Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Én nem akarok vele háborúzni,...

Én nem akarok vele háborúzni, de ő irigy rám? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A szüleim kiskoromban elváltak, két éve anyám összejött valaki mással, azóta össze is házasodtak. Az új férjének van egy lánya, aki nálam egy évvel fiatalabb. Az első hetekben, amikor megismertük egymást, tök jól éreztük magunkat együtt, barátok lettünk. A problémák ott kezdődtek, amikor apám először felbukkant. (Anyámnál van a felügyeleti jog, apukámhoz kéthetente hétvégén megyek.) Mindig elkényeztetett, bármit megkaptam, pedig legtöbbször nem kértem. Minden szülinapomra a legújabb iPhone, drága ruhák, cipők csak úgy, csomószor utazásokat is kaptam, nem is mindig vele mentem el ezekre, de azért sokszor igen. A lényeg, hogy amikor megtudta, hogy lesz egy húgom, azonnal nekiállt látványosan elkényeztetni. A mostohatestvérem előtt adott drága ajándékokat, stb, hogy féltékeny legyen ő is, de főleg az apja. Emiatt a lány megutált, mert ő nem kapott állandóan olyan jó ajándékokat és nem mehetett el annyi helyre. Persze mi is megyünk nyaralni négyen, de engem állandóan utaztat az apám. Szóltam már neki többször, hogy álljon le ezzel, mert miatta fog megutálni a testvérem, de ugyanúgy folytatja. Én nem dicsekszem a húgomnak ezekkel, inkább kicsit szégyellem magam, hogy ennyire el vagyok kényeztetve. De apám mindig mindent rámtukmál, hiába mondok nemet.


A legrosszabb viszonyom akkor volt a tesómmal, amikor kicsit több, mint egy éve Párizsba akartunk utazni. A húgommal akkor éppen rendeződött a viszonyom, sokat beszélgettünk. Kiderült, hogy közös álmunk Párizs. Beszéltük is, hogy akkor ősszel oda menjünk, hamár úgyis akarunk menni valahova. Erre amikor legközelebb apámhoz mentem, elmondja, hogy szeretné, ha elutaznék Párizsba, mert tudja, hogy az az álmom. Egy felnőtt unokatesómmal mennék és elvihetném egy barátnőmet. Természetesen nagyon örültem neki, de mondtam, hogy nem barátnőt szeretnék vinni, hanem a mostohatesómat. Erre azt mondja, azt nem lehet, válasszak mást. Hiába könyörögtem, hogy had jöjjön velem a tesóm, meg mondtam, hogy akkor nem is megyek. Végül elmentem az unokatesómmal és egy barátnőmmel, de borzalmas érzés volt. Mostohatesóm teljesen ki kiborult, hogy hogy tehettem ezt.


Csütörtökön apám beállított, hogy hozott nekem valamit. Egy márkás alkalmi ruha volt az és vásárlási utalványok. Látványosan odaadta és már ment is. Az utalványokat a húgomnak akartam adni, mert nekem nem kellenek, erre azt mondja, hogy neki más cucca nem kell. Azóta is alig szóltunk két szót egymáshoz.


Mit tehetnék? Nem akarom, hogy utáljon! Kérlek segítsetek!


17L



2020. nov. 29. 22:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
95%

Azért tényleg elég szar lehet a tesónak hogy se anyjától se apjától nem kap semmit extrát...


Bár apád csak így akar előtted jófej lenni, hogy elváltak. Előtte foglalkozott egyáltalán veled? Tudod a mostahád meg anyád együttes bevételét?

2020. nov. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Savlekotő ***** válasza:
73%
Utolsó lehet rá tapintott az igazságra,apád épp kilóra megvehet. Nem is nehezen,közbe éket ver közétek,mérgezett a légkör,csak ne hogy mikor tényleg kell vmi tanulmány stb beintsen neked,mivel már nem lesz haszna a pénzelésednek.. :(
2020. nov. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
84%
10 es te vagy jo fura. Vagy ink szanalmas ha azt talalod furanak hogy a no nem a penzes faszit valasztotta 🤦‍♀️ Kb te is penzert sphatsz akkor meg oda fuj a szel ahol penz vagy. Na ez a nyomorult szanalom
2020. nov. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem akarsz vele haboruzni akkor ne haboruz!

Mond el beki a helyzetedet normalisan. Beszeld meg vele hogy ezt apad direkt csinalja es nem tudsz ellene tenni semmit.

Attol o ezeket nezze el, ne ezzel foglalkozzon hanem azzal hogy ti joba legyetek. Ha ennyit nem ersz neki es hatat fordit akkor nem is baj ha nem vagytok joba.

2020. nov. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
44%
A sok megmondó ember itt
2020. nov. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
80%

Apád felhasznál anyáddal való játszmáihoz.

El mert válni tőle? Jó, akkor látványosan mutatja mennyire rosszul járt, mivel Párizsba pl. mehettetek volna hárman is, de nem, neki a "csóró" csávó kellett.

Teljesen érthető mostohatesód reakciója, hogy minden áldott alkalommal beleverik az orrát, hogy neki nem.


Hívd el valahova, és magyarázd ezt el, de előbb tisztázd le magadban is: te sem jössz ki rosszul azért ebből a helyzetből.

Illetve édesanyád nem szólt apádra, hogy ezt ne csinálja így, mert szétzilálja az új életét? Neki végképp meg kellene ezt beszélnie apáddal.

2020. nov. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
72%

Én is voltam ilyen helyzetben, hogy a szüleim miatt jobb helyzetben voltam, mint a környezetem, szóval tudom, miről beszélsz.

Igazából akkor járnál a legjobban, ha nem érdekelne mostohatesód hidd el. Nem is értem, milyen alapon irigykedik, mégis mit vár el, hogy majd a te apád neki is vesz ajándékokat? Vagy hogy azért nem fog venni neked dolgokat, nehogy őnagysága rosszul érezze magát? Mégis milyen alapon? Rakd mérlegre mit kapsz apádtól meg tőle ennyi. Az meg, hogy barátok is lehettetek volna... hidd el, túlidealizálod, ahogy bármiben sikeresebb/jobb lettél volna, ment volna az irigykedés. Ilyennel ne bánd, hogy nem lettetek barátok!

Az, hogy mit kapsz apádnak meg neked van köze hozzá senki másnak. Hogy valaki irigykedik az nem a te problémád, hanem az irigykedőé.

Jobban jársz, ha azt az embert értékeled, aki segít neked (apád), nem pedig az irigykedőknek próbálsz megfelelni (amit segítek, sose fogsz tudni).

23F

2020. nov. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
92%

Párizs pipa, ezt már megváltoztatni nem tudod. A helyedben kitalálnék közös programokat amit a húgoddal együtt éltek át. Pl. elmehetnétek kettesben túrázni, lehetne önkénteskedni másokon segíteni, ez által is közelebb kerülhetnétek egymáshoz.

Lehet butaság de az jutott eszembe apukáddal beszélhetnél, nyisson számodra egy számlát. A felesleges ajándékok helyett ott gyűjthetnéd a pénzed. Amit arra használsz fel amire igazán szeretnéd.

2020. nov. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, mindenek előtt meg kell tanulnod a "nem" szó helyes, erélyes használatát. Teljesen érthető mostohatesód neheztelése, csak gondolj bele: jajgatsz, hogy nem akarod azt, hogy apád elkényeztessen és elhalmozzon mindennel, mégis elfogadod a telót, ruhákat, utaztatást egy kis unszolásra. Ellentmondó a viselkedésed! Ez hiteltelenné tesz, főleg hogy Te is baromira jól látod: apád azért csinálja ezt, hogy nálatok feszültséget keltsen és ehhez asszisztálsz. Tehát ha rendezni szeretnéd a helyzetet, akkor a következőt kell tenned:

Primo - elutasítasz mindent, amit apád rád tuknál; a márkás mobilt, a külföldi utakat, mindent! Ne anyagi javakban akarjon szeretetet vásárolni.

Secundo - beszélsz mostohatesóddal és megígéred neki, hogy többé nem hagyod magad manipulálni apád által. De ehhez az ígéretedhez vasszigorral kell tartanod magad, mert ha ezt eljátszod, soha többé nem lesz becsületed a szemében. Tudod, egy ember egy szó.

2020. nov. 30. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
88%

"Figyi apu, kicsit úgy érzem, hogy drága cuccokat folyton közönség előtt adsz át nekem, mintha ezzel kompenzálni akarnál valamit, vagy a gazdagságod a családom orra alá dörgölni. Ebből nem igazán érzem a szeretetedet irántam, nem érzem azt, hogy rám gondolsz. Az meg hogy a mostohatesóm nem vihettem Párizsba, míg bárki mást, egyenesen szemét dolognak tartom tőled. Te mit gondolsz?"

--

Ettől még ebben a fenti szemétségében nem kellett volna asszisztálnod azzal, hogy elmész Párizsba, az a bárki, akit elvittél, az indokolatlanul nem lehetett a mostohatesód.

2020. nov. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!