Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mi köze a magánéletemhez? Mi...

Mi köze a magánéletemhez? Mi a baja?

Figyelt kérdés

43 éves nő vagyok, eddig egyedül éltem. A húgom, aki nyolc évvel fiatalabb, tavaly vált el és nincs hova költözzön, sajnos elég rossz anyagi helyzetben van. Megbeszéltük hogy hozzám költözik, a telkemen két ház van, egy kisebb és egy jóval nagyobb, ő a kisebbet választotta (4 szoba, konyha, stb). Van két fia, ikrek. Nagyon jó így, megvagyunk. Mondtam hogy maradjanak akár örökre is, legalább nem kell eladjam a másik házat, nem kell kettévágni a telket.

Minden rendben is volt, amíg nem kezdett el kötözködni. Mivel nagyon rég (18 éve) elváltam, a magam útját járom. Egyetemi szerelem volt az, rossz döntés volt hogy megházasodtunk, nem állta ki a próbát a kapcsolatunk. Viszont nem akartam többet férjhez menni. Van hogy nem jöttem haza éjszakára, volt hogy hozzám jött a jelenlegi barátom vagy tavaly alkalmi partner. És kezdi folyton, hogy milyen példát látnak a gyerekek, meg hogy erkölcstelen hogy házasságon kívül élek némi életet, stb. Nem vagyok prosti, ügyvéd vagyok. És szeretem a szabad életét, nem érzem rossznak, hogy ismerkedek, kapcsolatom lesz, stb. Viszont ő egyre intenzívebben kezdi felhozni a gyermekeket hogy "jaj istenem, azt látják hogy a nagynéni egyéjszakás kalandokba vesz részt"...

És komolyan elgondolkodtam rajta hogy megmondjam, ha nem tetszik, menjen el. Csak sajnálom szegényt, inkább még szeretném ezt vele beszélni... Esetleg mit mondjak hogy megértése, ez az én életem és nincs köze hozzá...?



2021. márc. 31. 12:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell sem sövény sem kerítés. Neked így tetszik hogy egyben van a telek és a két ház, ezek a te tulajdonodat képezik, miért rekesztenéd le.

Ülj le kettesben a testvéreddel és egy kávé mellett beszéljétek meg az együttélés szabályait. Te nagyon rendes voltál, befogadtad amikor bajban volt és úgy veszem észre hogy ez neked is jó így de nem szeretnéd ha belefolyna az életedbe ezen a szinten.

Szép finoman tudatosítsd benne hogy a te életedet a te saját tulajdonodban úgy szeretnéd élni ahogy neked tetszik de ezt valahogy úgy hogy ne tűnjön sem ultimátumnak se dirigálásnak. Mond el neki hogy te szívesen segítettél rajta mert ez neked is jó így és te sem szólsz bele hogy ő hogyan fogja megoldani a saját párkapcsolatait de neked saját életed van és azt szeretnéd úgy élni konfliktusok nélkül ahogy neked tetszik.


Majd írd meg hogy mire jutottatok.

39/N

2021. márc. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként félve kérdezem, hogy mi lesz ha nem változtatsz? Megkér, hogy te költözz el onnan, hogy vagy ír egy segélykiáltó levelet Novák Katalinnak?
2021. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kovpet ***** válasza:
82%

"erkölcstelen hogy házasságon kívül élek némi életet"


Ez komoly? Valami valláskárosult? Szektás? Vagy ez így most hogy?

2021. ápr. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben megkérdezném tőle, hogy ha szerinte ez megzavarja a gyerekek erkölcseit, akkor miért mondta el nekik? Miért nem azt mondta, hogy nem tudja, h hol vagy?!

Semmiképp se változtass! Ha neki így nem jó, költözzön el!

2021. ápr. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ekkora pofátlan tetvet, már ne haragúdj...

Húzzon el a gyerekeivel együtt, ha nem tetszik neki az életviteled.

2021. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!