Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan kéne kezelnem ezeket a...

Hogyan kéne kezelnem ezeket a helyzeteket? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Én itthon minden házimunkát megcsinálok, sietek, hogy mindennel kész legyek, a húgom meg semmire nem képes, nem segít semmiben, amikor megkérem, hogy hozzon valamit a boltból, mert ebédet csinálok,még engem támad le, hogy mit képzelek,soha meg sem mozdulna. Egész nap telefonozik, rosszindulatú megjegyzéseket tesz felém, ócsárolja a kaját, amit sütöttem, csak hogy megbántson, a ruháimat hordja, összekeni őket, a cuccaimat elrontja és mindig talál valamit, amiben kritizálhat. Bármikor bizonytalan volt valamiben én mellette voltam és bíztattam, majd ha az önbizalmát feljebb húztam, azt ellenem fordította, hogy abban a dologban sokkal jobb,mint én/ez meg az is milyen csúnya rajtam, ő meg milyen szép (amit előtte nem így gondolt). Őt a szüleink folyton elárasztják pénzzel, mindent elnéznek neki, (azt nem tudják, hogy egyszer a húgom meglopta őket több 10 ezer forinttal). Folyton azt hallom, hogy mennyire gáz vagyok és ezeken a dolgokon annyira ki tudok készülni, hogy az egész napom romba tud dőlni és iszonyatosan lehúz, mert a külsőmet sem úgy látom már, mint régen, már nem vagyok olyan magabiztos és egyszerűen nem bírom elviselni mostmár, hogy együtt kell élnem vele. Nem ítelek el senkit, úgy ahogy őt sem, de én egyre rosszabbul érzem magam miatta. Sokszor próbáltam már őszintén megbeszélni vele,vagy a szüleimmel, de reménytelen. Az bánt a legjobban, hogy amikor senki sem volt neki, én akkor is ott voltam mellette, de neki mindig mindenki fontosabb nálam. Amikor egy balesetet szenvedtem, csak azért hívta fel édesanyánkat, mert nem volt otthon net. Tudom, hogy hülyeség, de nem tudom elengedni a bántó szavait (még ha azok csak a saját önbizalomhiányából is erednek), mindig meg tud bántani, mert szeretem őt, mint testvér, ha másvalaki tenné, engem meg sem hatna. Hogyan tudnék kikerülni ebből az állandó idegeskedésből? Egyre jobban csak süllyedek. Én 16 ő 13

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki elolvassa.



2020. jún. 14. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Na, a szokásos catfight.
2020. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Beszélj erről a szüleiddel és tegyék sínre a húgodat (vagy Téged, ahogyan ők látják jónak).
2020. jún. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sok mindeben hasonlít a mi sztorink, én is 16 vagyok (lány), az öcsém is 13. És hidd el tudom milyen rossz. :(

Bár nálunk nem ilyen durva a helyzet, de én is mindig mellette állok, és még én sajnálom, ha kikap anyutól, és védem őt. Ő meg, ha én kapok ki csak röhög rajtam, és még jobban szítja a tüzet. Állandóan szemétkedik. Nem nagyképűségből mondom, de nem vagyok csúnya lány, 1 szépséghibám van, amin nagyon változtatni akarok, és ő mindig ezt hozza fel ellenem, hogy amiatt én mennyire csúnya vagyok. Pedig már több srác is mondta, hogy tök jól nézek ki, meg szép vagyok, de ők mondjuk észre se vették azt a hibát bennem. Pedig tényleg elég feltűnő, de attól még nem vagyok csúnya, de annyira kevés az önbizalmam már emiatt a kis hülye miatt. Anyuék mindig azt mondják, hogy mit foglalkozok én az ő véleményével, nem ő az Isten, hogy foglalkozzak azzal amit mond, meg, hogy engedjem el a fülem mellett, de ez nem olyan könnyű.

Nálunk is ő a kedvenc, ha ő mond rám valamit akkor csak ejnye, de ha én akkor már kiabálnak velem, ő meg anya háta mögött röhög rajtam.

Próbálj valami gyenge pontot keresni rajta. Én is kipróbáltam már mindent, és 1 dolog bevált, és azóta ha kihoz a sodromból ezzel húzom, meg ezt mondom rá, és ez őt nagyon idegesíti, meg olyankor ő is kikészül valamennyire, mert egyből támad is vissza. Semmi nem jobb ettől, mert erre a csúnya dologra amit mondok rá mégjobban visszatámad, de legalább én is megbántom őt és nem csak ő engem.

És az a legidegesítőbb, hogy ő a kisebb, a fiatalabb, akkor miért ő bánt engem, ennek fordítva kéne, hogy legyen, mert ez így olyan megalázó.

Sajnos én sem tudok sokat tanácsolni, mert félig-meddig ugyanabban a cipőben járunk. Amit tanácsolni tudok, hogy szivasd meg valahogyan, égesd be pl a barátai előtt, vagy ha nem látja dugd el a telóját. A megbeszéléssel nem mész semmire, én is próbálkoztam már azzal, de semmi értelme nem volt. Amit én szoktam csinálni (tudom, lehet, hogy gyerekesen hanzgik), hogy amikor olyan kedvében van, hogy beszólogat, akkor én minél hamarabb elmegeyk onnan a szobámba, és közben befogom a fülem, hogy ne halljak semmit abból amit mond rám.

Kitartás!!

2020. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Vegyél ki két nap szabit, majd lesz stílusváltás.
2020. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!