Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdenétek egy ilyen...

Mit kezdenétek egy ilyen testvérrel?

Figyelt kérdés
27 éves, otthon lakik a szüleinknél, soha egy napot nem dolgozott még életében, és szemmel láthatóan tanulni se akar. Vagy 7 éve jár már egy főiskolai alapképzésre, de ez a "jár" úgy néz ki, hogy már jó ideje tanév közben is otthon van, szóval se hétközben, se hétvégén, se nyaranta, tehát kb. egész évben nem megy sehova. Dolgozni esze ágában sincs, de az arca ehhez képest meglehetősen nagy. Mindennap 10-11-ig döglik. Ha hazalátogatok, fel van háborodva, hogy mit keresek itt, takarodjak innen, stb. Pofákat vág, mutogatja a középső ujját, szóval masszívan ezen a "szellemi szinten" mozog, bár ezt erős túlzás szerintem szellemi szintnek nevezni. Mindegy. Lényeg, hogy egyszerűen nem lehet kirobbantani otthonról és a szüleim ezt valahogy nem érzik problémának. Ha bármilyen összetűzésünk volt, mindig ő provokálta ki valamilyen beszólással - én visszaszóltam - mondanom sem kell, még ő sértődött meg minden alkalommal. Többször próbált már nekem jönni is, közben elhordott mindennek a primitív szókészletéből, de közben egy épkézláb mondatot nem képes megfogalmazni, magyarán kulturáltan kommunikálni nem lehetséges vele. Egy ideig próbáltam, de reménytelen... Mit kéne vele kezdeni? Szüleimnek mindig mondom, hogy beszéljenek vele, hogy kezdjen végre valamit magával, de nem akarják helyretenni. Ha így haladunk, 10 év múlva is otthon fog élősködni.

2020. aug. 10. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ő baja lesz, meg a szüleidé.

Neki így megy el az élete.

Féltékeny, ezért viselkedik így.

Rád néz és a saját erőtlenségét és a kudarcát látja.

Ezzel neked semmit nem kell kezdened.

2020. aug. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele... Majd lesz, ami lesz. Egy pszichológus lehet nem ártana neki, de ha a szülei elfogadják miért változna? Ahogy olvastam sok 30 év alatti nem dolgozik, ez egy társadalmi jelenség, amiről lehet sokfélét gondolni, de nem egyedi. Az a kérdés, ha te nem olyan, vagy mint ő, akkor ő hogy lett olyan. Nyilván nincs két egyforma ember még ha testvérek valakik akkor se.
2020. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igyekszem nem foglalkozni vele, de elképesztően irritáló. Nagyon nagyra van magával, de rejtély, hogy mire van akkora arca. Talán attól, hogy soha nem volt még felelősségre vonva semmiért a hosszú évek alatt.


Lehet, hogy nem egyedi, amit művel, de az, hogy nonstop a szobájában döglődik és nemhogy dolgozni meg tanulni, de otthoni munkákban részt venni sem hajlandó, minden, csak nem normális.

2020. aug. 10. 15:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális ebben igazad van. Az a kérdés, hogy mi lehet az oka? A szüleid ha hagyják miért változtatna? Ezeken a kérdéseken már jóval hamarabb el kellett volna gondolkozni és tenni is valamit a szülőknek, hogy ne ilyen legyen 27 éves korára.
2020. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Költözz el!

Problem soved. Next!

2020. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 Már évek óta mondom nekik, de hárítanak. Mindig az a válasz, hogy ez kettőnk dolga. Pont ezért tartunk még mindig itt.


#5 Nem otthon lakom, fentebb is írtam. Akkor biztos nem bírnám cérnával. :D De mikor hosszabb-rövidebb időre hazalátogatok, ez az idő is bőven elég ahhoz, hogy kiakasszon a viselkedésével. Még akkor is nagyon idegtépő, ha az ember megpróbál nem foglalkozni vele.

2020. aug. 10. 15:56
 7/7 anonim válasza:
100%
Ezzel te nem tudsz mit kezdeni. Sajnos vannak ilyen semmirekello haszontalan emberek. Viszont elviselni nem vagy koteles. Ha szuleid maguktol nem szolnak ra, akkor mondhatod nekik, hogy amig nem valtozik, addig nem fogsz elmenni hozzajuk, mert te azt nem vagy hajlando elviselni amit a testveredtol kapsz. Akkor TALAN eszbe kapnak. Csak legyel hatarozott es ne hagyd, hogy erzelmi zsarolassal hassanak rad. Ha pedig vegkepp nincs esely a valtozasra akkor par havonta osszetelefonaltok es kesz. Legalabbis en biztos ezt tennem, hogy elkerulnem oket ha ennyire semmibe veszik amit mondok nekik. Foleg mivel ( irasod alapjan ) tesod egy agressziv barom. Mar bocs.
2020. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!