Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Van itt olyan akinek megromlot...

Van itt olyan akinek megromlott es akar meg is szakadt a kapcsolata a testverevel?

Figyelt kérdés
Hogyan alakult igy? Hogy elitek meg?
2020. dec. 24. 23:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem az örökségemből akart kifúrni az öcsém és nővérem részben sikerült nekik ennek már 11-éve azóta nem is beszélünk . Van ilyen test-vérek is
2020. dec. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
56%

Sosem bocsájtotta meg NEKEM, hogy a szüleink engem vártak, ő meg csak becsúszott. Én vagyok a kisebbik, "Apa kicsi szeme fénye". Apánk sosem tudott hozzá kapcsolódni, mert az első két évében nem volt jelen a katonaság miatt. Aztán Apa volt olyan nagy marha, hogy ezt a szemébe is mondta.

Apa fiút akart, mindketten lányok lettünk, de én világ életemben fiús voltam, ezért szerelni tanított, mozdonyt vezetni, sok időt töltött velem, a nővérem eközben olvasott és soha nem akart jönni velünk.

Ennek az lett a következménye, hogy a nővérem engem állandóan piszkál (rám haragszik, pedig én aztán tényleg nagyon tehetek erről...), mindenben versenyezni akar velem és összejött egy pasival, aki Apánk szakasztott mása. Ő így kompenzál.

Rettentő ritkán beszélünk, de akkor is sértegetéssel szokta kezdeni a mondandóját.

Fáj, hogy felnőttként se tudunk értelmes kapcsolatot kialakítani.

2020. dec. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Hányok a tesómtól. Egy szarkavaró senkiházi. Féltestvérek vagyunk, az apánk közös. Anyám halálakor kimutatta a foga fehérjét, én akkor 10 éves voltam. Mindennél jobban vágytam volna a szeretetre, a közelségére, megbeszélni a kis "lányos" dolgokat. Ő ehelyett mindig próbált befeketíteni apánknál. Sikerült neki néhányszor. Nem nagyon beszélünk, és a lakásomra sem jöhet fel. Abszolút nem hiányzik, életem legjobb döntése volt hogy megtagadtam.
2020. dec. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem különösen rossz a helyzet, mert ikertestvérek vagyunk és egy munkahelyen dolgozunk, de lassan 3 éve nem beszélünk egymással. Próbáltuk rendezni a kapcsolatot, de van, amit nem lehet és őszintén már nem is akarom. Jobb az életem nélküle.
2020. dec. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk az egész család egy felszínes kapcsolat. Anyánk nagyon akarja hogy jóban legyünk, de minimálisra redukálom a kontaktjaink számát. Egy fontoskodó, apróságokon kiakadó, mindig neki legyen jó, mást ritkán vesz figyelembe ember, és nekem ez nem fér az értékrendembe.

Ezeregyszer próbáltam vele dűlőre jutni kisebb-nagyobb dolgokban, de dirigálni akart mindig is, irányítani az életem, követelni dolgokat, hogy "oldjam meg" úgy hogy neki legyen jó, minden amit én javaslok, h.lyeség.

Mióta család lettek, azóta szerencsére elég abszolút ez a felületes viszony. Azért is, mert a felesége brutál tahó mód nyomja nekünk a "húzzatok bele ti is a babaprojektbe!" dumát, holott már meddőségibe járunk a sikertelenség miatt (ezt elvileg tudja is, csak nem érdekli, nem tudom).

A sógornőm (férjem huga) olyan hogy nála jobb édestestvért nem is kívánhatnék. Hát ilyen az élet...

2020. dec. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
58%
Hű! Épp ezzel kapcsolatban őrlódök évek hosszú sora óta.Sosem voltunk jóban, de ezt mindig szegyennek élem meg, pedig nem vagyok fiatal. Letiltogattuk, visszajeloltük egymast, majd újra letiltas. Tebolyda. Szegény oreg anyu, belefaradt, hárit, de megis a masikat pártolja. Én kerulő uton felkoszontottem névnapjan, ahol nem vagyok tiltva.Azt mondta anyunak, ó nem latta. Pedig az engedelykeresból latnia kellett, hogy vki irt neki. Most engem viszont nem koszontott 1szot se semmit. Nem a koszontés fáj! Az egesz dolog. A rossz viszony.Nekem szegyen, fáj, és részese vagyok, hogy így alakult.Persze nem kell nem.lehet kieroszakolni, de nagy szégyenben elek hogy a testveremmel.utaljuk egymast. És anyu....ő ezzel a tudattal fog meghalni. Es majd,mi is. De hatassal van az egesz familiara a gyerekeimre kis rokonsagra is.Bocs, hogy megirtam.
2020. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!