Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit kezdenétek egy rosszindula...

Mit kezdenétek egy rosszindulatú nővérrel, aki folyton áskálódik, szemétkedik veletek?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a kapcsolatom a nővéremmel, kiskorom óta nem szeret, folyton kritizál, mindenkinek kibeszél és valótlanságokat állít rólam.Sokszor megalázott már.Neki elég rossz élete van, folyton depis, írtó nagy szája van, mindekinek beolvas és ossza a tanácsait.Egy energiavámpír ráadásul.Engem folyton ócsárol, hogy én mekkora egy szemét ember vagyok , semmirekellő, semmire nem vagyok jó stb.Persze sokszor nem a szemembe mondja hanem visszahallom.Én nem szoktam róla csúnyán beszélni, sőt szidni sem, pedig lenne rá okom.Most ott tartunk, hogy nem szólunk egymáshoz már pár hónapja, persze ezért is én vagyok a bűnős egyedül, ő nem.Ő elvárná, hogy én tűrjem el, hogy ő folyton szemétkedik velem ne szóljak semmit, sőt járjunk össze cseverészni, kerti partizni egyebek.A páromat is próbálta már ellenem fordítani, persze nem sikerült neki.Ez is egy aljas húzás volt tőle.Nem igazán tudok mit kezdeni vele, ha rendes vagyok vele akkor is szemétnek tart, ha nem szólok hozzá akkor meg az a baja.Megbeszélni vele nem lehet semmit, mert vérig sértődik mindenen és hajtja az igazát.Ő 40 éves, én 28.

#harc #testvér #rossz-viszony
2014. szept. 3. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, megszakítanám vele a kapcsolatot ha ennyire gonosz.
2014. szept. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Kerüld ki az ilyen embert, még ha rokon akkor is. Kerüld a vele egylégtérben létet is.


Max. karácsonykor bírd ki pár órára a kötelező jó pofit, már ha nem tudod kivédeni a vele való találkozást.

2014. szept. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Elmondanám neki, hogy nagyon bántó a viselkedése és nincs szükségem a társaságára.

Amikor oda akar hozzám jönni, elmennék otthonról.

2014. szept. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt, mint egy rosszindulatú, áskálódó fivérrel, anyával, anyóssal, sógornővel. Kiiktatnám őket az életemből. Nem, nem az élők sorából, csak az életemből. Úgy áskálódik, ahogyan akar, ha nem tud elérni engem, akkor kánytelen lesz más játékot játszani magával.
2014. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben a korban már nem fog megváltozni.

Én megszakítanám vele kapcsolatot.

Ha muszáj (pl. szülőknél családi program) akkor persze elviselném és találkoznék vele, de semmilyen módon nem keresném.

2014. szept. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Anyukámat sajnálom igazából mert bántja a dolog, hogy a két gyereke nem szereti egymást, de nem tudok mit kezdeni a tesómmal, már neki is mondtam.Sajnos ez a megoldás marad csak, hogy nem tárgyalok vele, max családi összejöveteleken elviselem a társaságát....
2014. szept. 3. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:
ne állj vele szóba. Nézz át rajta ha az utcán találkoztok, vagy családi ünnepeken ne beszélj vele, nézz át rajta mintha ott se lenne. Gondolom úgy is tudják az emberek hogy kamuzik.Szerintem küld pszichológushoz.Komoly lelki problémái vannak. Féltékeny rád.
2014. szept. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!