Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Eladathatom-e testvéremmel a...

Eladathatom-e testvéremmel a házat?

Figyelt kérdés
3 éve lett mienk eddig bátyám lakott benne egyedül másfél éve.Most én oda nem költöznék(kevés melólehetőség van arrafelé és gyerekoromban is utáltam ott lakni)ám véget ér a párkapcsolatom úgy néz ki...3 gyerekkel gyakorlatilag nincs hova mennem.Ha eladná a tesóm a házat ki tudna fizetni engem.A fele az enyém.Felújitásokat nem csinált,nem költött rá.Úgyis túl nagy neki mondta párszor.Viszont nem akarja eladni én meg nem akarok odaköltözni.Kölcsönt se akar felvenni hogy kifizessen.Hogyan tudnék hozzájutni?
2021. jan. 8. 16:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

egy lájk a 4-es mellett.


ha ellátogatsz a j o g i f o r u m . h u oldalra, azon belül a f o r u m / öröklés és családjog lapra, akkor biztosan találsz valakit aki legalább annyira kiokosít, hogy hogyan kezdjél hozzá. (Mert nyilván van megoldás, csak kicsit rá kell koncentrálni.)

2021. jan. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
El. De ha nem akarja, akkor kényszer értékesítés lesz a vége, igen alacsony áron.
2021. jan. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
44%
De ha üresen áll a saját lakása, akkor költözz oda te! Ahogy ő nem fizet neked bérleti díjat a közös házban - ugyanúgy te sem fizetnél bérleti díjat a lakásra. Így kvittek lennétek.
2021. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
19%
13: hogy költöznél be jogcím nélkül más tulajdonába? na nemár...
2021. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
68%

Hol írtam, hogy erőszakkal...???


Ajánlja fel a bátynak, hogy ilyen "csere" legyen.

2021. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
41%

#13 -mal egyetértek.

Te laksz "albérletben" az ő lakásában, ő pedig a Te félházadban.

2021. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Laylah ***** válasza:
Ha közel egyforma értékű a tesó lakása és a fél ház, akkor elcserélhetitek. Neked lesz egy lakásod, neki meg egy egész háza. De gondolom, ha azt mondta, hogy neki a ház túl nagy, akkor nem fog belemenni. Csak azt nem értem, hogy akkor miért ott lakik, miért nem a sajátjában, ha már egyszer ott áll üresen?
2021. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!