Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi köze a magánéletemhez? Mi...

Mi köze a magánéletemhez? Mi a baja?

Figyelt kérdés

43 éves nő vagyok, eddig egyedül éltem. A húgom, aki nyolc évvel fiatalabb, tavaly vált el és nincs hova költözzön, sajnos elég rossz anyagi helyzetben van. Megbeszéltük hogy hozzám költözik, a telkemen két ház van, egy kisebb és egy jóval nagyobb, ő a kisebbet választotta (4 szoba, konyha, stb). Van két fia, ikrek. Nagyon jó így, megvagyunk. Mondtam hogy maradjanak akár örökre is, legalább nem kell eladjam a másik házat, nem kell kettévágni a telket.

Minden rendben is volt, amíg nem kezdett el kötözködni. Mivel nagyon rég (18 éve) elváltam, a magam útját járom. Egyetemi szerelem volt az, rossz döntés volt hogy megházasodtunk, nem állta ki a próbát a kapcsolatunk. Viszont nem akartam többet férjhez menni. Van hogy nem jöttem haza éjszakára, volt hogy hozzám jött a jelenlegi barátom vagy tavaly alkalmi partner. És kezdi folyton, hogy milyen példát látnak a gyerekek, meg hogy erkölcstelen hogy házasságon kívül élek némi életet, stb. Nem vagyok prosti, ügyvéd vagyok. És szeretem a szabad életét, nem érzem rossznak, hogy ismerkedek, kapcsolatom lesz, stb. Viszont ő egyre intenzívebben kezdi felhozni a gyermekeket hogy "jaj istenem, azt látják hogy a nagynéni egyéjszakás kalandokba vesz részt"...

És komolyan elgondolkodtam rajta hogy megmondjam, ha nem tetszik, menjen el. Csak sajnálom szegényt, inkább még szeretném ezt vele beszélni... Esetleg mit mondjak hogy megértése, ez az én életem és nincs köze hozzá...?



2021. márc. 31. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így: ez az én életem, én döntésem, hogy azt hogyan élem. Nagyon szívesen látlak itt, de légyszives az életembe ne szólj bele, mert én se teszem ezt a tieddel.

Sajnos muszáj meghúzni a határt, mert a fejedre fog nőni.

2021. márc. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
8%

Abban igaza van, hogy ha már elég nagyok a gyerekek ahhoz, hogy megértsék, az egyéjszakázás rossz példa. Inkább te menjél el a pasihoz ilyenkor, vagy menjetek szállodába.

A többiben neked adok igazat.

2021. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2

Nem mindig jövök haza, de most már engedje meg a világ, nem fogok bujkálni... A saját házamba azt fogadok akit csak akarok.

A mai fiatalok pedig szerintem többet tudnak az egyejszakás kalandokról, mint én és a húgom együtt véve. A gyerekei 14 évesek.

2021. márc. 31. 12:23
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Először próbálnám szépen megkérni, hogy ne avatkozzon az életembe. Ha másodjára is felhozná ezt, akkor közölném vele, hogy ha szerinte a gyerekeire rossz hatással van az életmódom, akkor mindenkinek az lesz a legjobb ha szépen kiköltöznek az ingyen házból, és elmennek albérletbe.
2021. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy a másodikra hallgass! Majd persze, te fogsz bújkálni, nehogy megsértsd a potyaleső testvéred gyerekeit. Az eszem megáll.
2021. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5

Igen,igazad van. Azért annyiban nem, hogy nem potyaleső mert nem kérte hanem én hívtam és teljes mértékben ő tartja fent azt a házat, ő fizeti a számláit, tehát én csak a lakást adtam.

2021. márc. 31. 12:28
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

"csak a lakást adtam"


Az albérlet ára a legnagyobb költség manapság, tehát spórol egy jó 100-120 ezer forintot rajtad, arról nem is beszélve, hogy te is eladhatnád/kiadhatnád. Ha ennyire zavarná, és nem lenne potyaleső, akkor megmondta volna, hogy figyelj Andi,/Kati stb, köszönöm, hogy vendégül láttál eddig, te úgy határoztam, hogy elköltözünk. Nem az, hogy ő akar szabályokat lefektetni.

2021. márc. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen igazad van, szerintem az o prudsege az, ami art a gyerekeknek, nem a te eletmodod.
2021. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7

Kiadni nem adnám ki, hogy idegenek lakjanak a telken, eddig is üresen állt. Valamennyire örvendek is neki, hogy lakik ott valaki, tehát ez nem probléma.

Viszont igen, az lehet hogy ő akarja hozni a szabályokat...

2021. márc. 31. 12:36
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmiféleképpen ne te alkalmazkodj máshoz a saját otthonodban.

Mond meg neki, hogy két lehetősége van.

1. Megengeded neki, hogy kerítést húzzon, sövényt ültessen a két ház közé, hogy teljes külön életet tudjatok élni. Egyáltalán ne lássatok bele a másikéba.

2. Elköltözhet.

Plusz egy. Maradhat minden így, de egy szóval sem szól bele az életedbe.

2021. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!