Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én nem akarok vele háborúzni,...

Én nem akarok vele háborúzni, de ő irigy rám? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szüleim kiskoromban elváltak, két éve anyám összejött valaki mással, azóta össze is házasodtak. Az új férjének van egy lánya, aki nálam egy évvel fiatalabb. Az első hetekben, amikor megismertük egymást, tök jól éreztük magunkat együtt, barátok lettünk. A problémák ott kezdődtek, amikor apám először felbukkant. (Anyámnál van a felügyeleti jog, apukámhoz kéthetente hétvégén megyek.) Mindig elkényeztetett, bármit megkaptam, pedig legtöbbször nem kértem. Minden szülinapomra a legújabb iPhone, drága ruhák, cipők csak úgy, csomószor utazásokat is kaptam, nem is mindig vele mentem el ezekre, de azért sokszor igen. A lényeg, hogy amikor megtudta, hogy lesz egy húgom, azonnal nekiállt látványosan elkényeztetni. A mostohatestvérem előtt adott drága ajándékokat, stb, hogy féltékeny legyen ő is, de főleg az apja. Emiatt a lány megutált, mert ő nem kapott állandóan olyan jó ajándékokat és nem mehetett el annyi helyre. Persze mi is megyünk nyaralni négyen, de engem állandóan utaztat az apám. Szóltam már neki többször, hogy álljon le ezzel, mert miatta fog megutálni a testvérem, de ugyanúgy folytatja. Én nem dicsekszem a húgomnak ezekkel, inkább kicsit szégyellem magam, hogy ennyire el vagyok kényeztetve. De apám mindig mindent rámtukmál, hiába mondok nemet.


A legrosszabb viszonyom akkor volt a tesómmal, amikor kicsit több, mint egy éve Párizsba akartunk utazni. A húgommal akkor éppen rendeződött a viszonyom, sokat beszélgettünk. Kiderült, hogy közös álmunk Párizs. Beszéltük is, hogy akkor ősszel oda menjünk, hamár úgyis akarunk menni valahova. Erre amikor legközelebb apámhoz mentem, elmondja, hogy szeretné, ha elutaznék Párizsba, mert tudja, hogy az az álmom. Egy felnőtt unokatesómmal mennék és elvihetném egy barátnőmet. Természetesen nagyon örültem neki, de mondtam, hogy nem barátnőt szeretnék vinni, hanem a mostohatesómat. Erre azt mondja, azt nem lehet, válasszak mást. Hiába könyörögtem, hogy had jöjjön velem a tesóm, meg mondtam, hogy akkor nem is megyek. Végül elmentem az unokatesómmal és egy barátnőmmel, de borzalmas érzés volt. Mostohatesóm teljesen ki kiborult, hogy hogy tehettem ezt.


Csütörtökön apám beállított, hogy hozott nekem valamit. Egy márkás alkalmi ruha volt az és vásárlási utalványok. Látványosan odaadta és már ment is. Az utalványokat a húgomnak akartam adni, mert nekem nem kellenek, erre azt mondja, hogy neki más cucca nem kell. Azóta is alig szóltunk két szót egymáshoz.


Mit tehetnék? Nem akarom, hogy utáljon! Kérlek segítsetek!


17L



2020. nov. 29. 22:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj, ajándék lónak ne nézd a fogát! Ha apád ad, fogadd el! Ha utazást kapsz, menj el! Az nem a te hibád, hogy ebből a mostoha tesód nem részesül és az sem, hogy ő féltékeny. Mindenki a saját maga boldogságáért felelős. 16 évesen már meg kéne tudnia érteni, hogy az ő apja sem szarja a pénzt, valószínűleg ő is dolgozik, de mindenkinek mást dob ki a kerék🤷🏻‍♀️
2020. nov. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
36%

Azért vicces, hogy" szólsz neki álljon le" de azért csak jó az az Iphone gondolom arról pötyögsz

"Hiába könyörögtem, hogy had jöjjön velem a tesóm, meg mondtam, hogy akkor nem is megyek. Végül elmentem"


" borzalmas volt Párizs" képzelem akkor nem mentél volna.


Szerintem te a másik lány vagy.

2020. nov. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Savlekotő ***** válasza:
36%

Pisztollyal utaztatott? Nem akarsz nem mész..

Én se hinném hogy Párizsban szarul érezted magad. Vagy a másik lány vagy,vagy hazudsz magadnak is..

2020. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Ha hiába mondom neki, hogy álljon le, vegyen vissza, adom vissza az ajándékait, de ő továbbra is folytatja, mit tegyek? Dobjam ki az iPhone-t? A régieket mindig eladom, de ha már kapok, akkor megtartom, telefonra mondjuk nálunk senki nem sajnálja a pénzt és igen, jó. Nem Párizs volt borzalmas (hogy is lehetne?) hanem az érzés, hogy a tesóm is nagyon akart jönni, de ne jöhetett. Nem találkoztál te még apámmal, arra is rávesz, hogy a kútba ugorj, nemhogy arra, hogy elmenj Párizsba... Mellesleg az unokatesóm is már nagyon rákészült. És nem, nem vagyok a másik lány. Akit elkényeztetnem, annak nem lehet sxar érzése miatta?
2020. nov. 29. 23:36
 5/33 anonim ***** válasza:
35%

Persze... Nem kellenek a menőy luxus holmik csak hogy a mostoha ne utáljon... Aha mesélj még.


Nem fogadnál el semmit ha nem kéne.


Kuponokat akartad oda adni? Pfff nekem se kellett volna a szaros kuponod .

Ha annyira jó fej akartál volna vele lenni " mérethiba" miatt oda adtad volna neki

2020. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
39%

" de ha már kapok akkor megtartom"


Na erről van szó, jajj te szegény


Ahelyett h egyszer a esetleg a régit ha még jó a telo akkor oda adnád tesódnak vagy az újabbat oda adnád...de nem teszed.


Szerintem örömmel mentél tesó nélkül is oda.


Ha már felhoztad szívesen taliznék apáddal, azt akarom hogy rá vegyen fogadjam el az utazásokat meg a luxus kocsikat deee neeemmm akkaroom légyzszii neee.. na jó🙈🙈🙈

2020. nov. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
49%

Apádnak ő nem a gyereke semmi köze hozzá neki miért is venne bármit, miért venne neki is jegyet? Neki az apja neked a mostohafaterod ergo te alád 2 helyről is a picsád alá raknak mindent.


Ha meg ekkora pénzbeli különbségek vannak akkor nem értem mire a kérdésed... Persze h szarul esik neki kb semmit nem adsz oda ami " nem kell" mert csak nyafogsz

2020. nov. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Ha nektek ez jött le, akkor bocsi. Egy csomó mindent akartam már neki adni, nem régi, használt dolgokat, hanem teljesen újakat, nem is azért mert nem tetszettek, hanem mert oda akartam adni, de neki nem kell. Egyébként a nevelőapámmal élek, de attól még ő nem fizet nekem semmit, csak anyukám és apukám, de ebben ugyanilyen helyzetben van a tesóm is. Higgyétek el, a helyemben ti se lennétek másképp... és nem tesz boldoggá az a sok minden, amit kapok, mert különben meg a mostohatesóm, akivel akár legjobb barátok is lehetnénk, megkeserít az életem.
2020. nov. 29. 23:53
 9/33 anonim ***** válasza:
35%

Erre mondják, hogy ezt dobta a gép. Én is irigy vagyok azokra, mint pl.rád is, hogy mindent a valaguk alá tolnak fogalmuk sincs mi az, hogy küzdelem. Az a legnagyobb dilemmátok, hogy most szülcsinapcsin dubaiba vagy egyiptomba ugorjatok ki.


Más mindenért vérverejtékes munkával TALÁN eltud menni a balatonra vagy a helyi strandra.

2020. nov. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Savlekotő ***** válasza:
22%
Mivel keseríti? Párizzsal? Vagy az iponnal,a menő ruhákkal? Költözz apádhoz probléma megoldva. Mondjuk anyád is fura kő gazdag után egy csóróval. Inkább te keseríted az övét hogy látja hogy élsz te és ő hogy él.. Mozaik kaszt..
2020. nov. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!