Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Reggeli hiszti ellen testvéri...

Reggeli hiszti ellen testvéri megoldás?

Figyelt kérdés
10 éves húgom minden reggel levág egy nagyon erős hisztit. Most 4. osztályos és 2. osztály óta ugyanúgy őrjöng. Anyával harcol minden reggel, üti-vágja-harapja-dobálja mindennel, tör-zúz. Ordít, nyávog, sikít, mindent megtesz csak azért, hogy ne mehessen iskolába. Természetesen anya tehetetlen vele. Semmivel sem tud rá hatni, ezért nemrég megkért, hogy én is segítsek neki kirúgni húgomat az ágyból. De lehetetlenség, képtelenség, nem tudok vele mit tenni. Ilyenkor olyan mint a sátán. Anyánál tiltott a testi erőszak bármilyen formája húgom ellen, ezért pofonütni, megcsapni nem lehet, különben kitesz engem otthonról (19 éves vagyok). Iskolát váltott, mert költöztünk, nagyon szereti az új osztályát, őt is szeretik ott de ugyanúgy utál suliba járni. Nem feltétlen a felkeléssel van baj, mert hétvégén reggel 7-kor már a számítógépet nyomja. Hétköznap pedig fél 7-kor kellene kelnie, hogy anya bevigye autóval a suliba. Nem lehet vele erről érdemben beszélni, ha napközben/suli után megkérdezzük mi a baja, ugyanúgy rázendít mintha reggel lenne és megint elkezd őrjöngeni akár órákig amíg le nem nyugszik. Ja és anya ellenzi a szakembert, szóval pszichológus, stb mint olyan kizárva. Nektek mi vált be a legjobban a reggeli "nemakarokiskolábamenni" ellen, ami nem erőszak vagy szakember?

2019. okt. 7. 20:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
100%
A fejetekre nott! Mar szinte keso! Viszont ha Anyud ellenez minden lehetoseget, akkor oldja meg o maga, te pedig fordulj a fal fele es probalj tovabb aludni!
2019. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
Panelban lakunk, nagyon közel vagyunk egymáshozm, főleg mert a mosdó pont mellettem van, nekem meg harmónikaajtóm van, ami amúgy semmit sem szigetel, tehát olyan mint ha nem is lenne ajtóm, nehéz utána tovább aludni mert úgy kelek fel, hogy kétszázas a pulzusom, hiába kezdek aznap az egyetemen délben, vagy tízkor csak.
2019. okt. 7. 20:40
 3/64 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit gondolok? Ha a húgod szétcsaphatja az egész házat, csíp-rúg-harap, de anyukád tiltja a testi erőszak minden formáját, akkor oldja meg egyedül.

Amúgy ez hogy van? A húgod lehet egy őrjöngő állat, nektek meg tűrni kell, mert jajj ez tilos? Ne vicceljünk már.


Ha szakember kizárt, az istenes pofon kizárt, akkor szenvedjen vele tovább. Sok sikert neki.

2019. okt. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor oldja meg anyukád! Tiltott az erőszak minden formája, de nevelni nem nevelte, ezért akkor oldd meg te. Hát kösz. Én hagynám, hagy oldja meg ő.
2019. okt. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Igazából én sem értem, hogy miért nem lehet egy istenes atyai pofont adni neki, de valószínűleg (és ahogy ismerem húgom) addig ütné már vissza anyámat amíg anyámnak a keze törik el. Nagyon agresszív és kitartó tud lenni. A szakembertől való félelmet meg sajnos tudom, hogy miért van, annyit elárulok, hogy volt már egyszer szakembernél, de anyám ignoranciája miatt semmit sem ért. Igaz, hogy amúgy otthagynám szenvedni vele, de mivel felkeltenek és azért mégis csak az anyám, akit bántanak, ezért segítek amit tudok. A másik, hogy a kapkodás miatt ma elhagyta anya a lakáskulcsot is reggel, és nem kéne, hogy több ilyen legyen, nem tudtak bejönni addig a lakásba amíg én haza nem értem suliból.
2019. okt. 7. 20:47
 6/64 anonim válasza:
95%

Visszatértetek?

Már tényleg érdekelt a sztori következő epizódja

Itt az egyik előzmény, ha valaki nem látta volna még:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__lakohely-szomszedok_..

2019. okt. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
100%
Kösz utolsó, ez egész más megvilágításba helyezte a sztorit. Azt tudom, hogy ha a szomszédok helyében lennék és minden reggel erre kelnék, akkor kihívnám a gyámügyet.
2019. okt. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
Igen, anyám írta ki azt a kérdést, de ezt már elmondtam és lényegtelen az a kérdés, mert anya tehetetlen az ügyben ezért szeretné átadni nekem mostmár a pozíciót.
2019. okt. 7. 20:51
 9/64 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam, hogy ismerős a sztori.
2019. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor költözz el és hagyd őket szenvedni! Egye meg amit főzött, az ő nevelése.
2019. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!