Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Eladathatom-e testvéremmel a...

Eladathatom-e testvéremmel a házat?

Figyelt kérdés
3 éve lett mienk eddig bátyám lakott benne egyedül másfél éve.Most én oda nem költöznék(kevés melólehetőség van arrafelé és gyerekoromban is utáltam ott lakni)ám véget ér a párkapcsolatom úgy néz ki...3 gyerekkel gyakorlatilag nincs hova mennem.Ha eladná a tesóm a házat ki tudna fizetni engem.A fele az enyém.Felújitásokat nem csinált,nem költött rá.Úgyis túl nagy neki mondta párszor.Viszont nem akarja eladni én meg nem akarok odaköltözni.Kölcsönt se akar felvenni hogy kifizessen.Hogyan tudnék hozzájutni?
2021. jan. 8. 16:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

1. Megbeszélitek, hogy eladjátok, hogy mindketten hozzájussatok az örökségetekhez.

2. Bátyád kifizeti a te részedet, ő maradhat, te magkapod ami jár

3. Odaköltözöl

4- Bérleti díjat kérsz a bátyádtól a te házrészed használata miatt.

5. BÍrósághoz fordulsz, kéred a kényszereladást.

2021. jan. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
2021. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Közös tulajdon megszüntetését kell kérni a bíróságtól, ha semmiképpen nem megy a megállapodás. Ott végső soron értékesítik és a tulajdoni hányad arányában megosztják a vételárat köztetek.
2021. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Ez is jó , de a jogifórum pont hu hivatali emberek segítenek .
2021. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem. Bátyád nem lakik ott, te nem akarsz odaköltözni. Közösen eladnátok a házat és a bátyád "kifizetne belőle"? Ez alatt mit kell érteni? Nem a bátyád kapja az eladásért járó összeget, hanem te is, gondolom fele-fele arányban, ha jogilag ekkora részben birtokoljátok a házat.
2021. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Honnan veszed, hogy nem lakik ott?
2021. jan. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
18%
#6 Mert ezt írta: "eddig bátyám lakott benne".
2021. jan. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ott lakik bátyám most is.Másfél éve.
2021. jan. 8. 17:13
 9/17 anonim ***** válasza:
38%
Kérdező, akkor még jobban nem értem: Ha eladjátok a házat és a bátyád "kifizetne belőle", akkor ő hova menne? Különben ez esetben nem "eddig lakott benne", hanem "eddig csak ő lakott benne"... Eléggé félreérthetően lett megfogalmazva, múlt időben.
2021. jan. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
2 kisebb ház kerülne belőle ki.Ő az egyikbe,én a másikba.Ráadásul van saját lakása is azt Ő vette.Oda is mehetne.A két ingatlan 10 km-re van egymástól.A saját lakás most is üresen áll.
2021. jan. 8. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!