Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért mondhat ilyet? A húgyomm...

Miért mondhat ilyet? A húgyommal több értelme van foglalkozni mint veled.

Figyelt kérdés
Nehezen megy a tanulàs tobb targyból. Megkértem Tesómat,hogy segitsen. Csak ült a kanapén. Többször szóltam neki. Megcsinalta a műszakirajzot és ezt mondta.

2021. jan. 1. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ideges volt, és rajtad vezette le.
2021. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Mert ostobának tart.
2021. jan. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Amit leírtál, az eléggé úgy hangzik, mintha azt képzelnéd, hogy neki kötelessége segítenie neked a tanulásban, ha mondjuk épp nem tanul vagy nem házimunkát végez.

Felvilágosítalak: nem kötelessége! A te iskolád, a te tantárgyaid, vagyis a te kötelességed!

Őneki pedig, ha szabadideje van, joga van csak úgy üldögélni a kanapén.

Segítséget kérni tudni kell. Nem abból az alapállásból, hogy kötelessége segíteni nekem, hanem abból, hogy előre köszönöm, ha tudna rám időt/energiát szánni.

2021. jan. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak 5 perc volt.
2021. jan. 1. 23:36
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

"A húgyommal több értelme van"


Ha problémád van a "hugyoddal" azt miért nem a wc-n intézed?!

2021. jan. 2. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem áll neki most megint elmagyarázni, amit a tanár az online oktatásban, vagy a tanórán már egyszer elmagyarázott. Ő már megcsinálta a saját háziját, neki se mondta el újra senki, lehet, hogy ő tudta magától annak idején; szóval hogy annak a tananyagnak számodra is magától értetődőnek kéne lennie, ha őneki is az volt. Meg amúgy pl lehe,t hogy nem is figyelsz órán, vagy amikor pl ő, a tesód magyaráz; pl tehát ezek a fajta emberkék; hogy beleszól az órába; hogy "Hát én ezt nem értem." És akkor kérdezi a tanár, hogy "Hol akadtál el, mit nem értesz?" És akkor rávágja, hogy az egészet. Na, ebből meg pl egyértelműen az jött le,hogy nem is próbálta megérteni. Mert akkor nem csak beleszól, amikor már a magyarázat végére; hogy "Én ezt nem értem"; hanem már a magyarázat közben is tehetett volna fel kérdéseket; és figyelt/nie kellett volna a válaszra. De szóval ilyen takarék-üzemmódra rakta ilyenkor az agyát, merthogy ez őt nem érdekli, de azután , ha tényleg nem is figyelt teljes erőbedobással, akkor meg arcátlanság már beleszólni, hogy hát ő ezt nem érti. Tehát, lehet, hogy ilyen vagy; vagy nem, csak ő ilyennek tart. Vagy amúgy pl lehet, hogy ő se érti , amit kérdezel (pl örül,hogy őneki meglett belőle a kettese, nemhogy mégegyszer átvegye, és újra megpróbálja értelmezni; megkísérelje, ha tudja, hogy ő se értette, amikor annak idején vették), vagy ők már most nem azt veszik, és tehát szal ja, amit közben már zárójelben leírtam eme addig félbehagyott mondat előtt; hogy nem akar még ebbe is a maradék energiáiból bele fektetni, újra megpróbáljon értelmezni egy olyat, ami mondjuk pl neki se ment perfektül,meg nem is lelkesedik iránta; tehát semmilyen szempontból nem ő a megfelelő ember erre. Meg ő tehát már végzett a saját feladataival, és végre kicsit pihenne; erre te meg jössz és zargatod, de lehet, hogy te nem is figyelnél rá, de lehet, hogy igen, de lehet, hogy neki már nincsen erre kapacitása; testi-lelki ereje hozzá, hogy magyarázza neked a dolgokat. pl ülésben is el lehet fáradni,mert akkor meg nem voltak megtornáztatva az izmok, meg pl ha valaki tantermek között rohangál, abban is el lehet fáradni, meg ha ő már tanult, akkor pl nemtom, talán praktikus ötlet pihentetni az idegrendszert, és/vagy az agyat. És lehet,hogy ő pl pont akkor végzett; és pont akkor kapcsolta ki magát; erre te meg jössz ezzel, hogy esetleg pl nyaggatod, hogy segítsen; de lehet,hgy szépen kérted, de akkor se feltétlenül van rá kapacitása (energiája), kedve.
2021. jan. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondta, mert bunkó.


Segíthetne, ha ő jobban tudja, de nem akart, mert

1) fáradt

2) nem volt kedve, mert szimplán lazítani akart


De ettől függetlenül ez akkor is nagyon buta beszólás volt.


Majd megvárod, hogy ő kérjen segítséget, aztán te is ezt válaszolod neki.

2021. febr. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tesód tahó. Ezért mondta.
2021. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!