Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tennétek ebben az esteben...

Mit tennétek ebben az esteben (testvér miatt nem tudok aludni)?

Figyelt kérdés

A testvérem éjjeli bagoly, van hogy éjfélkor megy el fürdeni, aztán hajnali egykor nekiáll hajat szárítani. Én ilyenkor már próbélnék aludni, hogy kialudjam magam másnapra, de mivel a szobám a fürdőszoba és az ő szobája között van, ráadásul az ágyamat és a kádat csak egy fal választja el, mindig hallom ahogy megengedi a vizet, pakolászik a kádban. Utána átmegy a szobájába hajat szárítani, ami szintén hosszadalmas és hangos. Én 11 körül lefekszem (legkésőbb), de nem tudok elaludni majdhogynem 1-ig, mert ő még mászkál, hangosan ajtókat nyitogat stb. Nekem 8-kor kell kelnem, neki sokkal kevesebb online órája van és még most is alszik (1O óra van). Ez zavar a legjobban, hogy ő nyugodtan zavar másokat éjszaka, de aztán békésen alszik egész délelőtt. Hiába kérem meg, hogy a hangos tevékenységeit korábban intézze, mindig azt mondja, hogy ő korábban nem ér rá. Meg amúgy is, mivel ilyen sokáig alszik, még éjfélkor is akkora energiája van hogy nyilván nem tud korábban aludni.


Ti mit tennétek? Hetek óta nem tudok rendesen aludni és nem tudom mi lenne a megoldás.



2021. márc. 26. 09:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%

Nem egészen értem az "éjjeli bagoly" témát, attól, hoyg valaki nem megy este korán aludni, még meg tudna zuhanyozni, hajat szárítani korábban is, és akkor nem zavarna senkit.

Aki ennyire nem képes, az egyszerüen csak tapintatlan valaki, nincs tekintettel másokra.

A szobacsere jó ötlet lehet.

2021. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
sajnos az ágyam nem fér be az ő szobájába, plusz biztosan nem akarna ő a fürdő mellé költözni ha neki most jó
2021. márc. 26. 10:30
 13/28 anonim ***** válasza:
36%

A patikák nyitva vannak, bármelyikben kapsz füldugót.

Végszükség esetén arclemosó párnát szészedsz, a felét nedvesen összesodorva csinálsz magadnak füldugót.

2021. márc. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
füldugó + alvószemmaszk
2021. márc. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Üljetek le a szüleitekkel és beszéljétek át. Kompromisszum megoldás kell, ezt nélkülük nehezen fogjátok megoldani. A legjobb lenne ha "korlátozást" vezetnétek be, mondjuk 23:00ig be kell fejezni a zuhanyzást, stb. Szüleiteket nem zavarja hogy éjjel hangoskodik? Amugy hány évesek vagytok?
2021. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
A sima füldugó nem működik nálam, már próbáltam, ezért gondoltam jó ötletnek az egyedi füldugót.
2021. márc. 26. 10:42
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

mit értesz "sima" füldugó alatt?


Nekem utazáshoz (tengerentúli hosszú repülőutakhoz) van munkavédelmi füldugóm - még akkor is jól alszom, ha a turbina mellett van az ülésem...

2021. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
65%
Te mikor végzel a feladataiddal? Nem lenne esetleg megoldás az, hogy te hamarabb elmész aludni, még mielőtt elkezdene kotorászni? Ha ő nem alkalmazkodik, sajnos neked kell
2021. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vágjátok ki az ágyból. Beszéld meg szüleiddel, hogy ha már a te szobádon keresztül kell mászkálnia, akkor legyen egy napirend, amihez neki is alkalmazkodnia kell. Persze, hogy nem fáradt, ha tízig alszik, keltsétek fel korábban, majd hamarabb fáradt lesz. Genyóságnak hangzik, de az együttélésnek vannak szabályai. Vagy cseréljetek szobát, és legyen kisebb ágyad, vagy viseld el, vagy próbáld meg elérni, hogy hamarabb lefeküdjön. Ez a három lehetőséged van.
2021. márc. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyitva vannak olyan helyek, ahol egyénileg füldugót készítenek számodra.

Időpontot kell kérni.

Zajvédő füldugót kérj.

Nem tudom hol laksz, de ilyen hely pl. a Microsonic ahol tudsz csináltatni, vagy helyi audiológián érdeklődj, hogy ilyet szeretnél és hol lehet.

2021. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!