Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek ebben az esteben...

Mit tennétek ebben az esteben (testvér miatt nem tudok aludni)?

Figyelt kérdés

A testvérem éjjeli bagoly, van hogy éjfélkor megy el fürdeni, aztán hajnali egykor nekiáll hajat szárítani. Én ilyenkor már próbélnék aludni, hogy kialudjam magam másnapra, de mivel a szobám a fürdőszoba és az ő szobája között van, ráadásul az ágyamat és a kádat csak egy fal választja el, mindig hallom ahogy megengedi a vizet, pakolászik a kádban. Utána átmegy a szobájába hajat szárítani, ami szintén hosszadalmas és hangos. Én 11 körül lefekszem (legkésőbb), de nem tudok elaludni majdhogynem 1-ig, mert ő még mászkál, hangosan ajtókat nyitogat stb. Nekem 8-kor kell kelnem, neki sokkal kevesebb online órája van és még most is alszik (1O óra van). Ez zavar a legjobban, hogy ő nyugodtan zavar másokat éjszaka, de aztán békésen alszik egész délelőtt. Hiába kérem meg, hogy a hangos tevékenységeit korábban intézze, mindig azt mondja, hogy ő korábban nem ér rá. Meg amúgy is, mivel ilyen sokáig alszik, még éjfélkor is akkora energiája van hogy nyilván nem tud korábban aludni.


Ti mit tennétek? Hetek óta nem tudok rendesen aludni és nem tudom mi lenne a megoldás.



2021. márc. 26. 09:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Reggel ugyanezt tenném, amikor alszik.
2021. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy ő nem kel fel erre, nem tudom miből van az alvókája de őt nem zavarja ilyesmi, főleg hogy a fürdő messzebb van tőle.
2021. márc. 26. 10:06
 3/28 anonim ***** válasza:
68%
Hallgass akkor hangosan zenét :)
2021. márc. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
76%
Esetleg ha átrendeznéd a szobád? A nagy szekrények mennének a furdoszobai falra, azok nagyjából megfogják a hangot
2021. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
sajnos csak ott fér el az ágyam, sehol máshol
2021. márc. 26. 10:16
 6/28 anonim ***** válasza:
23%

Az én párom is éjszakai bagoly, simán fürdik éjfélkor is, mászkál, kaját készít.

A barátokkal beszélget (a gyerekeik miatt jobb sokuknak, miután már elaludtak), stb.


És? Bemegyek a szobába, becsukom az ajtót és alszok. Nagy ügy, sokszor arra sem ébredek fel, hogy bejön a szobába és még molyol ott is a pizsamával.

2021. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan helyek, ahol a füledről mintát véve legyártanak egy füldugót. Ekkor viszont olyan napi rutint érdemes kialakítani, hogy automatikusan felébredj fix időpontban, vagy valamilyen rezgő ébresztőóra kell (vannak ilyenek).
2021. márc. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
6-os, tudod nem minden ember egyforma. Azért, mer te tudsz zajban aludni, más még nem.
2021. márc. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
amúgyis rezgő órára kelek, szóval azzal nincs baj. Sajnos most ki tudja meddig nincsenek nyitva az ilyen helyek, de majd megnézem
2021. márc. 26. 10:23
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg cseréljetek szobát.
2021. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!