Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem mindent megtesz,...

Testvérem mindent megtesz, ellentmond eddigi magának hogy családi pénzbez jusson? Ez miért nem tűnik fel senkinek?

Figyelt kérdés

Eddig le se kakkantotta a családot. Soha senkinek, semmiben nem segített. Anyánkat nem látogatta a kórházban, fel se hívta a 6 hónap alatt csak 2 alkalommal! Azzal mentegette, hogy dehát én tolmácsolta neki az ő állapotát, így nem is baj hogy nem hívta fel. Nem jött el Nagyapánk temetésére, akivel egy házban éltünk, szoros volt a kapcsolat. Ő nem bírja a temetéseket. Kimagyarázták hogy a lelke mélyén összetört a Nagyapa miatt és ez az oka. Valójában soha nem törődött vele! Nagymamának se segített, én és Anyánk vitte az orvoshoz, stb évekig. A családi és egyéb ünnepségekre se járt el soha! Szerinte a születésnapon nincs mit ünnepelni mert az egy állapot, az anyák napja és nőnap a virágosok ünnepe, a halottak napja meg a koszorúsoké, a karácsony meg a pénz ünnepe, így egyikre se jőtt el 10 évig! Most viszont a vírus miatt bajba kerültek. Úgy adták el a lakásukat, hogy elcserélték egy vidéki házra! Június 1-el ki kell költözniük a lakásból, viszont nem jött össze nekik az a munka amiből fedezték volna a félkész ház elkészítését (3 millió forint hiányzik hozzá). Azóta hogy ezt megtudták, nőnapi virág mindenkinek utólag, állandóan a rokonságot járják látogatóba. Most a Nagymamának minden nap bevásárol, nyalizik neki, előtte meg évekig nem látogatta. Anyánkhoz is odajár meg hivogatja. Azt találták ki hogy megijesztette a járvány és rájött a család fontosságára! Már majdnem elhittem, amikor a Mama mondta telefonon, hogy neki fog most segíteni a félretett pénzével mert nagy bajban vannak. Nem ő kérte a pénzt, csak a felesége többször is elsírta magát (nagy színésznő). A maradék pénzt meg Anyánk odaadja nekik.

Nem is a pénz érdekel, nekem nem kell, hanem hogy így kihasznál mindenkit. A lakás-ház csere se volt létszükség, nagy mellénnyel mondta nekem, hogy ők nem bírnak tovább élni egy ilyen patkánylyukban (3 szobás lakás Budapesten, én ugyanolyanban lakok) és nekik milyen épített medence lesz meg stb.

Szerintetek fel fog nyílni a család szeme? Van rá esély hogy jófiú marad utána is? Vagy újra eltűnik majd?


2020. ápr. 3. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ördögi kör.Ha a rokonság segiti hát tegyék.
2020. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog felnyílni. Nincs esély. Eltűnik.
2020. ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem fog megváltozni, ha megkapja a pénzt ugyanúgy nem fog törődni senkivel, mint eddig. A vírus miatt azt sem engedném meg neki, hogy a nagyit meg anyukádat látogassa. Oldja meg a problémáit egyedül, ha eddig nem volt szüksége a családra ne legyen most se.
2020. ápr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

"A vírus miatt azt sem engedném meg neki, hogy a nagyit meg anyukádat látogassa. "


Erre SENKINEK nincs joga. CSAK a nagyi vagy az anyuka tilthatá meg a látogatást!

2020. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
mondd el ezt a családnak ,plusz mutasd majd meg az itteni válaszokat, aztán onnantól kezdve az ő dolguk mit kezdenek az infóval. De szerintem is csak addig kedves amíg kaphat valamit, Fogadjunk ha nemet mondanak egyből elfog húzni :(
2020. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog felnyílni a család szeme. Örülnek, hogy figyel rájuk az eltévedt bárányka.

A tróger tesó újra eltűnik, ahogy megkapta a pénzt.

Ha bajban lesz, megint puncsol egy kicsit és segíteni fogják.

És ez így fog menni a végtelenségig.

2020. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
idős rokont csak 1 ember látogathat (legalábbis ezt ajánlják) , ezzel is csökkentve a fertőzés veszélyét.
2020. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
mivel ez csak AJÁNLAT, ezért senki nem tehet semmit ellene
2020. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

És te? Te meg féltékeny vagy nehogy jusson valami a tesódnak is? Az hogy melyik gyerekükre mit hagynak, mit adnak neki, az ő döntésük. Te ezt vagy elfogadod és bízol bennük, hogy látják az igazságot, vagy teljesen megutáltatod magad ezzel a viselkedéssel. Ha meg téged hagynak hoppon a testvéred javára, akkor eleve jobban szerették őt mint téged. Ilyenektől meg miért kellene neked bármi is?

Ha adnak adnak, ha nem nem. Vagy tán a te szádból veszik el amit adnak? Te kerested azt a pénzt?

2020. ápr. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég egyértelmű hogy tesód nem megváltozott, hanem megszorult anyagilag. Persze eszre fogja venni a család miután odaadták a pénzt és majd le se tojja őket. Egyebkent baromira nem most kellene az idős rokonokhoz rohangalni, nem is ertem.
2020. ápr. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!