Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért ilyen az öcsém? Normális...

Miért ilyen az öcsém? Normális, hogy enni idősen így viselkedik?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, öcsém 10 éves.


Rettentő gyerekesen viselkedik, ami gyakran nagyon zavaró. Egy hosszabb autóúton ahelyett, hogy elfoglalná magát, engem zavar.


Gyakran előfordul, hogy eldugja a cuccaimat, aztán tagadja, fél órába telik, mire visszakönyörgöm. Bevallom, ilyenkor néha felemelem a hangom, de máshogy nem nagyon lehet vele szótérteni. (Először természetesen szépen kérem, de ezzel nem sokszor megyek bármire is.) Általában a telefonom “tűnik el”.

Volt olyan is, hogy elutaztunk valahova pár napra, előtte beraktam a könyvem egy táskába, hogy majd viszem. Néhány perccel indulás előtt látom, hogy a könyv nincs meg. Fél órával később indultunk, mert azt kerestem, de nem lett meg. Amikor néhány nap múlva hazaértünk, akkor vágta hozzám, hogy ezt ő dugta el. És ezt már a telefonommal is eljátszotta. Nagyon élénken él az emlékezetemben, hogy egyszer kisebb korunkban elásta a plüssnyuszimat, egyszer meg ráült az igazi nyuszimra (hosszú történet).


Sokszor járkál meztelenül a házban, ami engem nagyon zavar. Nem lehet rászólni, hogy húzzon már fel valamit.


Simán elkezd verekedni valami hülyeség miatt. Hatalmasat belémüt, meg rúg. Volt néhányszor, hogy székkel meg játékfegyverekkel támadott meg.


Sok ilyen eset volt még, ami engem nagyon zavar. Mit lehetne tenni ezzel, mi a véleményetek róla?



2020. aug. 30. 18:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%

Én a te helyedben úgy megverném az a kis 10 éves pisist mint a pinty, és akkor majd megtanulná, hogy hol a helye..


A szüleid mit szólnak ehhez? Nem zavarja őket, hogy az egyik gyerekük b@sztassa a másikat?

2020. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

#1 Nem akartam odaírni, mert akkor én leszek a “gonosz tesó”, de ha megüt, akkor én is visszaütök, de akkor csak még rosszabb lesz.

A szüleim leszidják, de abból sem ért soha.

2020. aug. 30. 18:15
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a szüleid nem tudták megnevelni, akkor te mást nem tudsz csinálni. Vagy megtanítod, hogy ne kezdjen ki veled, vagy csöndben tűröd.
2020. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%
"Visszakönyörgöm"? De hiszen engeded, hogy hatalma legyen fölötted? Hatalmas pofon, amikor ilyet tesz. Akkora, hogy elessen, Soha többé nem fogja csinálni.
2020. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha most nem nevelik meg a szülök, akkor később el is durvulhat. Majd amikor magasabb és testesebb lrsz, akkor is hagyják, hogy téged ütögessen? Meg akkor is pucérkodik?

Mondd anyukádnak el ezeket, akárhányszor vita van. Ezt neki kéne megoldani..

2020. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
Az én hugom is PONT ilyen.. Mindent próbáltam.. szépen beszélni, csunyán beszélni, alkut kötni, elmagyarázni neki hogy azt a tevékenységet kik csinálják, erre meg elkezd sutaságokat állítani rólam sőt, ez a kis sz@ros még meg is fenyegetett :D Anya még orvoshoz is elvitte de azt mondták hogy semmi baj nincs az agyával.. Az ilyen embereknél semmi nem használ sajnos.. Engem minig az a gondolat nyugtat hogy majd egyszer talán kinövi.. Amúgy most esett le hogy a tiéd sokkal durvább.. Reméljük hogy majd kinövi ő is ezt a viselkedésmódot.. Ez 10 éves létére már nem normális.. Szerintem az iskolában ezeket látja meg hallja.. Hugomnál legalábbis így van.. Sok sikert!
2020. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
80%

18:30: reméljük azért, hogy az iskolában nem szaladgálnak meztelenül.

A kérdező öccse meg valószínűleg figyelemhiányos, és így próbál feltűnni.

2020. aug. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%
Na, én úgy eldugnám előle a számítógépét, vagy a telefonját, avagy a wi-fi kódot, hogy 1 évig nem találná meg. Talán ez hatna.
2020. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#3 Próbálkoztam mindennel, de csendben tűrni semmiképp nem fogom, addig próbálkozom, amíg nem jutok valamire.


#4 Hatalmas pofon jó párszor megvolt, de az sem hat, egyszerűen borzalmasan értetlen, ha megütöm rohan anyához, aztán másnap már megint ugyanazt csinálja.


#5 Köszönöm, mindenképp megmondom! Eddig inkább a jelenre koncentráltam ezekkel kapcsolatban, a jövőbe bele sem gondoltam.


#6 Akkor te tudod miről beszélek. Engem is megfenyegetett meg hasonlók, amiket te is írtál. Igen, lehet az iskolában tanulja...


#7 Nem hiszem, hogy figyelemhiányos lenne, állandóan mindenki vele foglalkozik. De lehet neki ez sem elég, nem tudom.


#8 Talán használna, ezzel anyukám is fenyegette, mert rengeteget gépezik. Ha legközelebb ilyet csinál, lehet elásom a telefont az udvaron. :)

2020. aug. 30. 18:54
 10/30 anonim ***** válasza:
66%
A rengeteg gépezés, ahogy írod, tönkretette az agyát. Az iskolai lövöldözők is mind a rengeteg gépezéstől indultak el. A tesód szerintem pszichopata, és bűnözővé fog alakulni.
2020. aug. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!