Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Jogos tesóm megsértődése?

Jogos tesóm megsértődése?

Figyelt kérdés
Van két kutyánk az egyik az enyém a másik a tesómé (5 évesek). A tesóm évek óta elköltözött a kutyáját nem vitte magával, most én el akarok költözni és a két kutyát is magammalakartam vinni. Tesóm még itthon élt sem foglalkozott a kutyájával ( állatorvos még tesómat nem is látta csak a kutyáját). Most tesóm még van sértődve hogy a kutyáját hagyjam anyáéknál. Anyáék egy viszlát szeretnének venni szóval ők is azt szeretnék hogy a kutyák ne legyenek náluk. De ha eddig nem érdekelte a kutyája akkor most nem mindegy? Meg ha nálam van vagy anyáéknál nem mindegy? Vagy akkor vigye magával. Anyáék is azt szeretnék hogy valaki vigye el mert a kutyákat mi választottuk mert ők vizslát akarnak. Az állatorvosi költségeket én fizetem. Most meg van sértődve hogy mit képzel hogy elviszem a kutyáját. De ha egyszer nem foglalkozik vele akkor nem mindegy?

2021. ápr. 7. 18:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
99%
A tesód gyerekes és önző. Ő letojja a kutyát, de azért legyen néha elérhető otthon egy kis simire... szánalmas. Vigye magával vagy vidd el te, ne sózzátok rá a szüleitekre.
2021. ápr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
96%
Az emberek néha akkor jönnek rá arra, hogy szükségük van valamire, ha el akarják venni tőlük. A legtöbb kisebb testvér ilyen, de szerintem nincs igaza a tesódnak.
2021. ápr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
99%
Nem , nem jogos . Mert nem foglalkozott vele , de még szerintem most se akar , mert akor az mondaná , hogy elviszi magával a kutyát
2021. ápr. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
99%

A kutya nem játék.. Vidd magaddal, jó lesz neki a másik kutyával és veled, ha elvinné magával valoszinu akkor se törődne vele.. Maradjon nálad, ha hisztizik így járt, tudnia kellett volna hogy a kutya nem egy plüss hogy ohh most játszok vele aztán 2 évig letojom.

Nyugodtan vidd el, már az a kutya is téged tekint gazdijának

2021. ápr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Vidd magaddal, irasd a nevedre.


Tesód felelőtlen. A kutyával nem csak fotózkodni kell.

2021. ápr. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Akkor mondd meg a tesódnak, hogy ok, vigye, és akkor egyben ki is fizetheti, amit neked kellett eddig rákölteni: élelem, féreghajtás, gyógyszerek, orvosi költségek stb. Úgysem kellene neki így. Amúgy szerintem is jobb helye van nálad.
2021. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek a hatossal. Ha kell a kutya, vigye magával, és fizesse, amit te rááldoztál. Úgysem fogja, ha már ilyen okos, mint ahogy írtad. Hiába kapta ő (gondolom) gyerekként szinte azt a kutyát, gyakorlatilag nem az övé, ha nem foglalkozik vele. Szóval neked van két kutyád, meg egy hülye testvéred.
2021. ápr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom ha te fizeted a dokit akkor a neveden a kutya. Innentől kezdve miről is beszélünk?
2021. ápr. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Savlekotő ***** válasza:
14%
Mi a fisznek nektek viszla pár év és goldent v dobermant akarunk vigye valaki el vizslát,itt nem csak tesód önző.
2021. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a testvérednek felnőttként nem kellene ilyen gyerekesen viselkednie. Évek óta nem foglalkozott azzal a kutyával, valószínűleg, ha nem otthon lakik, akkor nem is láthatta gyakran, akkor most mégis mi ütött belé, miért probléma, ha te szeretnéd gondját viselni a jószágnak?

Egyébként meg egyet értek a #4-esel, egy kutya nem játék. Szerintem nem tenne jót neki, ha hirtelen átrángatnák tesódhoz, vagy tesódékhoz, úgy, hogy valójában te vagy a gazdája, és meg a másik állatot is elválasztanák tőle. Mindenképpen próbáld meg meggyőzni erről a testvéredet, de látom, nem szokása ép ésszel gondolkozni.

2021. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!