Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te hogy kezelnéd az ilyen...

Te hogy kezelnéd az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Adott két fiútestvér, mindketten felnőttek, az egyik házas is, a másik 1-2 éve van kapcsolatban a párjával.

Én vagyok a feleség. A sógorommal jó a kapcsolatom, távolságtartó, de nincs bajunk egymással. Mióta összejött a barátnőjével 1-2 éve, rendszeresen találkozunk velük, a családi összejöveteleken is és egyébként is. Az eddigi barátnőivel nem volt gondom, volt, akit kifejezetten kedveltem is, de a mostanival más a helyzet. A lány fiatalabb nálam pár évvel, elég más társadalmi közegből jön, és kb semmilyen szempontból nem vagyunk egy szinten.

Én bármennyire próbáltam az elejétől fogva úgy kezelni, ahogy én szeretném, hogy kezeljenek egy új családban, a lány eléggé bunkó velem és a párommal. Ha elmegyünk valahova négyesben (a férjemék erőltetik), a lány kb semmit nem szól hozzánk, nem beszélget, csak a telefonját nyomkodja. Közös ismerősök pedig azt mondják, velük nem ilyen. Anyósékkal sem. Tény, hogy mi a férjemmel kicsit kilógunk a családból, jóval jobban élünk és sokkal magasabban képzettek is vagyunk… De ott azért szakad már nálam a cérna, mikor a lány egy este alatt 2 mondatot nyög ki, abban is az egyikben a diplomásokat szólja le és gúnyolódik a képzett embereken. Soha nem érdeklődik felőlünk, nem mesél magáról, csak ül.

A gondom az, hogy a férjem és a sógorom rendszeresen ilyen összejöveteleket szerveznek, ahol el kell viselnem a lányt. Anyóséknak eléggé nyalizik, tehát ők nem értenék, mi a bajom vele, soha nem is fogom szóvá tenni. Csak a férjem tud róla.

Te ilyen helyzetben visszabunkóznál a lánynak, vagy szó nélkül tűrnéd a trampli stílusát, ami van neki? Bevállalnád, hogy havi két-három alkalommal is fel kell venned a jópofit és úgy tenni az anyósék meg a sógor előtt, mintha kedvelnéd? Vagy kerülnéd az összejöveteleket? Én már ösztönösen úgy alakítom a dolgainkat, hogy pont akkor ne érjünk rá, mikor velük találkozni kellene, de a férjemet meg nem akarom a sógoromtól eltávolítani.


2019. dec. 5. 15:02
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
98%

"Te ilyen helyzetben visszabunkóznál a lánynak, vagy szó nélkül tűrnéd a trampli stílusát, ami van neki?" Nem bunkóznék, azzal csak lesüllyednék a szintjére. Tudomásul venném, hogy nem akar velem jópofizni és én se tenném vele, onnantól kezdve levegőnek nézném és kész. Hideg, kimért udvariasság, mint minden random ismerős esetén.

"Bevállalnád, hogy havi két-három alkalommal is fel kell venned a jópofit és úgy tenni az anyósék meg a sógor előtt, mintha kedvelnéd? Vagy kerülnéd az összejöveteleket?" Nem csak ez a két véglet létezik, nem értem miért kéne megjátszani magad vagy felvenni a jópofit. Maradj vele kimért, ne foglalkozz vele, ha egy légtérben vagytok, senki nem várja ezt tőled, főleg nem ő. Persze ha van rá lehetőség, el is kerülheted, én alapból soknak tartom a havi több rokonozást.

2019. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, mikor a férjem meg a sgorom négyesben akar szervezkedni. Akkor nehezebb levegőnek nézni. És a férjem is megjegyezte már, miért nem próbálok a lánnyall barátságosabb lenni és többet beszélgetni. Mert már neki is kínos, hogy összeülünk négyen, abból hárman jól elbeszélgetünk, a lány meg csak a telefonját nyomkodja és véletlenül sem erőltetné meg magát, hogy bekapcsolódjon a beszélgetésekbe.
2019. dec. 5. 15:11
 3/59 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Érdemes lenne az ő szintjén kommunikálva, az ő dolgaira érdeklődni próbálni, ezzel bevonva hármórok beszélgetésébe.

Ha ez nem megy, és igazolható, hogy rajtatok kívül mindenkivel jól el van a köreitekből, akkor én egyszer négyszemközt finoman kikérdezném, mi a baja.

Gyaníthatóan irígy arra, amit elértetek vagy saját maga miatt, vagy hogy a párja nem ért el többet.

2019. dec. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonymousreview60 ***** válasza:
81%

"És a férjem is megjegyezte már, ..." Kérdezz vissza a férjednek

erre: "... a lány eléggé bunkó velem és a párommal.", és

erre: "egy este alatt 2 mondatot nyög ki, abban is az egyikben a diplomásokat szólja le és gúnyolódik a képzett embereken" Mutasson példát ő!

Ha az nem megy, és a csajban lévő tüske kezelése sem megy, akkor marad a levegőnek nézés.

2019. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 A kérdező kommentje:

Sok ilyen fiatal lány szeretne beleülni a jóba, amit mi felépítettünk a férjemmel, erre én is gondoltam.


Az elején próbáltam vele beszélgetni, aztán kb az ötödik próbálkozás után, mikor mindig lerázott fél mondatokkal, akkor annyiban hagytam. Vannak közös ismerőseink, velük szívesen lóg együtt, szórakozik velük, folyamatosan tolják ki magukat a közösségi oldalakra, és közben azon viccelődnek, a lány milyen nagyszájú és sokat beszél. Közöttünk meg meg sem szólal...

2019. dec. 5. 15:16
 6/59 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ami elvarhato, azt mar megtetted. De. Irtad, hogy joban vagy a sogoroddal. Ot nem tudod megkerdezni, mi lehet a baj? Hogy hiaba probaltal beszelgetni a felesegevel, nem nagyon ment. Hatha o tud mondani valamit.
2019. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
49%

Inkább leszállnék a magas lóról, amin ülsz. Az írásod alapján különbnek gondolod magatokat a család többi tagjánál és a lánynál is. " Más közegből származunk, sokkal magasabban képzettek vagyunk, több pénzünk van"

stb. Ezt érzi a lány is. Tudja, hogy téged valójában az ő dolgai nem érdekelnek. Gondolkozz el ezen.

2019. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
91%
Ennek a nőnek akkora kisebbségi komplexusa van, mint egy ház, sok mindent nem tudsz tenni, neki kellene önbizalmat szerezni. Legyél vele kedves, ne mérgesítsd el a helyzetet. Esetleg keress valamit, amiben tanácsot tudsz kérni tőle, érezze 1-2 dologban okosabbnak magát. (tudom, hogy nehéz lesz, de valamihez csak ért...)
2019. dec. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Próbálom nem mérgesíteni a helyzetet, de elég nehéz, mikor pl tudom, hogy a lány mindenképp valamit meg akar változtatni a külsején, nekem meg pont az van. Példaképp, mintha a lány magas szeretne lenni, én meg magas vagyok. Vagy ha ő nagy melleket akarna, nekem meg pont az lenne. Nagyon sok energiát öl a külsejébe, nekem meg jó a genetikám és alig teszek valamit, mégis jó az alakom.
2019. dec. 5. 16:19
 10/59 A kérdező kommentje:

Amúgy köszönöm a tippeket. :)

Majd' 10 évvel idősebben, elég nagyvilági élete élve kicsit nehezen találok olyan témát, amiben kikérhetném a tanácsát egy épp pár éve leérettségizett lánykának, aki elég szegény családból jön és nem sokat tapasztalt még. 1-2 alap témát felhoztam, ami érdekelheti, de nem arattam vele sikert, akkor történtek a fentebb említett fél mondatos lerázások.

Egyébként a férjemmel is ilyen, nem csak velem, de így nők között furcsább ez a távolság tartás.

2019. dec. 5. 16:25
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!