is az etikett kedvéért visszakérdezek. Aztán ennyi. Ami nem megy azt nem kell erőltetni. (Amúgy más temperamentumunk is van. Ő sokkal vagányabb, míg én inkább csenben ülök és olvasok... ja és cigányok vagyunk... és néha úgy viselkedik ő, mint a legallja..) Nekem ez a talasztalatom sajnos...
2018. júl. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mondd el neki mit érzel..és azt is, hogy szeretnél vele kialakítani egy jobb kapcsolatot. Tervezzetek együtt programokat. Nem kell nagy dologra gondolni, pl menjetek el moziba, vagy üljetek be valahová, és közben beszélgessetek, ismerjétek meg egymást jobban. Hidd el az őszinteség, a közös élmények összehoznak majd titeket..csak adj neki időt. Egy erős kapcsolat kialakitása sosem megy egyről a kettőre..nem tudom, hogy olvastad e a Kisherceget (ha nem akkor mindenképp ajánlom) de nekem erről az a rész jut eszembe, amikor a Kishercegnek meg kellett szelídítenie a rókát..és az is egy hosszú folyamat volt..de megérte a végén! .-. Én szurkolok nektek <33
2018. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!