Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Tényleg el kellene viselnem,...

Tényleg el kellene viselnem, hogy a bátyám konkrétan mindenbe beleszól amihez semmi köze?

Figyelt kérdés
Szóval a bátyám egyfolytában beleszól szinte mindenki életébe a családból. Pl. kioktatott, hogy nem használom eleget a kocsimat, és nem jó az autónak hogy áll plusz, hogy el fogok felejteni vezetni mert már régen vezettem (annak hogy régen vezettem és áll az autó egyébként nem is én vagyok az oka, de ez egy hosszú történet) meg hogy milyen drága az a telefon amilyet szeretnék stb... A nővéreméket is folyton kioktatta, hogy milyen szar állapotban van a házuk és miket kéne felújítaniuk. Apukámmal is folyton úgy viselkedik, mint hogyha ő mindent jobban tudna és neki kellene megmondani a tutit. Apukámmal és a nővéremmel is beszéltem már erről és mind a ketten azt mondják, hogy a bátyám egyszerűen ilyen, mindig ilyen volt és el kell viselni. Mindenki lenyeli egyfolytában amiket mond, a felesége is mindent elvisel pedig néha úgy beszél vele mint valami cseléddel. Régen nagyon sok balhénk volt, mert egyedül én voltam az aki nem kerülte a konfliktust most viszont már én is lenyelek mindent, mert nincs kedvem több olyan balhéhoz, amiben senki nem áll mellettem. De mégis úgy érzem, hogy ez így nem mehet tovább és valakinek marhára helyre kéne tennie.

2020. aug. 9. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

NEM, nem vagy köteles elviselni, ha nem tetszik, akkor mondd meg neki, hogy ne szóljon bele a magánügyeidbe.

Viszont nem valószínü, hogy lesz foganatja, mert az ilyen emberek kényszert éreznek ilyenekre.

Csökkentesd a találkozásokat, akkor kevesebb mindent tud mondani.

2020. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak ilyen ismerőseim. Amikor ezek az "életművészek" belekezdtek volna a mondandóba, egyből lezártam egy "nem érdekel"-el.
2020. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És most komolyan, erre milyen választ vársz? Vagy csak el akartad panaszolni? Nem bunkó akarok lenni, ne érts félre. De neked kell tudnod, hogy neked mi a jó. Én nem kerülöm a konfliktust soha, sokan nyíltan nem szeretnek, engem meg ez egyáltalán nem zavar. Egyenes embernek tartom magam, másoktól is ezt várnám el (ha tehetném). Ha nem függsz a tesódtól, küldd el a francba, ha téged ez zavar. Valószínűleg attól lett ilyen, hogy hagyták neki ezt a viselkedést. Nyilván, nem KELL elviselned. De ha nem bírod a konfliktust, akkor választani kell. Ez nem egy probléma, amire megoldást keresel, csak másra akarod hárítani a saját döntésed felelősségét. Dönts és éld az életed, ahogy jónak látod.
2020. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan megmondhatod neki keményen, hogy foglalkozzon a saját dolgával. Esetleg te is kezdj el belekötni az ő dolgaiba, amiket ő rosszul csinál, hadd lássa, milyen jó érzés.

Értékelném, hogy van valaki, aki nem megy mindenhova a hülye autójával,a környezetet tényleg nem kell feleslegesen szennyezni. ÍGy is túlzásba vitték az autózést, én az ország túlsó felébe is lazán elvonatozom, és a belvárosba is be tudok menni máshogy, nem értem, minek használ mindenki autót, csak a környezetet szennyezi, figyelni kell a vezetésre, balesetveszélyes, a szabályok felét be se tartják, lépni nem lehet az autóktól, ha kimész az utcára, stb. Ez a hülye meg arra bíztat, hogy használd még többet, nem sok agya van, az biztos.

2020. aug. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben az első alkalommal, amikor bele kezdi élni magát az okoskodásba, közölném vele, hogy foglalkozzon a saját dolgával, ha ennyi fölös energiája van, aztán felállnék és otthagynám. Mivel senki nem teszi helyre, úgy gondolja, hogy az a normális, ha ő okoskodhat, ti meg hallgatjátok, mint a messiást. Ha egyszerűen nem veszel tudomást róla vagy ott hagyod, amit belekezd, talán egy idő után rájön, hogy téged ez nem érdekel és süket fülekre talál a mondandójával.
2020. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Finoman: közlöd vele, hogy köszönöd a sok jó tanácsot és majd megfogadod őket, de most úgy csinálod ahogy akarod.


Durván: megmondod neki, hogy ne ossza az észt, ha nincs miből és ne szóljon bele olyan dologokba amihez semmi köze.

2020. aug. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem beszélgetsz vele. Problem solved.

Ha mád kocsid van, akkor gondolom már saját lakásban is laksz, és nem vagy rászorulva arra, hogy otthon minden nap találkozol vele.

2020. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát, a leírásodból úgy veszem ki, hogy a bátyád egy beképzelt, okoskodó ember. Nem könnyű beszélni vele, mert úgyse fogja megérteni, elgondolkozni rajta.

Az enyém is ilyen. Sok mindenbe beleszól ő is (főleg pénzügyekbe), de nem foglalkozunk vele. Sokszor lett megleckéztetve, de sosem tanult belőle. Túl önző ahhoz, hogy elgondolkozzon ezen. A szüleimet is bosszantja és nem értik, mitől lett ilyen. Apu szerint a kiváló tanulmányi eredményei miatt lett ilyen beképzelt. Még jó tanácsokat se fogad el tőlük.

2020. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!