Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megcsinálnátok ezt, a rossz...

Megcsinálnátok ezt, a rossz testvéri kapcsolat miatt? Lemondani az örökölt ház részről az államnak?

Figyelt kérdés

Örököltünk tesómmal ketten egy házat. A becsült értéke 22 millió. Nagynénénk meghalt, nem volt gyereke így mi ránk hagyta a végrendeletében. Tesóm és a szüleim mindenhogy azt akarják, hogy ajándékozzam tesómnak azt. De ő nem akarja kifizetni csak, hogy úgy adjam neki. Csak mert neki 3 gyereke van. Nem én kértem, hogy annyi legyen neki, azt sem hogy a semmire építkezzen.

Mindig is bántott engem, anyámékkal együtt, folyamatos veszekedés volt. Most hogy leszakadtam róluk, jön anyám hogy adjak erre arra pénzt a gyerekeknek. 26 vagyok, albérletben lakom, doktorit csinálom. Nekem nincs erre pénzem, hogy 10-20 ezres játékokat vegyek.

A tesóm mindenre képes, és már visszahallottam hogy hitelt vennének fel a ház részre.


2020. jún. 21. 19:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%

car ügy. azt remélem tudod, hogy 9 százalék lesz az illeték? az csaknem 2 millió és felesben kell kifizetnetek. (mert nem egyeneságon örököltök)


amúgy nem adnám neki én sem, de emiatt életetek végéig ölni fogjátok egymást. ha nincs megegyezés, a bíróság fogja elárvereztetni a házat

2020. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nem szeretnek semmit sem a testveremmel kozosen. Leakarom zarni azt az eletet. Rengeteget szenvedtem miatta. Most, hogy van munkam vegre sajat labra alltam. 320kmre toluk, nyugalmam vam.

Erre jott ez a haz. Jol jonne a penz, nem akarok allandoan hazajarni fuvet nyirni stb mert akkor felesbe kellene mindent csinalni. Ilyen helyzetben meg nem hinnem, hogy sokan vennenek egy faluban egy hazat.

Ha az allam reszere mondok le akkor nincs semmi fizetni valom, csak a kozjegyzoi dij.

Ha tesom reszere akkor meg a 2 millio korul kellene kifizetnem.

2020. jún. 21. 21:16
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne gondolkodj ajándékozásban! Amire te gondoltál (az államnak adni), valószínűleg hogy le akarnál mondani róla. Ez butaság, mert ezzel az örökséggel megalapozhatod a jövődet! Ne dobd oda sem az államnak, sem a pénzéhes testvérednek! Fizesd ki a rád eső rész illetékét, ha kell hitellel, de azonnal kérj bírósági úton vagyonmegosztást. A testvéreddel ne tárgyalj. A leírtak alapján külső szemmel látható, hogy nem érdemes. Fogadj ügyvédet, csak ügyvéden keresztül kommunikálj vele, mert elképzelhető, hogy megpróbálna anyáddal karöltve manipulálni, behálózni, kisemmizni. Nem muszáj a legdrágább ügyvédet választanod, érdeklődj baráti körben. A vagyonmegosztás elhúzódó dolog, mert ha a testvéred nem hajlandó kifizetni téged vagy te nem tudod megvenni az ő részét, akkor el kell adni a házat. De ezt még tárgyalások előzik meg. Szóval számíthatsz arra, hogy el fog tartani vagy két évig, de a lényeg, hogy az illeték és az ügyvédi költség levonása után is fog maradni 6-8 millió neked. Erről teljesen nagy butaság lemondani. Akár egy kisebb panel lakás önereje meglenne belőle, saját lakásod törlesztőjére fizethetnéd azt, amit most albérletre.
2020. jún. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a bíróság árverezi el, még az is több, mint a semmi. Ne ajándékozd oda neki, mert soha nem hálálná meg. A gyerekeit se kell támogatni, ha ez neked megerőltető. Nálunk is ez ment, bár nálunk jól álltak nagyon anyagilag. Amíg nem volt gyerekem, vigyáztam, el is várták, az ő gyerekeire, sokszor a munkám, pihenésem rovására. Ajándékok sokasága, persze egy vagyonért és sok rohangálás árán. Amikor az én gyerekeim születtek meg, hát ők biztos nem vigyáznak rájuk, tudnak ajánlani ólcson valakit, vészhelyzet volt egyébként. Ajándék pedig az első szülinapjára a fiamnak, egy újság melléklete, ami egy kisautó volt. Igen szíven ütött, mert tényleg elvárták a segítséget, mert egy család vagyunk, csak ezt később elfelejtették. Ahogy elnézem, nálatok sem lenne másképp.
2020. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Testvér ide-oda - ne ajándékozd oda neki.

Vegye meg, ha kell neki. Ha Te nem fogod lakni csak ő, akkor bérleti díjra vagy jogosult (ami lehet áron aluli, ha Neked is megfelel, egyébként jogod van az ott szokásos mennyiségre). Szerdán a közjegyző előtt fogadd el a rád eső 1/2-ed részt. Ügyvédhez ráérsz menni a hagyaték jogerőre emelkedése után, amikor kenyértörésre kerül sor a testvéreddel, mert nem akar fizetni a Te tulajdoni részed használatáért.

2020. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A tesóm mindenre képes

Csak akkor kepes barmirre is, ha te hagyod magad.

A legjobb szerintem a kozos tulajdon megszuntetese. Mindketten rosszul jartok, de a vegen a te zsebedben is marad jo par milla.

2020. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Házrészre nem fog hitelt kapni. Ha nem hajlandó megvenni, és beköltözne, inkább kérd közös tulajdon megszüntetését, ha elárverezik, az is több pénz neked mint a semmi. Ha egyszer beköltözik nem fog semmit fizetni, hiába járna neked a fele része után, ha nagyon ráérsz, kétajtós szekrény kisebbségieket “beköltöztethetsz”, hiszen a tied is ugye, de inkább árvereztesd el a fenébe ha nem tudtok megegyezni. Nem volt kötelező 3 gyereket csinálni, főleg a (valószínűleg) semmire, ha ennyire körömmel kapaszkodik mindenbe amiről úgy véli hogy neki jár csak azért mert szaporodott. Hagyatékiig keress fel egy ügyvédet, hátha ott helyben tudod is jelezni hogy eladod vagy árverezést szeretnél
2020. jún. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Tartsd meg.

Mivel o el benne igy neked nem kell fizetned nagyon sok mindent leven o a hasznalo.

A hagyateki utan ha a tulajdoni lapon is bejegyeztek akkor kerj a haz felere hasznalati dijjat.

Teljesen jogos! Ha nem akar adni akkor kerd a birosagon ezt. Vagy masik opcio a kozos tulajdon megszuntetese iranti igen.


Az a hazert jaro penz a tied en nem hagynam vesszni hanem valahogy kiszednem belole ha kell birosagi uton.

2020. jún. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
2020. jún. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonymousreview60 ***** válasza:
76%

Nem állítom, hogy nárcisztikusak a szüleid (de szinte biztosan toxikusak, csak a korábbi viszonyotokat nem részletezted), de ott szokott lenni az, hogy ők tökéletesek, az egyik gyerek a fekete bárány (te), a másik az aranygyermek (bátyád).

Ha ez mégis így van, és főleg, ha a bátyád tényleg bántott, akkor 2 lehetőséged van.

1. Lemehetsz kutyába, és hagyod hogy beléd rúgjanak. Megint. Tisztelni, segíteni sosem fognak, le leszel ß@rva. Cserébe olyan semleges ß@r lehet még a kapcsolatotok. Hasznod semmi, de ajándék stb. elvárt. Ez esetben kísérjen megvetésem!

2. Kiállsz magadért! Neked a ház felének ára JÁR a törvény szerint és JUT is, ha nem állsz be bólogatni nekik. Ha kell, kérj kölcsön ügyvédre, megéri! Anyagi erőforrást kapsz az életed, a szabadságod megalapozásához, a határaid megvédésével erősíted magadat. Valószínűleg kezdetben a szüleid és a bátyád haragudni fognak, de azt le kell ß@rni. Sok idő után már valószínüleg csak neheztelni fognak, önzőnek neveznek. De azt is le kell ß@rni. Segíteni ez esetben sem fognak, de legalább lett 1-2 aranytallérod a vándorbatyuba.


Nehéz elfogadni, de sajnos vannak ilyen - családnak nem nevezendő - vérrokon közösségek is. Ez a kapcsolatod velük toxikus, csak ezt baromi.nehéz belátni és kimondani olyan emberekről, akik elvileg a legjobbat kellene akarják nekünk, mi meg nekik.

2020. jún. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!