Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehet egy reggeltől estig...

Mit lehet egy reggeltől estig megállás nélkül flexelő, köszörülő, kalapáló egyszóval zajos tevékenységet folytató, részeges agresszív emberrel?

Figyelt kérdés

Adott egy kertes családi ház. Eredetileg ebben lakott nagymamám, anyám és az Ő öccse.

Később, úgy kb 25 éve anyám e ház mögé, folytatásaként épített egy másik családi házat, abban él azóta is. ( A nővérem és én már rég elköltöztük).

És e két ház közt van egy műhely ami eredetileg nem az volt , de anyám öccse kisajátitotta, műhelyt csinált belőle. Tudni kell hogy nem hivatalos lakatosműhely, feketén végez ott mindenféle munkát.

Ebben a mühelyben konkrétan reggeltől estig ( kisebb szünetekkel ) megy a flex, a hegesztő, a köszörű, iszonyatos hupogás megy. Pl hoznak egy traktort, vagy bármilyen nagy gèpet, akkor konkrétan kipakol az udvar közepére , a fűbe hogy alig lehet megkerülni. És megy a szikraeső, zug a flex, szanaszét kábelek, és ott áll napokig amit hoznak. Mikor elviszik , jön a következö.

Ha èpp nincs munkája, akkor csinál magának értelmetlen hülyeségeket, nem bír leállni. Festégszag, vaspor, vegyszerek, kábelkötegek, gépek szerteszét, amit el tudtok képzelni. Elfoglalja az udvart.

És iszik is. Sokat. Ha szólnak neki agresszív lesz, ordít, elküldi őket a.... és is szóltam neki, engem is leüvöltőtt, hogy nem az enyém a terület. Ami igaz, de hát...

Anyám már régóta szenved emiatt, nagymamám is, Ő 92 éves már menni alig bír. A szomszédokról hallomásból tudom, hogy nekik is fogy a türelmük.

Évek alatt próbálták szép szóval, voltak veszekedések, semmi sem használ.

Anyám ablaka az udvarra néz reggel kalapálásra ébred, hallgatja a gépeket évek ota nem tudott egy jot pihenni. Délután meg a részeges haverokat hallgatja mert azok is átjárnak. Este megnézne egy műsort- idul a csiszoló. Stb...

Az évek könyörgései veszekedések után eljutott oda, hogy hivatalos utra tereli a dolgot. Nehéz ez neki mert azt is nehezen bírná a lelkiismerete, ha az öccsének rosszat tenne. Ő nagyon lelkis típus. De már nem bírja tovább.

Ti mit tennètek?



2021. jan. 19. 17:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
80%

Mit szólsz bele? Nyilvánvalóan DOLGOZIK, és nem, nem piál, mert akkor már halomra vágta volna magát, vagy nem lenne keze-lába.


Törődj a saját dolgoddal, kérdező, ne mást bhogass.

2021. jan. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
75%

Én is azt látom, hogy van egy szorgalmas lakatos, aki agglegényként az édesanyjával lakik együtt falun, és ezen a telken berendezett egy lakatosműhelyt és ott dolgozik reggeltől estig.

És azon a telken egy másik házban lakik a másik testvér, aki akkor ébredezik, amikor a lakatos MÁR dolgozik, este meg tévézik, amikor a lakatos MÉG dolgozik.


A kérdező kérdése: "Ti mit tennétek?"


Nos, kérdező, anyukád helyében én példát vennék a szorgalmas testvéremről, és akkor kelnék, akkor feküdnék, amikor ő, és reggeltől estig dolgoznék én is.

Falusi házaknál jó nagy kertek vannak, tavasztól őszig lehet ott dolgozni eleget. És ha intenzíven műveli az ember a kertet, akkor rengeteget lehet befőzni, mélyhűtőbe eltenni, és sokkal kevesebbet kell boltban pénzért megvenni. Ha még állatot is tart (akár csak 5 tyúkot tojás miatt) még inkább lesz elfoglaltsága és még kevesebbet fog költeni élelmiszerre.

Ha meg vasárnaponként ő főzne az édesanyjára és a testvérére, és együtt ebédelnének, akkor a fehér asztal mellett még meg is tudnának békülni.

És akivel megvan a jó viszony, talán könnyebb is udvarias hangon megkérni, hogy a legzavaróbb dolgokat próbálja máskor, máshogy csinálni.

2021. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Hát, már a gyakori.hu sem a régi. 😀

Az eddigi, építő jellegű hozzászólásokat köszönöm, a szitkozódóknak pedig ha megengeditek, tegyünk rendbe pár igaztalan állítást.

Én úgy gondolom Ti sem így állnátok hozzá, ahogy itt írjátok, ha konkrétan ebben élnétek. Tehát mégegyszer: az udaron ( NEM a kert hátsó részében), hanem az udvar közepén van szanaszét szorva minden. Pl vinnétek a ház mellett, a járdán öregy anyukátoknak enni valot, és ezen kellene botladozni végig, kábelekre figyelni, és a részeg ordítást hallgatni, hogy miért jön erre? Volt hogy meg is lökdöste. Mégis merre menjen? Az a jarda....

Az hogy “szorgalmas hagyjátok dolgozni, 25 éve bezzeg nem zavar stb “ szintén el lett ferdítve.

25 éve a ház épült hátul. Akkoriban még volt munkahelye anyám öccsének , tehát délután csinálta napi pár órát. Az még mondjuk rendben is van.

De pár éve kirúgták mert ivott melóban többször is, részegen ment be, és volt tettlegessége is. Megunták, kirugták.

Azota van itthon.

Hogy ezzel pénzt keres, az nagyjából rendben van, csak a bibi az hogy azt a pénzt elissza, eldohányozza, meg a gépeire költi és ennyi. Semmi több. Erre értettem, ha lenne haszna... de nincs.

Hogy anyám legyen szorgalmasabb, ne feküdjön dologidőben, stb azt meg egyenesen kikérem magamnak. Egyedülállóként két kicsi gyerekkel felépített egy házat, telekre már nem volt pénze így is hosszú évekig fizette a törlesztést, és előteremtett nekünk mindent.

Nem arról van szó hogy tizig hentereg! csinàlja a kertet, a házimunkát, megföz mamának is. Nagybátyámtól a mama nem kap semmit csak uralkodást leugatást. Könyörög neki évek óta, hogy ne csináljon kuplerájt az udvarból, de mindíg le van orditva.

Ti mit szólnátok ha minden áldott reggel a nyitott ablakon jönne be a füst, vagy vegyszerszag, vagy éppen a kalapálás hangja? Hogy nem tudtok kiülni a kertbe mert a részeg haverjainak a hőbörgését halljátok. Hogy öregkorotokra nincs nyugalmatok? Hogy már fáj a fejetek a folyamatos géphangoktól, olyan mintha egy gyárban laknátok? Ha évek ota nem tudtok egy jot pihenni, és ha szóltok akkor meg vagytok lökdösve le vagytok kiabálva?! Hogy előre akartok menni anyukátokhoz, és estek keltek a vasak közt a JÁRDÁN, vagy épp az ajtón kizúdúló szikraeső pont eltalál titeket?

Én ugy gondolom egy közös területen, tehát járda, lakóház ablaka alatti rész, füves terület, senki sem végezhet olyan tevékenységet, amivel másokat zavar, márpedig ez nemhogy zavaró hanem téboly. Ezt max egy hátsó területen, mindenki beleegyezését kérve, merthogy mint emlitettem már a szomszédok is erősen zúgolódnak. Tavaly nem tudtak kerti partit rendezni emiatt.

Nyáron a tesóm gyereke mezítláb ment, és a talpát össze vagdosta a járdán heverő fémreszelék. Mondom, a járdán, ahol emberek közlekednek! Mikor számonkérték, az volt a válasza, hogy minek mászkál munka területen? MUNKATERÜLET?? Halló, az járda! Sok ilyen történt, beszélni nem lehet vele, folyton ittas, agressziv.

És az évek könyörgése , illetve agresszió elviselése után arra jutottak hogy hivatalos utra terelik a dolgot. Nem szemétkedésből, hanem mert nem látnak más kiutat.

Én valahol meg tudom érteni.....

Azt hiszem reagáltam mindenre.

A továbbiakban a kötekedő, cinikus kommenteket figyelmen kívü hagyom. Az építö jellegü hozzászólásokat pedig tisztelettel megköszönöm!

2021. jan. 20. 14:15
 24/26 A kérdező kommentje:

Illetve amit még elfeledtem irni, nem megbízója van, hanem a környékbeliek járnak oda, mert tudják hogy piáért, meg aprópénzért akármit megcsinál. Van hogy napokig áll egy gép a bejárati ajtó előtt a füvön, mert csak ott fér el... aztán elviszik jön egy darálógép... azt elviszik utána vasanyag kupacban. Évek óta vastelep az udvar....

A ház körül csak alig alig csinál valamit, a vasmunka a megszállottsága, és mondom vagy piáért pl pár kaniszter bor, vagy párezer forint de messze nem annyi mint amennyi a normál ár. Amit szépen eliszik napról napra él. És tudják hogy ilyen hülye, ki is használják.

És ez minden áldott nap megy... tehát így ennek semmi értelme, ez nem rendes munka amit dícsérni kéne...

2021. jan. 20. 14:38
 25/26 anonim ***** válasza:
48%

"Hogy ezzel pénzt keres, az nagyjából rendben van, csak a bibi az hogy azt a pénzt elissza, eldohányozza, meg a gépeire költi és ennyi. Semmi több. Erre értettem, ha lenne haszna... de nincs."

"és mondom vagy piáért pl pár kaniszter bor, vagy párezer forint de messze nem annyi mint amennyi a normál ár."


Te egy kimondottan pénzéhes nőszemély lehetsz, ráadásul te akarod megmondani neki, hogy mennyit kérjen el a munkáiért, és azt is, hogy mikre költheti.

A tetejében még ott sem laksz, de távolról is beleavatkoznál mások életébe.

Szánalmas vagy.

2021. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
17-es vagyok. Nem kell ennyire azért szegény kérdezőbe se beleállni. Nem vagyunk tisztában a helyzettel,csak pár mondatban leírva kaptuk meg a helyzet leírását és azt is valamilyen érzelem által fűtve. Bár én is egy kissé eltúlzottnak érzem a helyzetet, de azért nem kell a fejét venni. Nem egy kényelmes helyzet már csak ha a fele is igaz. Az alkoholistákkal nehéz megértetni hogy amit csinálnak az nem jó mondom ezt tapasztalatból hisz nekem alkoholista szülőm van, nem annyira agresszív mint az itt leírt személy, de a trehánysága komoly gondokat tud okozni. Rendkívül károsak tudnak lenni magukra és környezetükre és ha még ezt ők maguk tapasztalják is akkor se fogadják el, hisz a megoldás az lenne hogy leállnak a piával,de mivel függők így ere nagyon ritkán képesek. Őszintén szólva nem nagyon lehet őket leállítha hacsak nem akarják azt elszántan maguk is. Megpróbálhatol vele valahogy jogilag kibaszni(feljelented mert feketén dolgozik), de az nem fogja megoldani a problémát, ugyanis attól még fog inni, nem lesz figyelmes másokra,továbbra is agresszív lesz. Sőt még valószínűelg a düh levezetésének a célkeresztjébe is kerülsz. Bár azt továbbra se értem, hogy ha egy ekkora alkesz aki egész nap fizikai munkát végez, hogyan nem sérült még meg komolyan és hogyan tud felkelni hajnalban és késő éjszakáig dolgozni. Mikor pihen? Hisz a fizikai munka és a folyamatos alkohol megkívánja a pihenést. Illetve azt elárulnád hogy mennyit iszik napont?
2021. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!