Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Testvérem évente vesz családi...

Testvérem évente vesz családi segítséggel új lakást?

Figyelt kérdés

2015-ben kezdte, addig albérletben volt. Akkor indult a “felmennek az albérlet árak Pesten, mindenképpen kell vennem egy lakást”. Szüleink kivették a kettönknek félretett pénzt és 20% befizetéssel vettek neki egy 15 millió lakást. Amit 1 évvel később 25-ért el is adott. Vett belőle az agglomerációban egy vadiúj lakást ami még nagyobb is volt. 2017-ben eladta ezt is, de már Budán vett 35 millió lakást hitellel. 2018-ra ez sem felelt meg neki, így 45 millió lakást vett már 20 millió hitellel! Most eltelt egy kis idő már árulja is ezt a lakást is és vidéken akar házat venni ugyanennyi hitellel ami most van neki. Az adókat amik a gyors eladás miatt keletkeznek, mindig a család fizeti részletekben. A bajom ezzel van! A 10 milliós különbségre 1.5 millió volt az adó amit a szüleink és nagyszüleink fizetnek részletekben neki. Így azért könnyű. Összesen 15 milliót “nyert” az évek alatt és 2.2 milliót bukott adóban kb.

Szerintetek hogyan lehet észhez téríteni? Azt se tudja mit akar és a végén még eljátsza azt a pénzt is ami nekem volt félretéve! Elvileg odaadja majd ha kell nekem. Nem is értem minek akar vidékre menni ahol nem is ismer senkit, úgyis vissza akar majd jönni, csak a vidéki ház után már nem fognak kapkodni az emberek. Nem is tudja mekkora mákja van hogy így megadják neki a bankok a hitelt kezesekkel.


Ez nem olyan mint egy szerencsejáték függőség? Hogy addig élvez egy lakást amíg megveszi és berendezi, majd másnap már az ingatlan hirdetéseket nézi. Kicsi tőzsdézéshez is hasonlít, mert eddig nyert egyszer nagyot, de a piac nem lesz már ilyen, főleg nem vidéken.


2020. febr. 25. 08:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy kell neked most a pénz
2020. febr. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha szülők a hátamögött támogatják ebben, akkor elég nehéz mit mondani, max azt hogy "szülők, esetleg én is kezdenék valamit az életemmel" vagy nem tudom.... Döbbenetes.
2020. febr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Az erkölcsi dolgokon túl, jogilag az a kérdés, hogy hogyan tudod bizonyítani, hogy az a pénz neked volt félretéve? Ha a szüleid esetleg elhunynak (ne legyen ilyen), hogyan történik majd az öröklés?
2020. febr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%
Te mért nem kértél tőlük lakást, ha megvolt rá a pénzük?
2020. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
24%
Jó ötlet most visszakérni, most elvileg lesz neki az eladás után kp. Én nem tudtam kérni pénzt lakásra, mert kénytelen voltam elfogadni hogy 2015-ben neki adták az egész pénzt. Nem akartam ezen vitatkozni, felesleges lett volna. Egyébként Apánk ingatlanbefektetőnek mondja őt mások előtt! Kicsit vicces, ingatlanba fektetni nem lakossági hitelekkel szoktak, 20% befizetésekkel.
2020. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
0%
/Másik fiókról a kérdező voltam/
2020. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet én értem félre. De a te pénzed is benne van az ő házában?
2020. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

A szüleid a barmok, már bocsánat. Ha egyformán szeretnék segíteni a két gyereküket, akkor nem csak az egyiket kéne a végtelenségig segíteni.

A tesódtól szerintem egy fillért se várj, főleg ha ennyi hitele van. Mégis miből fizetne?

A szüleiden kérd számon, hogy mi van.

2020. febr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonymousreview60 ***** válasza:
94%

Most kérd el a pénzt, de qwa gyorsan, amíg ingatlanlufipukkanás, rossz hitelezési lépés vagy az öröklés vagy más marhaság meg nem akadályozza a "te részed" nyomonkövetését.

Hivatkozz lakásvásárlási szándékra vagy bármire! Amit aztán legfeljebb nem hajtasz végre.

A te részed (azaz a 15M 20%-ának fele, azaz 1,5 M) jár neked, de az inflációval kiegészítve. Ebből tilos engedni!

2020. febr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Vacak2019 válasza:
71%
Ismerek ilyen csalàdot,szeret mindig èpítkezni a csalàdfő,mikor elkèszült,valami nem volt tokeletes,eladta,ès màsikat kezdett felújítani.De màr 10 ève megàllapodott,megtalàlta amit keresett.Bàr ott sajàt erőből törtènt,vàroson belül.Azert az màs.Itt tenyleg az adók miatt elkapkodott döntèsek vannak,ezt meg kell beszèlni csalàdon belül.
2020. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!