Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A testvérem a hangjával ki...

A testvérem a hangjával ki tud kergetni a világból. Miért bosszant ennyire?

Figyelt kérdés
Az öcsém 2 évvel fiatalabb nálam, és egyszerűen képtelen vagyok elviselni a hangját. Nem, nem vicc, és tudom hogy borzasztóan szánalmas, de szerintem mindenkinek vannak olyan hangok, amelyeket képtelen elviselni. Egyszerűen olyan mélyről jövő dühöt ébreszt bennem, hogy muszály széttépnem valamit :D Kicsit sajnálom szegényt, mert emiatt kevesebbet beszélek vele, pedig egyébként nagyon jófej, sosem ártott nekem semmit, még inkább én voltam az aki kiskorunkban szekáltam őt. Próbálom elvonni a figyelmem különböző módszerekkel, zenét hallgatok, bedugom a fülem, elmegyek egyet sétálni vagy tornázok, de keveset használ. A fiatalabbik öcsémmel rengeteget játsszik, és olyankor artikulálatlan hangon üvöltözik. Nemrég elkezdett mutálni, de ez nem fogja vissza semmiben. A legrosszabb mikor éppen tanulni próbálok vagy olvasok, gyakorlatilag minden gondolatom egyből megszakad. Tudom, vannak akik éheznek meg nincs hol lakniuk, úgyhogy örüljek hogy van fedél a fejem fölött, és nem is annyira megoldást várok (mert tudom hogy igazából megszokom, vagy kihúzom addig amíg elköltözhetek) hanem inkább tapasztalatokat, hogy veletek volt-e már ilyen? :D

2020. okt. 23. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
2020. okt. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Mi lenne, ha szólnál neki, hogy vegyen vissza kicsit a hangerőből, főleg, ha tanulsz?
2020. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Azért akkor szóljal rá,ha elkezd üvöltözni.
2020. okt. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre az jutott eszembe, hogy hasonló hanghoz fűződő negatív élményed lehet, és mindig azt juttatja eszedbe, tudat alatt. Ez nem lehet? Vagy nincs az öcsédhez kapcsolódó valami negatív élményed? Vagy nem lehet, hogy a szüleid jobban szeretik az öcsédet, mint téged, és valamit ő megkapott, amit te nem?

Ennek mélyebben is lehet az oka.

2020. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, mondjuk az öccse a hanghoz fűződő negatív élmény, a korai időszakok..


Én ismerek olyat, akinek borzalmas a hangja, férfi létére magasabb, de neki valamilyen betegség miatt.


Másokat is irritál, vagy csak téged?

2020. okt. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát azért ha tanulás közben üvöltözik, nyugodtan szólj rá. Egyébként én is hasonlóan vagyok, csak engem a mutáló kamasz fiúk hangja idegesít nagyon, pl amikor vonaton hallom őket. Nyilván nem tehetnek róla, de akkor is alig tudom elviselni.
2020. okt. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!