Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem normális a tesóm! Ma...

Nem normális a tesóm! Ma például mikor elkértem a töltőt hozzam vágta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, hogy nálatok is így van e a családban, de nálunk úgy van, hogy van egy 12-13 éves tesóm aki nem normális.

Mondok ra példákat:

-szüleimmel is nagyon csúnyán tud beszélni ahogy velem is

-vannak olyan pillanatok, amikor teljesen jóban vagyunk és vannak olyan pillanatok amikor teljesen rosszban.

-egyik percben ilyen a személyisége a másikban olyan.

-szó nélkül be megy a szobámba és elveszi a cuccaimat, és mikor Anyaékkal számon kérjük őt akkor letagadja. Majd tudom hogy nála van és meg is keresem és meg is lesz és meg akkor is letagadja

-Ha valami pl nem tetszik neki akkor elkezd hisztizni

-volt pl olyan, hogy teljesen bekattan mert elkezdtünk valami apróságon veszekedni azt egy széket rám dobott

-Mivel ugye őt még anya ,,fekteti le’’ magyarán ott van vele 5 percig és beszélgetnek, ezért vannak olyan napok, hogy késő van és anya már menne lefeküdni. De ő elkezd hisztizni, hogy ne menjen ki anya a szobájából, mert o meg beszélgetni akar vele azt utána egy óráig megy a hiszti

-múltkor pl az egyik korom lakkomat törte szét és úgy ott hagyta a földön és elment haverkodni.

-ha pl én ülök a nagy kanapén és telefonozok azt elkéri a helyet, akkor én azt mondom hogy nem, akkor elkezd kiturni, mert elvárja hogy egyből felálljak

És ha azt mondom hogy egy perc mert ebből a könyvből befejezem ezt a sort, akkor meg fogja a katonát és leránt a kanapérol

És ha én kérem el akkor mondja hogy nem és ha én tűröm ki akkor a nyakamat akarja kitörni


MA pl az volt (emiatt is írok) hogy ugye 6 db töltő fejünk van

3- anya apa én

És a tesomnal 3 db volt.

Így elkértek tőle, mert kellett föntre. Szépen kertem, de ő elkezdett hisztizni, és oda vagta a töltőt hozzám, ami majd nem szét törött.


Szerintetek mit tegyek?


Előre köszönöm a választ <3

Légyszi normálisakat válaszoljatok



2021. márc. 24. 13:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

Hú, hát nem tudom hogy magyarázzam el, erre én akkor jöttem rá, amikor a kutyusomat tanítgattam anno, hogy ha kérem hogy üljön le, de nem vagyok benne biztos, hogy megteszi, akkor tényleg nem biztos. De ha jelzem hogy üljön le, és tudom hogy megteszi, akkor nincs kérdés. És láss csodát, gyerekeknél is működik xd

Bízz magadban, húzd ki a hátad, és gondolj arra, hogy nem nehezebb mint eldobni egy papírrepülőt: ha kellő hited van ahhoz, hogy lendülettel dobd el, csak akkor fog repülni.

2021. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Köszi ❤️❤️
2021. márc. 24. 14:22
 13/29 anonim válasza:
91%
a 4. válaszolónak igaza van. nem ártana neki egy pofon. talán észhez térítené, mert nem normális a viselkedése. kitartást!
2021. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
91%
A leírtak alapján én is a pofonra szavazok ilyen esetben (tehát ha elkezd téged bántani). Lehet, hogy a következőnél már meggondolja.
2021. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem a pofontól csak még dacosabb lesz, benne most nagy vihar tombol, neki rosszabb sajnos, mint nektek :(

Ja, és köszi, Kérdező! 🥰

#3

2021. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
30%
Valószínűleg ez a kamaszkor. Túl sok mindent nem tudtok tenni, csak elviselni. Illetve a szüleidnek kellene rá szólni, nem neked.
2021. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Nálunk a pofon nem segít, mert még hisztisebb lesz.

16: a szüleim is ra szoktak szólni, de nem segít. Nem egyszer hallom, hogy veszekednek

A tesom mániája a vissza beszélés.

2021. márc. 24. 14:48
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, is el lett kényeztetve. Plusz még az is rá tehet egy lapáttal, hogy most kezd kamaszodni. Tesóm is ilyen volt. Aztán besokaltak, kapott tőlem 1-2 pofont és mellette még kiabáltam is vele. 😅 Tudom, hogy nem hangzik szépen, hogy így viselkedtem vele, de jó okom volt rá nekem is. Mindig a szülőkhöz szaladt sírva, de a 2.pofonnál már 2x elgondolkozott, hogy csinálja-e... Ha nem vagy a pofon híve, akkor próbáld meg jól lekiabálni. Mást nem tudsz, mert a kamasz kor eltarthat, addig amíg 18-19 éves nem lesz...főleg, hogy el van kényeztetve és még rosszabb..

Addig is kitartást <3

2021. márc. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%
12 éves tesóm ugyanígy viselkedett, mégis teljesen normális felnőtt lett belőle, kinőtte a hisztimizérát. 12 éves unokatesóim szintén, vendégségben képesek voltak egymnás haját tépni, mégis értelmesek lettek. Azért ne legyünk előítéletesek egy tinivel szemben.
2021. márc. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
59%

19 vagyok.

Hozzátenném, lehetett volna őket ütni, de mégsem tettük. Kinőtték a hülyeséget más módszerekkel is.

2021. márc. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!