Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek szemet kellene...

Szerintetek szemet kellene hunynom ezek felett?

Figyelt kérdés

A kisebb fiú tesómnak mindig igazat adnak mert hogy én úgy is beleegyezek. Igen beleegyezek de rosszul esik.

Pl. csal a játékban hogy ő nyerjen nagyon feltűnően belenéz a másik lapjába (az enyémbe) és amikor rosszat (mármint úgy rosszat , hogy nem veszem észre hogy van olyan lapom )rakok akkor ő megjegyzi , hogy látja ,hogy nekem van olyan lapom, és ezen mindenki nevet hogy ő látja haha. Pedig nem direkt raktam csak nem vettem észre!

Az tény hogy ez rosszul esik de senkit nem zavar hogy csal? ráadásul mindig ellenem. És ezt a kártya partit én nyertem mire a tesóm elkezdett hisztizni hogy én csalok stb.

Mire a szüleim jaj nyugi te nyertél!Ugye és rám néznek..

Én a barom pedig : Persze te nyertél! ( és a tesóm nem kicsi 12 éves)

És akkor hogy szegény kicsi ne búslakodjon fagyit kap én meg persze nem miután a tesóm megjegyzi :Ő miért kap nem is nyert!

Én meg persze nem kapok fagyit... (jó túlélem de akkor is?!)


Én sokat (mindig) engedek a tesómnak de egyszer már szeretnék szólni a szüleimnek hogy ha tudják hogy kamuzik akkor csak titokban de értsenek velem egyet és mondják azt amikor ő nem hallja hogy :nyugi neked van igazad/te nyertél.

de semmi ilyet nem mondanak...


Szerintetek szemet kellene hunynom ezek felett?



2020. ápr. 30. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nem kéne szemet hunynod, mármint nem kell titokban elismerni, hogy nyertél. Nyugodtan meg lehet tanítani az öcsit arra, hogy fog még az életben veszíteni.
2020. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
89%

Öcsém beteg volt kis korában, húgom pedig a legkisebb a családban.

Voltak kicsi, de érezhető kivételezések.

De ilyen soha elő nem fordult, hogy ők kaptak valamit, mi pedig bátyámmal semmit.

Így felnőtt fejjel már meg értem, hogy anno öcsémmel miért kivételeztek öcsémmel.

De mivel nem írtad, hogy öcsédnek bármi baja lenne, így gondolom nincs..

Ebben az esetben csak simán hisztis, vagy el van kényeztetve.

Ülj le és beszélj a szüleiddel, hogy ez így neked nem jó.

Te is a gyerekük vagy, ha az egyik gyerekemnek adok, a másik nem fogja végig nézni azt, hogy a testvére eszik.

Ezzel pedig az Ő önbizalmát az egekbe repítik, míg a tiéd a béka feneke alatt lesz.

Emellett később pedig nem lehet majd bírni az ilyen gyerekekkel.(Tapasztalat,öcsémmel)

Szóval mindenképp beszélj erről a szuleiddel.

2020. ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid nagyon rosszul kezelik ezeket a helyzeteket. Még egy 6 évesnek is tudnia kéne veszíteni, ráadásul tesód már 12, kiskamasz basszus. Ezzel csak azt fogják elérni, hogy a kiskitályfi az első valós kudarc után (ugyanis egyszer kikerül a pátyolgató környezetből a nyers valóságba) össze fog omlani. Én biztos, hogy közölném velük, hogy ezzel iszonyatosan ártanak az öcsédnek. Már egészen kicsi korban mindenkinek meg kell élnie a kudarcot, hogy később megtanulja kezelni azt és a szüleid ettől fosztják meg a testvéredet, amivel éppen őt hátráltatják.
2020. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell törődni a kis hülyével.
2020. ápr. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Nem szabad! Meg kell tanulnia, hogy szabályokat kell betartani, és hogy időnként veszít, akkor is ha úgy látszott minden klappol. Ha ezt nem tanulja meg, nem lesz benne elég empátia sem. Most még korrigálható a dolog.

A szüleid nagyon jó úton vannak egy önző f.a.sz.kalap kineveléséhez. A továbbiakban ne asszisztálj neki(k). Legyél korrekt, de sosem élvezkedj azon, hogy nyertél! Ha a szüleid picsognak, röviden zárd le a témát!

Nem irigyellek.

2020. ápr. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#3: 101%
2020. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hunyj szemet ezek felett. Mindig tedd szóvá. Nem kell mindig órákat papolnod, elég csak 1-1 mondat, hogy ezt nem kéne neki megengedni, felnőtt korában mi lesz vele, egyenértékű gyerekekként kellene hogy kezeljenek titeket, ez neked nagyon rosszul esik, stb. Minél többször mondod, annál biztosabb, hogy egyszer csak leesik nekik a tantusz.
2020. ápr. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Rendben beszélek a szüleimmel !

Koszonom a tanácsokat megfogadom őket 👍🏼😀

2020. ápr. 30. 22:20
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

„Igen beleegyezek de rosszul esik.”


Ez így jó megfogalmazás, tetszik. (Mármint kellene bele pár vessző 😃 , de a mondanivaló jó.)

2020. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!