Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ezekután segítenem kellene a...

Ezekután segítenem kellene a nővéremnek?

Figyelt kérdés
Nemrég vásárolt egy 18éves első generációs focust, és nemsokára rá elkezdett ingadozni az alapjárat. Tőlem kért tanácsot, hogy mi lehet a baja, én pedig mondtam neki, hogy nem vagyok autószerelő, és vigye el szakképzett műhelybe. Azt válaszolta, hogy nincs pénze szerelőre és, könyörgött, hogy segítsek. Ekkor mondtam, hogy cseréljen gyújtógyertyát és levegőszűrőt, de nem garantálom, hogy ez segiteni fog. Így is történt, aprópénzért megvette az előbb említett alkatrészeket, én pedig kicseréltem. A probléma ezután is fennált, és ő felháborodottan mindenkinek elkezdte terjeszteni, hogy én nem értek semmihez, és hogy feleslegesen kidobattam vele 8 ezer forintot. Hangsúlyozom, nem vagyok szerelő, és az első válaszom is az volt, hogy vigye az autóját egy rendes autó szerelőhöz. Nemrég ismét megkért, hogy cseréljek ki nála egy csillárt, mert villanyszerelő vagyok, én pedig azt válaszoltam, hogy hívjon autószerelőt. Ezt is mindenkinek elpanaszolta, és szüleink szemében én vagyok a rossz, amiért nem segítek.

2020. máj. 31. 17:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem. Értetlen egy nő.
2020. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
4%
Azért én sem örülnék ha valaki feleslegesen költi a pénzem... Mivel nem sikerült neghavitanod illene visszafizetni azt a 8ezret a nővérednek. Ő bízott benned, de te nem segítettél neki, csak feleslegesen költötte a pénzét. Teljesen jogos a felháborodása.
2020. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Ott az a hiba, hogy megvett egy rozoga jãrgányt. Biztos, hogy piros volt. Most már tömheti bele a zsoszót.
2020. máj. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Savlekotő ***** válasza:
90%
Nincs pénze szerelőre ,autóra volt,és miből tartja fent majd a kocsit,majd ti mindig mentek segíteni.. És még te vagy a rossz mert jól tud sirni mások előtt,de pénze nincs még egy szerelőre se.
2020. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Az autóval kapcsolatban igazad van.

A csilláros sztori gyerekes, kicsinyes bosszú a részedről. Szánalmas.

2020. máj. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

1). Nem vagy autószerelő, ezt tudja a nővéred is, sőt ezért elküldted szakemberhez. Nincs joga felháborodni azért, mert a tanácsod nem vált be.

2). Vett egy csillárt és megkért, hogy kössed rá a villanyáramra, szereld föl. Villanyszerelő vagy, joggal várta el, hogy megteszed neki még akkor is, ha mások előtt szapult Téged. Itt a nővérednek adok igazat.

2020. máj. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

2-es:"Azért én sem örülnék ha valaki feleslegesen költi a pénzem... Mivel nem sikerült neghavitanod illene visszafizetni azt a 8ezret a nővérednek. Ő bízott benned, de te nem segítettél neki, csak feleslegesen költötte a pénzét. Teljesen jogos a felháborodása."


1. A kérdezö megmondta, hogy nem tud sokat kezdeni az autóval, a növére ragaszkodott ahhoz, hogy csináljon valamit.

2. A kérdezö mondta, hogy a gyertya-légszüröcsere esetleg segíthet, de nem biztos.

3. A növére ragaszkodott ahhoz, hogy ezeket cserélje ki, azaz nem a kérdezö dobatta ki vele a pénzt!


Semmi esetre sem a kérdezö volt ebben hibás, ha valamiben, akkor abban, hogy belement egyáltalán ebben az akcióba.

2020. máj. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem, igen.
2020. máj. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem azért, de ha valaki engem jogtalanul el mond mindennek, én sem segítenék addig, amíg észbe nem kap. A kérdező teljesen jogosan válaszolta azt, amit. A nővére sem volt vele kíméletesebb. Sőt megpróbálta lejáratni.
2020. máj. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%
Én feltenném a csillárt, az autóval kapcsolatban meg nem tippelgettem volna, mert kb olyan, mint a lottó.
2020. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!