Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Haveri becenéven hívjátok a...

Haveri becenéven hívjátok a testvéreteket vagy a rendes nevén, esetleg családi becenéven?

Figyelt kérdés

Nekem a bátyámat otthon Makinak hívtuk mindig is, szüleim is így hívják a mai napig. Péter a neve amúgy, munkatársai vagy akik nem ismerik úgy azok Petinek hívják. A haverjainak viszont Pít, így ismeri mindenki a városban. Sokszor volt helyzet amiatt hogy a haverjai előtt Makiztam. Barátnője Petizi. Nálatok van ebből probléma? Múltkor a nője kért meg engem, hogy hívjam inkább a testvéremet Pítnek. De miért hívnám úgy 25 év után, a számra se jön.

Nálatok hogy van ez?


2020. okt. 5. 17:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
87%
Mások előtt csakis keresztnéven, családban vagy kettesben becézés. Ne legyél már felháborodva.
2020. okt. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
"Te meg kérd meg, hogy ne ő akarja megszabni, hogy hogyan szolitsd." Azért az adott emberke érzékenységét tisztelni kéne. Ha őt zavarja a Makizás, akkor ne égessék már vele....
2020. okt. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Öcsémnek is van egy makiszerű beceneve a családban babakora óta. Mikor a férjem megismertem, ő is így kezdte szólítani. Aztán úgy adódott, hogy bekerültek egy közös társaságba, ahol hogy ne égesse le, rászokott, hogy Viktornak szólítsa. Működött is a dolog addig, amíg egyszer én el nem szóltam magam. :D Viszont egy gyors höhö, így hívjátok odahaza? kérdésen túl nem volt dráma. A felesége is ebből a társaságból lett végül, ő ha kell, a gyerekeimnek a makiszerű néven hivatkozik rá, de a közös ismerőseiknek Viktorként beszél róla. Körbe is röhögtem volna, ha rámszól, hogy ne szólítsam a becenevén. Öcsémet se zavarja a családtól, annak ellenére, hogy amikor az óvónéni meghallotta, és jó fej akart lenni, akkor már 3 évesen kerek perec közölte vele, hogy nem, engem Viktornak hívnak! és ehhez ragaszkodott végig.
2020. okt. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

A testvérem párja csak ne mondja meg nekem, hogyan hívjam a testvéremet...

A ti esetetekben a Maki valóban nem biztos, hogy szerencsés, mert ugye egy majomra utal, de ha a tesódnak semmi baja nincs vele, akkor nem értem, miért kéne változtatni.

A kérdésre válaszolva: Barbara nevű nővéremet Babinak vagy Caspernek hívom (utóbbi megmaradt egy gyerekkori buta játékból). A párja Barbinak szólítja, Anyu és Apa Barbikának hívja.

Én Bianka vagyok, a családom Biónak hív, a régi közeli barátok Biusnak, nővérem Niké-nek vagy Húgomnak. Mindenki másnak Bia vagyok.

2020. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem felnőtt embereknek lehetne annyi esze, hogy nem röhögik ki egy akármilyen becenév miatt, meg nem érzi cikinek azt, ahogy 20+ éve hívják. A Maki szerintem oké, hallottam már furábbat, bár érdekelne honnan jött.

Szerintem ha ez csak a barátnőjének ciki, engem nem érdekelne. Alapvetően nekem nem lenne pofám beleszólni, hogy a barátomat a családja hogy hívja.

Én leginkább csak a félreértések elkerülése végett hívnám Pítnek mások előtt, mert az ilyen becenevek nagyon össze szokták zavarni azokat, akik nem így ismerik. Meg ha esetleg ő kér rá.

2020. okt. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Azért az adott emberke érzékenységét tisztelni kéne."

De nem o kéri, hanem a barátnője. Neki kéne tisztelnie a több evtizedes családi szokásokat.

2020. okt. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
54%
Én nem is a barátnőről beszéltem. De benne van a pakliban hogy a srác panaszkodik a csajnak hogy ez milyen kínos neki- csak nem akar feszkót a családdal.
2020. okt. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
17-es: Hát ha egy pasi nem meri megmondani a saját testvérének, hogy nem szereti már a becenevét és a csajának kell ezt elintéznie helyette, ott a becenév a legkisebb probléma.. :D
2020. okt. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, 18-as! 👍
2020. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
71%
Ha a barátnője Petizi, akkor miért azt kéri, hogy te Pítnek szólítsd? Miért nem Petinek?
2020. okt. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!