Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miz kezdenétek egy ilyen...

Miz kezdenétek egy ilyen apóssal? Mit várhatok tőle vajon, ha megszületik a kisfiunk?

Figyelt kérdés

Apósom egy eléggé nehéz eset-így fogalmaz a családja, szerintem csupán egy hatalmas tapló.


A férjemet gyermekkorában sokat bántotta fizikálisan és lelkileg is, megalázta, verte, illetve sohasem beszélgetett vele, azt, hogy úgy ugráljon, ahogy ő fütyül, viszont elvárta, ha nem, akkor jött az 5 perc - ez most is így van, ha férjem nem ugrik neki, akkor jön a hiszti.


Mióta együtt vagyunk, azóta vagy beszólogat, vagy ignorálja, konkrétan hozzá se szól, ha elmegyünk hozzájuk. Max annyit, hogy töltsön pálinkát, meg van-e még söre. Engem is ignorál, levegőnek néz, egy büdös szót sem szól hozzám.


Mióta terhes vagyok, 8 hónapja, annyit se kérdezett, hogy van a baba vagy én hogy vagytok. Pedig első unokája lesz. Le sem tojja.


10 éve élünk Budapesten, ők vidéken, 200 km a távolság, de van autópálya, IC, közvetlen buszjárat stb, kb 2 óra az út. Az én szüleim sokat jönnek, pedig ők is ugyanabban a vidéki kisvárosban élnek, ők 10 év alatt 3x voltak nálunk.


Férjemnek van egy húga, vele is rosszul bánik, pl mikor 25(!) évesen összeköltözött a barátjával, egy évig titkolta mindenki, az apja meg ne tudja, mert kiveri a hisztit. Így is lett, mikor kiderült, mindenféle kur v ának lehordta a lányát. Most is, hogy 30 évesen eljegyezte a párja, megintcsak le k u rvázta, hetekig nem is beszélt vele. Számomra ez elfogadhatatlan, én nem ilyen családból származom.


A férjem egész családja asszisztál ehhez a viselkedeshez, amit szintén nem értek. A férjem terapeutához jár, hogy feldolgozza az apjával való kapcsolatát, és hogy ne legyen extrém konfliktuskerülő, mert kb erre kondicionálták gyerekkorában, a konfliktuskerülésre, hazugságra, a véleménye fel nem vállalására, nehogy az apja behisztizzen. Szerencsére férjem tök normális, és a fiunkkal normális apa-fia kapcsolatot szeretne, amit ő nem kapott meg.


A férjem húga is terhes éppen, nekik kislány lesz. Velük jóban vagyunk, de félek, hogy ha megszületnek a babák, a kisfiam nem fogja érdekelni, a másik unoka meg igen, és ez eléggé rossz lenne.


Szóval ilyen háttérrel sokszor eszembe jut, hogy ha megszületik a kisfiunk, hogy változik-e majd valami, jönnek majd gyakrabban hozzánk pl, vagy fog-e kommunikálni velünk az apja, legalább a baba miatt? Nem szeretném, ha a kisfiunk azt érezné, hogy ő a másik, kevésbé szeretett unoka, ugyanakkor a fent leírtak miatt nem is szívesen hagynám rá a gyereket, csak felügyelettel.


Amúgy anyósommal jó a viszony, ő teljesen normális, aranyos, de sajnos ő is úgy táncol, ahogy após fütyül, és soha nem mond ellent



2020. márc. 8. 10:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Nehéz eset. Szívesen adnék tanácsot, de nem tudom nálatok mit lehet tenni, mit nem.

Nekem is ilyen suttyó apósom volt - gyakorlatilag mint kiderült, buta volt mint a föld - mást nem is tettünk, mint a köszönésen kívül levegőnek néztük, mintha ott sem lenne. Nálunk ez bevált.

2020. márc. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Az én apósom is hasonló. Majd amikor megszületett a kislányunk fél évig rá se nézett. Az első évben kivitt minket az idegből, mert folyamatosan osztotta a remek gyereknevelési tanácsait. Pl, hogy miért nem adunk fagyit a félévesnek...

Viszont amióta a lányom megtanult járni és beszélni, azóta fordult a kocka. Ha lányom ott van teljesen megváltozik és bármit megcsinál amit a kisasszony kitalál.

2020. márc. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%
Változni az ilyen ember ben fog, nem is akar. Örülj, h legalább messze van, támogasd a férjed és óvd a gyerkőcöd apóstól ha kell.
2020. márc. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ráadásul nekem az is nagyon furcsa, hogy olyan, mintha az zavarná, hogy haladnak a gyerekei. Mikor összeházasodtunk, az volt a baj. Az esküvőt amúgy a szüleim fizették, ők támogattak minket, örültek, a szervezésben is segítettek. A lakásvásárlásban szintén a szüleim segítettek, apósék évekig meg se nézték, hol élünk. Most mondtam, hogy a baba miatt igyekszünk kertes házba költözni idővel, az én szüleim ebben is támogatnak, após meg nekünk esett, jött a hiszti, hogy minek kertes ház, jó a panel is. De mindenre ez a válasza, jó az úgy. A húga minek megy férjhez, miért vettek lakást, hülyék... Stb. Férjemmel is ezt csinálta, miért megy egyetemre, ő is milyen jól megvan a gyárban, minek tanulni. Nekem ez nagyon furcsa, mert nálunk inkább a bíztatás megy, hogy jussunk előre, nem a visszahúzás. Férjem lassan apukámat jobban apjaként tartja, mint apóst, apukámmal sokat beszélget, munkáról, karrierről, tervekről, mert ő partner benne. Nem szeretném, ha ezt a hozzáállást mondaná a fiamnak is majd, az is csoda, hogy ilyen ellenszélben a férjem egyetemet végzett és vitte valamire.
2020. márc. 8. 10:33
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem az aggodalmadat, ha a lányát is lekuvvázza, stb., vele sem bánik jobban, mint a férjeddel, akkor miért szeretné jobban a másik unokát, mint a tiédet?

Gyanítom, egyik gyerek se fogja túlzottan érdekelni. Sose bánd, az ilyen embert messzire kell kerülni.

2020. márc. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Én is azt akartam írni mint az 5. Mindkét gyerekével undorítóan bánik, az unoka sem fogja jobban érdekelni. Én megpróbálnék nem gondolkozni ezen és szépen elengedném azt a nagypapát. Nincs szüksége a családnak olyan emberre. Ha muszáj találkoztok, de azon kívül nem kötelező tartani vele a kapcsolatot. Nem is tenném, savanyodjon magának
2020. márc. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
A férjem húga is tele van lelki sebbel, nem úgy reagál, mint egy normális ember ezekre, hanem elkezd pitizni apósnak, hogy bocsásson meg, gondolom gyerekként is ez volt a módi, és beléje rögzült már. Ilyenkor puszilgatja, ölelgeti apóst, meg mindent megtenne neki, hogy szeresse megint. Sajnálom őt. Fél éve vettek lakást, és azóta voltak már náluk vagy 20x, pedig ők is 100 km-re laknak. Emiatt gondolom, hogy meg lesz kulonboztetve a 2 unoka. A férjem húga nagyon vágyik az apja szeretetére. Férjem meg nem ilyen, ő lexarja az apját már és az enyémmel ápol amolyan apja fia kapcsolatot. Van egy olyan érzésem, hogy engem nem kedvel após, mert én nem veszek részt az ilyen játékokban, mint férjem húga. Én mióta együtt vagyunk, férjem is rájött, hogy nem normális ahogy apja viselkedik.
2020. márc. 8. 10:44
 8/23 anonim ***** válasza:
90%
Az én apósom is hasonló, anyósom pedig asszisztál a viselkedéséhez. Semi sem a sógórnőmék nem tartjuk velük a kapcsolatot hosszú évek óta. Az unokáikat nem ismerik, sógornőméknél 7 hónapos a kicsi, nem is tudnak a lètezéséről, ahogy a mi úton lévő 2. gyerekünkről sem (nem is fognak). Ilyenekkel szemben nincs más megoldás.
2020. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%
Bocsánat " sem mi" akart lenni.
2020. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha ilyenek , akkor örülj neki hogy nem mennek.
2020. márc. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!