Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megbocsátanád ezt a testvérednek?

Megbocsátanád ezt a testvérednek?

Figyelt kérdés

Három évvel idősebb nálam, gyerekkorban nagyon agresszív volt velem.


Rengeteget verekedtünk, volt hogy párnát a fejemre nyomta és ájulás szélén voltam amikor levette.


Egyszer 12 évesen összeszedtem a késeket a konyhafiókból és eldugtam az ágyneműtartóba, mert annyira féltem, hogy bántani fog.


Még fiatal felnőtt korában is (23-25 évesen) gyakran előfordult, hogy késsel a kezében kergetett. Egy alkalommal utánamhajított egy kést amikor futottam előle és a kés a szekrényben állt meg, mélyen belefúródott és jókora darabot hasított ki belőle.


Rengeteg hasonló dolog történt még (törés-zúzás).


Nem mentem pszichológushoz, de rengeteget olvastam a témában és mostmár látom, hogy a viselkedésének az oka egy alkoholista apa és egy személyiségzavaros anya által teremtett otthoni környezet.



Az utóbbi 3 évben ötször találkoztunk, rövid időre. Van egy jó állásom (szoftverfejlesztő vagyok), úgy érzem, hogy kezd rendbejönni az életem.


Én sajnálom őt, mint embert, mert ő egy áldozat, de erőszakelkövető is egyben.


2020. nov. 1. 21:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Uhh
2020. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Hagyd magára és építsd az életed.
2020. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

ő egy áldozat, de erőszakelkövető is egyben


ez így van. egyszerre vagyunk tettesek és áldozatok is...

2020. nov. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem foglalkoznek olyannal, aki felnott fejjel majdnem a hatamba allitott egy konyhakest! Hogy hogy te nem lettel vadbarom mint o? Egy fedelalatt eltetek. Mindenki maskepp dolgozza fel a korulmenyeket, de nem rajtad kellett volna levernie a keseruseget.

Koszono viszony, unnepekkor koszontes es ennyi lenne reszemrol.

2020. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Ez durva nagyon. Én 23 éves vagyok, de eszembe nem jutna a kisebb tesómon levezetni a dühömet. Azon lennék, hogy ő ebből minél kevesebbet vegyen észre, próbálnék segíteni neki!

Hiába a testvéred, attól még nem jó ember.

2020. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy most hogyan viselkedik velem. Ha most se az igazi a kapcsolatotok, akkor inkább hanyagolnám.
2020. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális hogy késsel kerget valaki felnőttként téged (hozzáteszem hogy gyerekként sem az). Nem érdekelne hogy a testvérem, szimplán csak félelemből nem lennék vele mert ki tudja hogy mit csinál legközelebb.
2020. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

> Hogy hogy te nem lettel vadbarom mint o?


Rajtam máshogy jött ki, antiszociális és magambaforduló lettem. Később pedig jó közösségekbe kerültem (jó nevű gimi, egyetem) és jó emberekkel találkoztam és így sokat gyógyultam.


Sokminden még jelen van bennem is, de olyan szinten agresszív mint ő soha sem voltam. Talán kevesebb verést kaptam az alkoholista apától mert én voltam az aki jobban hasonlított rá, de ez inkább csak rokonok elmondása alapján spekuláció.

2020. nov. 1. 22:15
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Meg bocsátanám, de nem bíznék benne többet pl nem maradnék vele sokáig kettesben
2020. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Megbocsátanam, de nem tartanám vele a kapcsolatot.
2020. nov. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!