Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék tenni érte?

Mit tudnék tenni érte?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végső elkeseredésemben fordulok hozzátok. Írnék előbb egy kis bevezetőt. 19 éves lány vagyok, van egy 13 éves öcsém. Államigondozottak vagyunk mindketten. ( Én már utógondozott). A helyzet a következő: 10 évig voltunk egy nevelőszülőnél, de őt sajnos 3 éve elválasztották tőlem, mert nagyon nagy gondok voltak már akkor is a magatartásával és a nevelőanyukám már nem bírta kezelni. Mióta innen elment, már a 3. nevelőszülőnél tart. Egyik helyen kivételesen nem vele volt a gond. ( Abban az esetben, a nevelőszülő volt olyan, amilyen), a másik esetben szintén a magatartása miatt került el, most megint ott tartunk, hogy a viselkedése miatt( bántja a kisebb gyerekeket, vissza beszél, letagadja amiket megtesz) mennie kell, de lakásotthonba már. Ettől viszont féltem őt, mert itt nyílván nem kap olyan nevelést amire szüksége lenne, és ami rosszabb, hogy ettől lejebb csúszna azon a bizonyos "létrán". Gondolok itt a drogra, alkoholra és a sok agresszívitásra. Magamhoz venni nem tudom sajnos, mert tanulok még. Szerintetek mit tudnék tenni érte? Mi lehet az egészre a megoldás?

2020. dec. 1. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom, beszélni már beszéltél vele. Mást semmit. Ebben a korban már magáért felel, ilyen téren.
2020. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Vidd el sétálni nyomornegyedekbe, börtönökbe, ezzel mutatva, hogy ő is ott fogja végezni, ha nem fejezi be
2020. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

En dolgoztam egy viszonylag jo otthonban. Volt ott egy ilyen kis f**** gyerek, aki ossze vissza verte a kicsiket, minden sz@rnak elhordta a neveloket ugy, hogy ott tenyleg tejben vajban volt furdetve ahhoz kepest, ahonnan jott. A gyogyszereit (amit pszichiater irt fel neki), amit a duhrohamai miatt kellett volna szednie, mindig kikopte. A szemem lattara kessel zavarta az egyik gyereket, alig allitottuk le. Aztan nagy nehezen hazakerult, de csak nehany hetre. Abba az otthonba viszont mar nem akartak visszavenni. Az otthonvezeto is mondta, hogy oda nem.

Pszichologus, de talan pszichiater segitseget kellene kerni. En az otthonokban levo pszichologusok munkajat nem tartom effektivnek. Nagyon le vannak terhelve. Probalj meg minel tobbet talalkozni vele es beszelgessetek. Mond neki, hogy miert nem jo az amiket csinal. Szerintem ha kifog egy kemenyebb otthont, akkor a nagyobbak helyre fogjak tenni! Lehet nem is art majd neki...

2020. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

a sport érdekli? ökölvívás? ott megtanulhatná korlátok között - ring!! - kieregetni az agresszióját. és még sikerei is lehetnek, ha érmeket szerez.

csak egy ötlet..

2020. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Nehéz helyzetben vagy, nem lesz egyszerű ha segíteni szeretnél. Először is ki kellene deríteni mi okozza ezt a magatartás zavart a testvérednél. Ehhez el kell jutni egy megfelelő szakemberhez pszichiáterhez, pszichológushoz. Néz utána hol van hozzátok legközelebb ilyen szakrendelő, kérj időpontot és kisérd el az öcsédet.

Gondolom kérdésed is azért tetted fel mert szereted és aggódsz érte. Biztosítsd szeretetedről és minél többet beszélges vele. Ha látja, érzi elfogadó vagy irányába ő is fog változni. Találjátok ki valamilyen közös célt amiért megéri 'dolgozni'.

Kívánom legyen kitartásod és elég erőd a testvéred segítéséhez.

2020. dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sokat

Beszélni megprobaltal már vele gondolom h megmondod h ha így csinálja javító intézetben köt ki és elszurja az egész életét.

4. alkalommal nem biztos hogy kap még egy esélyt...

2020. dec. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen beszéltem vele. Rendszeresen tartjuk a kapcsolatot. Tudja, hogy szeretem és fontos nekem. A pszichológust még nem próbáltuk, de meg lesz. Köszönöm a tanácsokat!
2020. dec. 1. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Beszélj vele! Esetleg rokon, keresztszülők nem tudják magukhoz venni?
2020. dec. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem! Senki nincs, akire számíthatnánk.
2020. dec. 1. 20:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Ez esetben mindenképp beszélj pszihológussal.
2020. dec. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!