Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem normális a tesóm! Ma...

Nem normális a tesóm! Ma például mikor elkértem a töltőt hozzam vágta. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, hogy nálatok is így van e a családban, de nálunk úgy van, hogy van egy 12-13 éves tesóm aki nem normális.

Mondok ra példákat:

-szüleimmel is nagyon csúnyán tud beszélni ahogy velem is

-vannak olyan pillanatok, amikor teljesen jóban vagyunk és vannak olyan pillanatok amikor teljesen rosszban.

-egyik percben ilyen a személyisége a másikban olyan.

-szó nélkül be megy a szobámba és elveszi a cuccaimat, és mikor Anyaékkal számon kérjük őt akkor letagadja. Majd tudom hogy nála van és meg is keresem és meg is lesz és meg akkor is letagadja

-Ha valami pl nem tetszik neki akkor elkezd hisztizni

-volt pl olyan, hogy teljesen bekattan mert elkezdtünk valami apróságon veszekedni azt egy széket rám dobott

-Mivel ugye őt még anya ,,fekteti le’’ magyarán ott van vele 5 percig és beszélgetnek, ezért vannak olyan napok, hogy késő van és anya már menne lefeküdni. De ő elkezd hisztizni, hogy ne menjen ki anya a szobájából, mert o meg beszélgetni akar vele azt utána egy óráig megy a hiszti

-múltkor pl az egyik korom lakkomat törte szét és úgy ott hagyta a földön és elment haverkodni.

-ha pl én ülök a nagy kanapén és telefonozok azt elkéri a helyet, akkor én azt mondom hogy nem, akkor elkezd kiturni, mert elvárja hogy egyből felálljak

És ha azt mondom hogy egy perc mert ebből a könyvből befejezem ezt a sort, akkor meg fogja a katonát és leránt a kanapérol

És ha én kérem el akkor mondja hogy nem és ha én tűröm ki akkor a nyakamat akarja kitörni


MA pl az volt (emiatt is írok) hogy ugye 6 db töltő fejünk van

3- anya apa én

És a tesomnal 3 db volt.

Így elkértek tőle, mert kellett föntre. Szépen kertem, de ő elkezdett hisztizni, és oda vagta a töltőt hozzám, ami majd nem szét törött.


Szerintetek mit tegyek?


Előre köszönöm a választ <3

Légyszi normálisakat válaszoljatok



2021. márc. 24. 13:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
92%
Hát már ne is haragudj 19, ha az én öcsém tépne a hajamba olyat lekevernék neki, hogy a fal adja a másikat, felőlem hisztizhetne utána reggelig is. Azért álljon már meg a menet. Nem azt mondom, hogy agyba-főbe kell verni a gyereket, de van egy határ! Kérdező, hisztizne, ha adnál neki egyet? Hát hisztizzen, van ideje.
2021. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
25%

"Hát már ne is haragudj 19, ha az én öcsém tépne a hajamba olyat lekevernék neki, hogy a fal adja a másikat, felőlem hisztizhetne utána reggelig is."


Na bass*am meg az anyámat de tényleg, nem ezt mondtam? :D Én is harcoltam a testvéremmel, a rokonságban minden gyerek egy idi*ta volt 12 évesen, ütötték verték egymást, ahol érték. De a szülők sose verték őket, minket sem vertek meg, pofonokat sem kaptunk. Pedig volt ám hajtépés, szobába bejárkálás, egymás kirúgása a fotelből.

Mégis mind jó testvérekké váltunk, és egyenes emberekké. Egyikünkből sem lett beképzelt majom, vagy pszichopata.

2021. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
31%

Valószínűleg kamaszodik, vagy hirtelen hangulatváltozásai vannak, nem biztos, hogy veled van baja.

Mindenesetre én azt javaslom: amikor rájön az ilyen viselkedés, mondd azt neki: "figyelj ide, én nem bántottalak, eljöhet az idő, amikor csak ketten leszünk mi egymásnak, inkább szeressük egymást, minthogy bántsuk".

2021. márc. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként amikor téged a kanapéról rugdos le, vagy dobálózik, akkor a szüleid hol vannak? Miért utólag veszekednek vele, miért nem akkor, amikor éppen csinálja? Talán még meggátolhatnák ebben. Tőlem már az első alkalommal, mikor ilyet csinált ha nem pofont, de olyan leteremtést kapott volna, hogy egy hétig hozzám se szól. Hát nehogy már azt higgye, hogy majd isten mellett fogjátok említeni!
2021. márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

24:

A szüleim ilyenkor dolgoztak és nem voltak otthon

Igen megütöm, de ő elkezd vissza ütni és kisebb nagyobb verekedés lesz belőle. Így nálam az ütés nem használ.

Anya is sokszor mondta, hogy üssék vissza és ne hagyjam magamat, de nem működik.

Ha szép szóval megkérem, hogy ne akkor se hallgat rám, ha leüvöltöm a fejét, akkor az csak elmegy a feje mellett.


De a kedvencem, ha itt van az egyik barátnője akkor jön a felvágás a barátnője előtt. És akkor úgy beszél velem mintha csak egy csicska lennék. Volt már rá példa, hogy hülyének szólított a barátnője előtt. Azt anya le is cseszte de nem izgatta.

Megkérdezni tőlem valamit olyankor és egyből rávágja ő hogy nem és szia elmegy.

2021. márc. 24. 17:10
 26/29 A kérdező kommentje:

*megkérdez tőlem olyankor valamit, meg se várja, hogy válaszoljak és egyből rávágja hogy

nem? Oké szia

És kimegy a szobámból, miközben lehet hogy igent mondtam neki azt ordít hatok egésznap nem jön válasz.

2021. márc. 24. 17:12
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Jaj drágám, alapszabály hogy oda üss ahol fáj. Találd meg hogy mivel tudod a legjobban megbántani és ha legközelebb szemétkedik veled akkor azzal szégyenítsd meg.
2021. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, senki se mondta, hogy verd agyba főbe, csak, hogy egy makarenkói pofon olykor csodákra képes. Tévhit, hogy mindenért pofozni kell, erről szól, hanem arról, hogy a legváratlanabb pillanatban elcsattanjon egy saller.
2021. márc. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem semmit nem érne a kérdező a pofonokkal. A végén még a szülei őt büntetnék meg...
2021. márc. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!