Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg ennyire ciki, hogy a...

Tényleg ennyire ciki, hogy a húgaimnak előbb lett barátja, mint nekem?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, van két húgom. Az egyik 16, a másik 14. Nekem sosem volt még kapcsolatom, egészen tapasztalatlan vagyok a témában, még nem találtam olyan fiút, akivel el tudnám magam képzelni. Viszont már mindkét húgomnak van barátja, nagyban él szexuális életet stb. Tőlem akartak tanácsot kérni, mint eddig mindenben. Nem tudtam sokat mondani tapasztalatból, mert ugye nincs. Valahogy azóta azt érzem, kevésbé néznek már fel rám. Már nem nagyon kérdeznek engem szinte semmiről, inkább egymással vannak el, kicsit ki lettem közösítve. Elmondtam ezt egy jó barátnőmnek, és szerinte elég gáz, hogy a húgaimnak előbb lett barátja, gyorsan szedjek fel én is valakit. Én meg nem tudom. Nem akarok csak azért összejönni valakivel, hogy végre túl legyek rajta, legyen tapasztalatom, legyen mit mesélnem. Nekem ez nem erről szól. Kicsit rosszul esik a húgaim és a barátnőm véleménye.

2020. júl. 9. 21:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sem ciki. Én is lassan 20 leszek és semmi... Egyik fiatalabb rokonomnak (13) most alakulgat valami másiknak (16) meg van valakije egy ideje (aki 16 mondjuk ott mindig is tetszettek egymásnak, stb.).

Én is kicsit úgy érzek mint te, meg hogy még más dolgokból is kimaradtam valószínűleg (italozás, baráti talik minden hétvégén,...). Viszont nekem más élettapasztalataim vannak abból a korból. Akkoriban igazán nagyon nem is igényeltem azokat amiket most hiányolok.

Viszont visszatérve én pár emberrel a témában beszéltem az egyetemen ahova kerültem az ősszel és mondták páran, hogy ők is csak túl akartak esni a dolgokon és valaki egyéjszakás kalanddal, valaki megbízhatatlan emberrel feküdt össze először és borzalmasan megbánták és javasolták nekem, hogy inkább várjak...

2020. júl. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
39%

Az a ciki, hogy a két húgocskád 1-1 rossz ribi, pláne a kisebb.

Úgyhogy még szerencse, hogy van egy normális lány a családban, bár így is kétharmaddal nyertek a prostik.

2020. júl. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
27%
Ha nekem ilyen húgaim lennének, én nagyon megvetően és lesajnálóan bánnék velük. Ha tanácsot kérnének, azt javasolnám, hogy álljanak ki a sarokra, úgyis már r*bancok, akkor legalább keressenek egy kis pénzt a tehetségükkel.
2020. júl. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Habár nekem nincs testvérem, átérzem a dolgot, engem a család noszogat a párkapcsolat témával...



20F

2020. júl. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem ciki. Szerintem a te gondolkodásod a jó. Attól függetlenül írom ezt, hogy nekem is 14 évesen lett először kapcsolatom. De egyáltalán nem kerestem, "csak úgy jött", és tényleg nagy szerelem volt, 19 éves voltam, amikor alaposan átbeszélve mindent, közös megegyezéssel szakítottunk. (Máshogy képzeltük az életünket, ő nem akart gyereket soha, én igen, ő külföldön akart élni később, én maradni szerettem volna - semelyikünk sem tudott volna ilyen nagy kérdésekben tüske nélkül engedni) Az összes barátnőmnek 18 éves kora körül lett először barátja, és soha fel sem merült bennem, hogy emiatt bármilyen téren kevesebbek lennének, mint én. Nem is tanácsoltam olyan hülyeséget nekik, hogy csak azért keressenek valakit, hogy túl legyenek rajta. Pont úgy gondolom, mint te, hogy ez többről szól, és az a gáz, ha valaki csak letudni akarja, akárkivel, aki szembejön. Elhiszem, hogy rosszul esik a húgaid viselkedése, de a leírtak alapján nagyon éretlenek, ezért szerintem valahogy próbáld meg nem a szívedre venni. Mert nincs igazuk.
2020. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem ciki. Különben is, nem az a nagy cucc, ha valaki talál magának valakit. Megtartani! Na az a kihívás! Szóval nyugi.
2020. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Annyit tudsz tenni, hogy nem szégyenled, hanem büszke leszel rá. Érték, hogy nem dobod oda magad akárkinek érzelmek nélkül. Nyugodtan hangoztasd, hogy lehetne barátod, de kivárod az igazit. Egy rendes, normális fiú értékelni fogja a tisztaságodat. Egyébként a kisebbik húgod mindenképpen korán kezdte!
2020. júl. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 zol56 ***** válasza:
100%

Nem gáz. Nem kell felszedned senkit. Az idő megoldja, persze azért besegíthetsz neki. És lehet hogy nem tudsz párkapcsolati tapasztalatokat mondani nekik, viszont lehet jobban meg tudod ítélni az embereket. Nem kell 18 évesen 20 fiun túl lenni hogy tapasztalt légy.

Nem rossz ha 16-18 évesen van barátod, viszont nem kell szégyenkezned senki előtt azért mert nincs. Jó vagy. Fogadd el.

2020. júl. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is 18 éves vagyok, és nekem sem volt még senkim. Teljes mértékben megértelek. Nagyon kellemetlen hogy folyton erről kérdezgetnek és semmit sem tudok mondani. Pár napja egyik barátnőm megkérdezte, hogy "de smároltál már?" "azt sem", és közben elég érdekesen nézett rám, nagyon megalázó volt. De nekem azért nincs, mert irántam abszolút nem érdeklődik senki szóval így nehéz, még ha nekem be is jön valaki, akkor is vakvágány...:')

DE, te ne érezd kellemetlennek, mert a te döntésed, hogy kivel és mikor teremtesz kapcsolatod, és ne hagyd hogy ebbe bárki is beleszóljon. Ne érezd rosszul magad.

2020. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
17-es voltam. Nekem egyébként 25 évesen volt az első. Nem bántam meg, hogy kivártam, mert tényleg nagyon erős érzelmeket tápláltam az akkori párom iránt, igaz, hogy nem ő lett később a férjem, de nem undorral vagy szégyennel gondolok vissza az első alkalomra, hanem ellenkezőleg! A másik: kb. 17-18 évesen smároltam először, pont azért, mert zavart, hogy nem volt barátom, de egy olyan "jobb híján" sráccal, csak azért, hogy el tudjam mondani, hogy megvolt. De borzasztó élmény volt. Kellemetlen volt az illata számára (nem volt büdös, csak nem volt meg a kémia), plusz olyan tapadós volt a nyála. Undort éreztem, és egyszerűen nem hagytam, hogy tovább folytatódjanak a dolgok, és egy jó időre ez vissza is vetett az ismerkedéstől. Ezért is történt olyan későn, ami történt, de jobb volt így, mint egy életre szóló rossz élményt szerezni. Csak járj nyitott szemmel, és csak akkor fogadd el egy fiú közeledését, ha te is érzel valamit. És ha a csókolózás vele nem kellemes számodra, vagy nem jó az illata a számodra, akkor felejtsd el inkább!
2020. júl. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!