Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék ha a testvérem...

Mit tehetnék ha a testvérem egész nap ordít és nem tudok tőle tanulni?

Figyelt kérdés
Az ország egyik legjobb gimnáziumába járok, kollégista voltam amíg ki nem raktak minket a vírus miatt. Most ugye egész nap otthon kell tanulnom, és alapból semm könnyű mert sok leckét kapunk, de a 10 éves öcsém nagyon megnehezíti a dolgomat. Egész nap össze-vissza ugrál, szándékosan hangosan trappolva megy végig a lakáson, mindenféle dolgokat csapkod egymásnak, de ami a legzavaróbb, hogy vagy a szüleimnek üvölt hogy ezt vagy azt akar, vagy artikulálatlanul ordít random dolgokat. Oké, fontos megjegyezni hogy ADHD-s és nem is feltétlenül őt hibáztatom, de nagyon nem tudok így koncentrálni hiába dugom be a fülem. Sajnos közös szobánk van, így onnan nem zárhatom ki, és a szüleim sem tudnak vele mit kezdeni, mert ha rászólnak még hisztizni is elkezd. Kértem már szépen, elmagyaráztam neki hogy nekem tanulnom kell és ez így hosszú távon nem lesz jó, volt már hogy ingerülten ráordítottam de semmi sem használ... Mit tehetnék?

2020. márc. 20. 22:06
1 2
 11/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Iktasd ki a zajt fülldugóval vagy zajszűrős fejhallgatóval és nonvokális zenével. A Youtubon vannak direkt erre 2-4 órás klasszikus zene futamok.

2. Ha ez nem elég, akkor be KELL menned a szüleid szobájába. Akkor is, ha ez a faterodnak nem tetszik. Udvariasan elmondod a helyzetet, azt is, miket próbàltál meg, és hogy tanulnod kell, ami pont olyan irodai munka, mint az öve. Sanálod, de ott FOGSZ maradni.

3. Arra ne számíts, hogy a tesódat rendszabályozni fogják/tudják. De ha nagyon empatikus vagy, akkor adhatsz a szüleidnek 3 dobást ebben. És ha ez egy nap alatt ellőve, akkor pechjük volt.

4. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, hogy ezt kell tenned, az öcséd nevelése a szüleitek kötelessége, nem a tied.

2020. márc. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
98%
Füldugó, ha nincs, akkor most kicsit nehéz lesz a patikába bejutnod venni, de ez lesz a megoldás. Talán drogériában is van. Nézz utána, több típus kapható, mindenkinek más válik be.
2020. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
84%

Beszélj a szüleiddel. Az nem korrekt, hogy te egyedül szenvedd el, hogy a tesódtól nincs nyugtod. Minimum el kéne osztani az időt, mikor ki foglalkozik a kisfiúval és kinek van nyugalma. És bizony elsősorban az anya és az apa feladata ez, tőled csak némi segítség várható el. Nem

a bébiszittere vagy, hanem a nővére.

Egy ADHD-s gyerekkel nem könnyű, de egy felnőttel még nyugodtan elmehetne biciklizni, focizni, futni, otthon lehetne napirendje, mikor tanul, mikor számítógépezik, mikor játszik... De ha senki nem segít neki struktúrálni az idejét, akkor úgy fog viselkedni, ahogy most.

Ha mindent profin csinálnak a szülők, se lesz egyszerű, akkor is lesznek hisztik, kiborulások, de nem 0-24-ben. Ahogy leírod, most tökéletesen szabadjára van engedve=magára lett hagyva ez a gyerek.

Apukád pedig vegyen vissza az önzőségéből, és viselje el a szobájában a csendben tanuló nagylányát. Vagy talán nem MINDIG a munkája látható a számítógépén? Talán néha egy kis lazító facebookozásra is szüksége van? De legalább a lev.listákat meg a híreket megnézi gondolom...

Miközben ti aggódva csitítgatjátok a kisfiút, mert apa dolgozik.

Bocs a feltételezésekért, de magamból indulok ki. Aktuálisan nekem is dolgoznom kéne. A férjem pedig informatikus, és ő is folyton a gép előtt ül. Csak most már tudom, hogy ez nem azonos azzal, hogy mindig dolgozik.

2020. márc. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
38%
Érdemes gyakorizni. Meg lehet tudni, hogy minden kamasz tesója auti, ADHD-s, minden szülő gyereke orvosira jár, minden fiatal huszonéves orvosira jár; akinek anyósgondja van, ott anyós soha nem dolgozott, eltartották; mindenki kéthetente megy csak bevásárolni...
2020. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 qkker1 ***** válasza:
36%
B+ Martin, eddig a húgod volt dilis, és otthon laktál!
2020. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!