Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek melyikünknek van...

Szerintetek melyikünknek van igaza? Normális a testvérem viselkedése és ahogyan kezelik őt? Ti hogyan kezelnétek egy ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés

22 éves egyetemista lány vagyok, és van egy nálam 15 évvel idősebb testvérem. Ő már évek óta külön él tőlünk, dolgozik, van egy tartós párkapcsolata, autója, lakása és most építkeznek is, szóval mondhatni van egy saját kialakított vagy kialakulóban lévő élete. Viszont ennek ellenére minden nap telefonon beszélget anyukánkkal órákon keresztül, minden hétvégén haza szokott jönni hozzánk és akkor napokat itt ül, alszik, beszélget, eszik stb., anya mindig megkérdezi mit enne és külön főz is rá és pakol neki a hétre is. Azt mindig meg kell hallgatni, hogy vele mi van, vele mi történt, mi a gondja/baja/problémája/öröme/sikere stb., mindenkinek tekintettel kell rá lennie és mindig körül kell ugrálni. Nyilván csak az ő "dolgait" lehet komolyan venni, csak az számít, csak az fontos és még nagyon beszélgetni sem lehet másról. Az esetek 90%-ban az van, amit ő akar és az a policy a családban, hogy szinte mindennel kapcsolatban ki kell kérni a véleményét (legyen az egy műszaki cikk vásárlása vagy ügyintézéssel kapcsolatos kérdés, bármi - akkor is, ha semmivel sem ért hozzá jobban).

Mindig is az volt a felállás köztünk, hogy ő az okos, ő a kedves, ő a szép, ő a segítőkész stb., stb., tehát tulajdonképpen mindenben ő a jó és én csinálhattam akármit, az a közelében sem volt. Úgyhogy már megszoktam, hogy van a családban egy ilyen jellegű kivételezés és nem egyenlően bánnak velünk (ettől függetlenül rosszul esik, csak már nem lep meg). Csak azért abban biztam, hogy ez majd idővel változni fog, neki is lazul majd a kapcsolata a családdal, talán engem is komolyabban vesznek majd az idő múltával és esetleg én is több odafigyelést kaphatok majd. De nem így lett. Most is egy átlagos családi összejövetelen kb. hozzám se szól senki, még mindig én vagyok "a gyerek", az én problémáimmal senki sem foglalkozik és szegről-végről mindig oda lyukadunk ki, hogy ő valamiben jobb (mert ő reál szakon végzett és én humán területen tanulok, mert ő sportolt és én nem, mert ő vékonyabb, mert ő sokat keres, mert ő hamarabb ráért segíteni mint én és még sorolhatnám). Nekem is beszólogat, tulajdonképpen bármi kapcsán és folyton megkapom, hogy én mindig csak magamra gondolok, el vagyok kényeztetve, önző vagyok, nem neveltek meg. A napokban össze is vesztünk (mikor éppen nálunk volt és rendezkedett, nem tudtam nyugodtan tanulni és már zavart, ezért rászóltam) és annak is az lett a vége, hogy én voltam a rossz... mert megmondta, hogy akkor ő így többet nem is jön haza és ezt anyukánk meghallotta, aki megijedt, hogy jajj a ...-ka többet nem jön, nehogy, dehogyis és én miért üldözöm el. Úgyhogy mondtam, hogy akkor majd én nem jövök haza, de érdekes módon az nem zavart senkit sem. Már kezd belőle elegem lenni, hogy mindig ez van, nekem soha nem lehet igazam, senki nem vesz komolyan és mindig csak sokadik vagyok a sorban. Nem azt mondom, hogy 30 felett már ne lehetne tartani a kapcsolatot a családdal, de szerintem az már túlzás, amit a tesóm csinál és ahogyan a szüleim kezelik. Viszont ebben sem volt igazam nyilván, mikor ezt megmondtam....

Nektek mi erről a véleményetek?


2020. okt. 11. 22:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Én elvégezném az egyetemet es otthagynám a családot, úgyse tűnne fel senkinek. Minek szenvedni ilyen légkörben. Szard le, koncentrálj magadra.
2020. okt. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
19%
Szar dolog az irigység.
2020. okt. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
33%
Lehetnék, hogy legközelebb mikor jövök haza a koleszból.
2020. okt. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
17%
*Leshetnék
2020. okt. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
1-es Én is gondoltam már erre. Viszont azt is tudni kell, hogy a szüleim (és a többi családtag is a tesómat kivéve) teljesen normálisan viselkednek velem, ha a testvérem nincsen a képben. Szóval én ugyanúgy megkaptam tőlük mindent, engem is mindig támogattak mindenben, teljesen normálisan el tudunk beszélgetni és a mai napig bármiben számíthatok a segítségükre, támogatásukra. Szóval soha nem szidtak, szóltak be, nem bántottak stb., stb., és alapvetően nem szoktam azt sem érezni, hogy mondjuk engem kevésbé szeretnének, kevésbé tartanának fontosnak vagy kevesebbre tartanának. Ezek a dolgok (amiket a kérdésben is leírtam), csak olyan szituációkban jönnek elő, ahol már a tesóm is jelen van és ő is érintett. Gyerekkorom óta így van ez. Ha az a kérdés, hogy a testvérem vagy én, akkor a válasz egyértelműen a testvérem. Viszont, ha egyedül rólam van szó, akkor nem érzem, hogy kevesebbet kapnék tőlük vagy rosszabbul bánnának velem. Emiatt nehéz kérdés ez számomra, mert sajnálnám a szüleimet és én sem szeretném tönkretenni a velük való kapcsolatomat.
2020. okt. 11. 23:11
 6/27 anonim ***** válasza:
21%
Rossz lehet ilyen irigynek lenni, komolyan sajnállak!
2020. okt. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
73%
Az exeméknél volt ez így. Ő volt a kisebbik fiú és van egy bátyja, 7 év van köztük, lassan 30éves viszont ő még otthon lakik és a barátnője is odaköltözött. Mivel 2évig voltunk együtt elég sok betekintést nyertem abba hogy milyen életet élnek és sokszor kellett emiatt vígasztalnom a volt barátom, meg is értettem a helyzetét, 1percig sem tudnám tovább nézni az egészet. Hogy mindenben ő a legjobb ő szent és a mindenható, közben egyébként elég életképtelennek tűnt számomra hiszen ennyi idősen ebéd utáni alvás a szülők házába és stb... Ha nem volt konkrétan ott akkor normálisabban kezelték ugyan úgy mint téged. De ez sok elnyomás, háttérbe szorítás amit így kapott az én exem, főleg fiú létére egyáltalán nem tett neki jót, nem tudja magát érvényesíteni vagy kiállni magáért, mivel már be van neki rögzülve hogy ő sosem számít, a kapcsolatunknak is ezért lett vége. A helyedben én tanulnék és mennék ahogy lehet, igen szereted a szüleid, de ez akkor sem szép tőlük egyáltalán és hátha ők is belátnák egy idő után.. nem beszélve arról hogy nehogy neked is valami önértékelési problémád legyen emiatt és ne tudj később érvényesülni rendesen.
2020. okt. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%

Huhh ! Tudod, a vendégnek "mindig igaza van" !

A jelenlegi problémád, akkortól fog elkezdeni a javadra javulni/változni, amikortól már te is, kb. ugyan annyira ritkán látott vendég leszel mint a tesód.

A szüleid téged ugyan úgy szeretnek,becsülnek és tisztelnek, mint a tesódat!

A szüleid, viselkedésükkel, csupán azt szeretnék érzékeltetni a "vendéggel" (tesóddal) amikor eljön vendégségben , hogy ő is fontos számukra, azaz ugyan olyan fontos számukra mint te aki állandó vendég vagy.

2020. okt. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
#5 Hát akkor csak a tesódat kerüld.
2020. okt. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%

Tipikus esete annak, amikor a szülők előadják, hogy mindkét gyereket ugyanúgy szeretik, de közben az elsőszülöttet imádják igazán. Ezt rengeteg családban látni.


Nálunk is ez van. A tesóm balhés volt, több rendőrségi ügyet is összehozott, lopott családtagtól, durván beszélt velük és hasonlók. Közben kimondatlanul vele foglalkoztak többet. Aztán, összejött egy csajjal, az kb. rendbe tette, tolta előre és most külföldön elég jól keres. Továbbra is imádják, de most már ugye van is miért...

Ezzel szemben, én nyugis voltam és nem volt velem semmi komolyabb probléma. A figyelemből kevesebbet kaptam, a segítségből szintén. Ehhez jött hozzá, hogy tőlem minden elvárt lett.


Nekem a megoldásom pofonegyszerű lesz: Amint összehozom a külön élethez elég pénzt, egyszerűen a családtagjaim egy részét soha többé nem fogom keresni és nem találkozom velük. Ha ők ezt akarták, akkor ezt kapják és nincs semmi kedvem az energiám ilyen emberekre fordítani.

2020. okt. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!